ŽŪM Kaune: galimybės žemdirbiams, gyventojams, miestuiAntanas Urbonas. R. Pasiliausko nuotr.

ŽŪM Kaune: galimybės žemdirbiams, gyventojams, miestui

Kauną supa derlingiausios Lietuvos žemės, mieste įsikūrusi didžiausia žemės ūkio specialistus ruošianti aukštoji mokykla, čia veiklą vykdo svarbios žemdirbius vienijančios nevyriausybinės organizacijos. Netrukus Kaune įsikurs ir Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) – valstybės įstaiga, formuojanti valstybės politiką žemės ūkio klausimais. Tai padės ne tik sustiprinti žemdirbių, juos vienijančių organizacijų ir ministerijos dialogą, sutaupys lėšų, bet ir suteiks nemažai šansų Kaunui – naujų darbo vietų, karjeros galimybių. Tačiau ŽŪM persikraustymas į Kauną džiugina ne tik kauniečius. Jonavos krašto gyventojai taip pat džiaugiasi, jog įsikurdama Kaune ŽŪM priartės prie jų miesto ir rajono. Sako, instituciją bus lengviau pasiekti, tikimasi, kad, veikdama arčiau ūkininkų, ŽŪM galės dirbti efektyviau.

Jonavos rajone kauks sirenos
Vietoje cigaretės – obuolys
Palikto ir suniokoto automobilio problemos spręsti niekas neskuba

Vilnius nuskriaustas neliks

Jonaviečiui Antanui Urbonui žemės ūkio sektorius, jo problemos ir aktualijos puikiai žinomos – vyras turi agronomo išsilavinimą. Nors šiuo metu jau nebedirba, nes yra pensininkas, ilgametė darbo patirtis žemės ūkio sektoriuje leido jį puikiai pažinti. Neatitrūkęs jis nuo žemės ūkio ir dabar – ūkius vysto vaikai. Taigi, kad Žemės ūkio ministerija keliasi iš Vilniaus į Kauną, jis žino ir šiam sprendimui pritaria.

– Nieko blogo nematau – kraštiečiams žemdirbiams instituciją pasiekti bus lengviau. Kaunas taip pat turėtų džiaugtis – turės vienintelę ne sostinėje veikiančią ministeriją. Vilniui atiduoti ŽŪM neturėtų būti gaila – sostinėje aukšto rango valstybinių įstaigų veikia ir taip daug, karjeros galimybių darbuotojams liks pakankamai. O kauniečiai turės daugiau šansų. Kaune veikia aukštoji žemės ūkio mokykla, specialistams nereikės blaškytis, įsidarbinimo galimybių galės ieškoti tame pačiame mieste, – samprotavo pašnekovas.

Jurgita Žiauberienė

Tikisi, kad pakeista aplinka įkvėps teigiamiems pokyčiams

Jurgita Žiauberienė, dirbanti paslaugų srityje, susijusioje su žemės ūkio veikla, džiaugiasi, kad žemės ūkio politiką formuojanti institucija įsikurs netoli Jonavos.

– Pakeisti aplinką kartais būna naudinga. Galbūt persikėlusi į Kauną, kuriame žemės ūkio mokslus kremta daugybė jaunų žmonių, kur vyksta didelės žemės ūkio parodos, pritraukiančios minias ūkininkų, ministerija žemdirbių problemas pamatys iš naujo. Galbūt tai įkvėps keisti galiojančias tvarkas į tobulesnes, geresnes? Mūsų miestui ir rajonui tai irgi gali būti naudinga – kai ministerija bus arčiau, galbūt kažkam tai taps stimulu į ją užsukti, pastebėjimus, pamąstymus išsakyti tiesiogiai. Kauno žmonėms tai naudinga naujų darbo vietų prasme – kažkas galbūt pagaliau ras išsvajotą darbą, – mintimis dalijosi jonavietė.

Jonas Marčiukaitis

Galimybė Kaunui

Dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną Jonavos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis taip pat įžvelgia nemažai teigiamų niuansų.

– Kaunas – antras pagal dydį šalies miestas. Apmaudu, bet pamažu jis virsta regioniniu miestu, nes ekonomika, administracinės valstybinės institucijos koncentruojasi Vilniuje. Ministerijos atėjimas į Kauną suteikia jam galimybę, šansą pagyvėti. Žinoma, ūkininkams tai irgi turėtų būti naudinga – Kauną pasiekti iš visų šalies kampelių patogiau nei Vilnių. Reikia tikėtis, kad perkėlimo procesas vyks sklandžiai ir tai visiems išeis tik į naudą, – kalbėjo J. Marčiukaitis.

Nerijus Glemža

Priimtų ir į Jonavą

Žemės ūkio produkcija vietiniame turguje prekiaujantis jonavietis Nerijus Glemža taip pat pasisako už ministerijos perkraustymą į Kauną. Sako, sutiktų ją priimti ir į Jonavą.

– Vilnius ir taip visko daug turi, gerai, kad gėriu bando dalytis. Kaunas – geras pasirinkimas. Tai vieta, kurią nesunku pasiekti iš bet kokios šalies vietos. Jei Kaunas ministeriją priimti atsisakytų, mielai rastume jai vietos Jonavoje. Juokauju, žinoma, bet daugelis regioninių miestų gyventojų pasakytų tą patį – bet kokios įstaigos ar įmonės įsikūrimas regioniniame mieste reikštų naujas darbo vietas ir karjeros galimybes. Kaunas mums netoli – galbūt kažkuriems kraštiečiams ten įsikūrusi ministerija bus naujas šansas, – svarstė jonavietis.

(Užs. Nr. 180)

KOMENTARAI