Žeimių mokykloje užfiksuotas salmoneliozės protrūkis

Žeimių mokykloje užfiksuotas salmoneliozės protrūkis

Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre sunegalavus 3 mažamečiams, užfiksuotas salmoneliozės protrūkis. Nors tyrimas dėl užkrato šaltinio dar nebaigtas, specialistai spėja, kad prieš keletą savaičių vaikus susirgdino udymo įstaigoje patiektas maistas.

Diskusijoje – mūsų valstybė ir Europa po dešimtmečio
Paukščių lesinimas mieste: vieniems – džiaugsmas, kitiems – rūpestis
Slidininkų automobiliai užkemša daugiabučių kiemus

Kauno visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė ,,Naujienoms” pasakojo, kad spalio mėnesio antroje pusėje į ligoninę dėl blogos savijautos buvo pristatyti trys Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro  mokiniai. Visiems jiems nustatyta ūmi infekcinė žarnyno liga – salmoneliozė.

,,Šiuo metu vaikai jau sveiki. Raginome patikrinti visus, įtartinai besijaučiančius mokinius. Mūsų žiniomis, į medikus kreipėsi trijų mažamečių tėvai. Galbūt tai vieninteliai susirgę vaikai, bet gali būti ir taip, kad kiti patys gydėsi namuose“, – kalbėjo  J. Arbočienė.

Nors Visuomenės sveikatos centras tyrimo dėl sukėlėjo šaltinio dar nebaigė, spėjama, kad vaikai užsikrėtė nuo mokykloje valgyto maisto. J. Arbočienė patvirtino, kad jį tiekė VšĮ ,,Bruneros“.

,,Mes atlikome epidemiologinę diagnostiką. Tyrimo rezultatų dar neturime, bet sirgusių vaikų šeimos nariai – sveiki. Visus juos vienija vienas veiksnys – mokykloje valgytas vienodas patiekalas. Dėl to darome prielaidą, kad užkrato šaltinis – būtent jis“, – teigė J. Arbočienė, pridurdama, kad šįmet Jonavos rajono ugdymo įstaigose daugiau neužfiksuotas nei vienas salmoneliozės atvejis.

Dažniausiai salmonelioze užsikrečiama per termiškai neapdorotą gyvūninį maistą: pieną, kiaušinius, jautieną, vištieną ir kitos rūšies mėsa. Tačiau bakterijomis gali būti užterštos ir sąlytį su gyvūnų išmatomis turėjusios daržovės.

Pirmieji ligos simptomai: viduriavimas, karščiavimas, pilvo ir galvos skausmas. Liga trunka 4 – 7 dienas. Dauguma užsikrėtusių asmenų pasveiksta be jokio specifinio gydymo.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI