Žada nugriauti jonaviečiams nerimą keliantį miesto vaiduoklį

Žada nugriauti jonaviečiams nerimą keliantį miesto vaiduoklį

Labai prastos būklės buvusio Jonavos baldų kombinato klubo pastatas – vienas iš miesto vaiduoklių. Griūvančios sienos ne tik gadina estetinį miesto vaizdą, bet ir kelia pavojų rizikingų pramogų ieškantiems vaikams. Su teiginiu, kad šis statinys – tiksinti bomba, sutinka ir Jonavos rajono savivaldybė, dar vakar oficialiai tapusi naująją statinio savininke.

Rūšiuoti šiukšles: sudėtingas iššūkis ar įprotis?
Nedarbas rajone mažėja lėčiau nei norėtųsi
Daug kalbėjo ir sprendė… vienbalsiai

Kelia pavojų

Tiek rajono žiniasklaidoje, tiek socialiniuose tinkluose jonaviečiai ne kartą teigė, kad buvusio Jonavos baldų kombinato klubo pastate galima sutikti ne tik neatsargias pramogas pasirinkusius vaikus, bet ir įtartinus, galimai narkotinėmis medžiagomis besisvaiginančius asmenis. Pavojaus varpais nuolatos skambina ir šalia pastato įsikūrusių Jonavos globos namų ir „Lietavos“ pagrindinės mokyklos administracijos darbuotojai, besibaiminantys dėl savo auklėtinių saugumo. Tokios būklės pastatas – vienas žingsnis iki nelaimės. Su tuo sutinka ir Jonavos rajono savivaldybė, dar vakar perėmusi pastatą į savo rankas.

„Ne vieną kartą esame gavę jonaviečių skundų, nuotraukų, kuriose matyti ant pastato stogo žaidžiantys vaikai. Džiaugiamės, kad nelaimių pavyko išvengti, bet tai buvo išties užkonservuota bomba, kurios iki šiol negalėjome sukontroliuoti. Daugybę kartų perspėjome pastato savininkus, kad jie sutvarkytų savo turtą, bandėme juos paraginti ir piniginėmis baudomis, tačiau ir tai nebuvo lengva. Šeimininkai neskubėjo tinkamai susitvarkyti nuosavybės dokumentų, tad mūsų galimybės juos nubausti buvo ribotos“, – sakė rajono vicemeras Erlandas Andrejevas.

Perėmė į savo rankas

Buvusiems pastato savininkams ne itin rūpėjęs pastatas po dvejus metus trukusių derybų vakar oficialiai atiteko Jonavos rajono savivaldybei – ši įsigijo jį už 10 tūkst. eurų.

„Lėšos šiam pastatui nupirkti buvo numatytos ne tik šių metų pradžioje sudarytame, bet ir ankstesniame biudžete. Derybos su pastato savininkais vyko apie dvejus metus. Iš pradžių jie norėjo  gauti 20 tūkst. eurų, tačiau mes nesutikome. Derėjomės, kol buvo nusileista iki 10 tūkst. eurų. Pirkimas buvo vykdomas pagal Vyriausybės nutarimą, neskelbiamų derybų būdu – dirbo ir turto vertintojai, o toliau mes derėjomės. Džiaugiuosi, kad pagaliau pastatą įsigijome. Tiesą sakant, tai nebuvo lengva“, –  tikino E. Andrejevas.

Pastato neliks

Kadangi pastato būklė – itin bloga,  Savivaldybė nesvarstė jo atstatymo galimybės. Tikimasi, kad dar šią vasarą jis bus nugriautas, o iki tol seniūnija pasirūpins saugumui būtinomis  priemonėmis.

„Pastatą nugriauti kainuoja tikrai ne vieną tūkstantį eurų. Jei viskas bus gerai, manau, kad liepos mėnesį vyksiančiame Tarybos posėdyje nutarsime dėl šiems darbams skiriamų pinigų. Tikimės, kad vasaros pabaigoje rangovai jau galės pradėti darbus. Iki tol miesto seniūnija pasirūpins, kad statinį juosianti tvora neturėtų skylių. Bus uždaryti visi vartai, pakabinti įeiti draudžiantys plakatai. Labai tikimės, kad iki tol, kol pastatas bus nugriautas, pavyks išvengti nelaimių“, – kalbėjo E. Andrejevas.

KOMENTARAI