Ypatinga muzikinė dovana jonaviečiamsDanutės Kasparavičienės nuotr.

Ypatinga muzikinė dovana jonaviečiams

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse Jonavos Kultūros centro Didžiojoje salėje koncertavo garsusis profesionalių muzikantų Nyderlandų karališkasis kariuomenės orkestras „Johan Willem Friso“.

Sveikatos specialistai – apie erkių sukeliamas ligas
Naujosios mokymo įstaigų direktorės – apie save ir darbo planus
Modernios technologijos – mirusiųjų pasaulyje

Šis koncertas – tai muzikinė Nyderlandų dovana NATO sąjungininkei Lietuvai. Nuo 2017 metų kovo mėnesio Lietuvoje, NATO priešakinių pajėgų batalione, dislokuota 250 Nyderlandų kareivių, taigi šis pasirodymas – tai Olandijos kariuomenės dėkingumas Lietuvos žmonėms už draugystę ir svetingumą, o taip pat sveikinimas Lietuvai nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga.

Karališkąjį karinį orkestrą sudaro aukštos kvalifikacijos muzikantai ir tai yra vienintelė karinė grupė Nyderlanduose, turinti karališką statusą. Orkestras atliko ir vis dar atlieka svarbų vaidmenį daugelyje nacionalinių tradicijų. Pavyzdžiui, kiekvieną trečiąjį rugsėjo antradienį, vykstant iškilmingam parlamento atidarymui, orkestras turi garbę žygiuoti prieš „Auksinį vežimą“ su Jų Didenybėmis Karaliumi Willem-Alexander ir Karaliene Maxima.

Renginio metu orkestrui dėkojo Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, už šiltą priėmimą ir draugystę dėkojo bei su valstybine švente jonaviečius sveikino Nyderlandų kariuomenės atstovai.

Liepos 4-ąją ir 6-ąją Nyderlandų karališkasis kariuomenės orkestras taip pat grojo Vilniuje, žygiavo per centrinę miesto gatvę, koncertavo V. Kudirkos ir S. Daukanto aikštėse, surenkė nemokamą koncertą ir Švenčionių miesto centre.

Danutės Kasparavičienės nuotr.

KOMENTARAI