VRK dėmesyje – G. Jasiulionio reklaminiai stendai ir ,,Jonava.INFO“ paskyra

VRK dėmesyje – G. Jasiulionio reklaminiai stendai ir ,,Jonava.INFO“ paskyra

Šiandien, sausio 24 dieną, vyko Vyriausiosios rinkiminės komisijos posėdis (VRK). Jo metu nagrinėtas klausimas dėl kandidato Ginto Jasiulionio politinės išorinės bei internete skleidžiamos reklamos.

„Lietavos turgus“ vienus džiugino, kitus – nuvylė
Vyks debatai tarp kandidatų į mero postą
Neįgalieji aplankė Rytų Žemaitiją

Kainos klausimas

Kaip teigė VRK sekretoriato Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė, iki šiol buvo gautas ne vienas pranešimas dėl G. Jasiulionio skelbiamos reklamos. Dėl to ir buvo pradėtas tyrimas.

,,Nustatyta, kad gautas leidimas juridiniam asmeniui priklausančiame sklype pastatyti 3 reklaminius stendus. Kilo įtarimas dėl neįprastai mažos kainos. Taip pat atkreipėme kandidato dėmesį, kad reklama buvo nepažymėta. Vėliau žymėjimas atliktas. (…) Keliamas klausimas, ar G. Jasiuliono mokama kaina yra normali? Jei neklystu, 2018 metų vasarą išduotas leidimas leidžia kandidatui pasistatyti 3 stendus už 36 eurus, kurie gali stovėti iki 2019 metų pavasario.  Nors dabar pastatytas tik vienas stendas, manome, kad sutarta kaina yra nepagrįstai maža. (…) Taip pat įpareigojame kandidatą nurodyti plakato įrengimo išlaidas“, –  kalbėjo L. Petronienė.

Kandidato puslapis

VRK pasiekė skundai ir dėl G. Jasiulionio valdomos ,,Facebook“ paskyros.

,,Pagal portalo pavadinimą sunku suprasti, kad tai yra kandidato puslapis. Nėra nurodyta, kad šio projekto autorius – kandidatas. Įvertinome, ar už jame skelbiamą reklamą turėjo būti nurodyti įkainiai. Nerekomenduojame ,,Jonava.INFO“  pripažinti visuomenės informavimo priemone. Dėl to nelieka pareigos nustatyti reklamos įkainių. Kadangi ,,Jonava.INFO“ projektas – kandidato, mes rekomenduojami jam tai nurodyti pagrindiniame puslapyje“, – teigė pranešėja.

Pateikė savo argumentus

Posėdyje dalyvavęs G. Jasiulionis pateikė savo argumentus ir tikino nesutinkantis su gautomis pastabomis.

,,Vertinant man suteiktų paslaugų, kurias gavau iš UAB ,,A Grupė“ įkainius, nepagrįstai remiamasi analogiška situacija Zanavykų rinkimų apygardoje nr. 46. Nei VRK sprendimai, nei kiti Lietuvos respublikos teisės aktai nereglamentuoja, kokia kaina turėtų būti mokama už privačiuose sklypuose įrengtus išorinės politinės reklamos stendus. Dėl to ši situacija turi būti vertinama kaip dviejų subjektų sandoris, sudarytas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka. Jame įtvirtintas sutarčių laisvės principas yra laikomas vienu pagrindinių civilinės teisės principų. Remiantis juo, šalys gali sudaryti net ir įstatymuose nenumatytas sutartis, jei jos neprieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms – viešajai tvarkai ir gerajai moralei. Pagal sudarytą sutartį ir UAB ,,A Grupė“ vykdomą veiklą, minėta įmonė nepatenka į viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo sąvoką. Būtent pastariesiems reglamentuotas politinės reklamos skleidimas pagal visiems politinės kampanijos dalyviams nustatytus vienodus įkainius bei sąlygas. Tai reiškia, kad sudarant sutartį su ,,A Grupe“, vadovautis reikia Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, kuriame nurodyta, jog atlygintinų paslaugų kaina nustatoma šalių sutarimu“, – kalbėjo G. Jasiulionis.

Kalbėdamas apie stendo įrengimo kainą, G. Jasiulionis tikino, kad visus darbus atliko jis pats bei kiti jo partijos nariai.  Dėl to esą įrengimas nieko nekainavo.

Taško nepadėjo

Posėdyje dalyvavę VRK komisijos nariai dėl kainos dydžio už reklaminio stendo pasistatymą privačiame sklype pasisakė nevienareikšmiškai: vieni sutiko, kad ši atrodo maža, tačiau tikino nemanantys, jog VRK turėtų imtis rinkos reguliavimo, kiti ragino įvertinti žemės ploto nuomos kainas Jonavoje.

,,Prie šio klausimo grįšim posėdyje artimiausiu metu“, – klausimo svarstymą užbaigė VRK  pirmininkė Laura Matjošaitytė.

 

KOMENTARAI