Visos dienos sukasi apie aerobinę gimnastikąSmiltė jau yra iškovojusi ne vieną medalį. Asmeninio albumo nuotr.

Visos dienos sukasi apie aerobinę gimnastiką

Aerobinės gimnastikos srityje jonavietė Smiltė Smailytė – ne naujokė. Prieš penkerius metus pripažinta geriausia Jonavos rajono aerobinės gimnastikos sportininke, ji gerokai patobulėjo ir jau siekia laimėjimų tarptautinėse varžybose. Lietuvai Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos šeštos klasės moksleivė atstovavo Čekijoje, Slovakijoje, Estijoje, Latvijoje ir Portugalijoje.

„Kumite“ sportininkų kovos moksleivių taurės varžybų finale
„Klevo“ penkiasdešimtmečiai grupėje užsitikrino antrąją vietą
Ant prizininkų pakylos ir jaunasis Jonavos stalo tenisininkas

Gimnastės pasiekimais džiaugiasi jos trenerės – G. Marcinkevičiūtė ir Ž. Jefimenkė

Nuo šokių – į gimnastiką 

Smiltės mama Orinta, matydama, kad dukra yra lanksti, mėgsta šokti, penkerių metų atžalą nuvedė į šiuolaikinių šokių būrelį. Vėliau mokykloje mergaitės polinkį šokiams pastebėjo jos pirmoji mokytoja ir pasiūlė Smiltei lankyti aerobinės gimnastikos užsiėmimus. „Nuo tada pradėjau sportuoti klube „Ieva“. Jį lankau jau šešerius metus. Man labai patinka ši sporto šaka. Vis noriu sužinoti ir išmokti kažko naujo. Dabar esu labai patenkinta ir laiminga atradusi vietą, kur galiu visapusiškai save realizuoti“, –  teigė jaunoji sportininkė.

Mergaitės dienos režimas gana įtemptas. Rytais ji eina į mokyklą, vakarais – į treniruotes,  trunkančias kasdien po 2–3 valandas. Savaitgaliais treniruojasi su rinktinės trejetu Kaune, Vilniuje arba Jonavoje. Šiuo metu įtemptai ruošiasi artėjančiam Pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatui. „Laisvalaikio turiu mažai, tačiau tai nėra problema. Aerobinė gimnastika man yra ir antroji mokykla, ir laisvalaikis, ir sportas. Visas mano gyvenimas vis tiek sukasi aplink ją: žiūriu kitų sportininkų pasirodymus, analizuoju savuosius, išbandau naujus elementus arba tobulinu jau žinomus. O kai mano mintys nuklysta į svajones, tai jos ir vėl susijusios su šiuo sportu – ir nieko čia nepadarysi“, – mintimis dalijosi pašnekovė.

Smiltė džiaugiasi, kad jai puikiai pavyksta derinti sportą ir mokslus. „Nekovoju su savimi, nieko neaukoju. Žinoma, būna, kaip ir visame sporte, kad kartais krykšti iš laimės, o paskui verki iš nusivylimo, bet visa tai ir skatina dirbti dar daugiau“, – sakė sportininkė.

Lietuvai atstovauja rinktinės trejetas

Ir Lietuvoje, ir užsienyje

Daug alinančių treniruočių Smiltei neprireikė – bene pirmosiose varžybose ji jau užėmė prizines vietas. 2014 metais mergaitei buvo įteiktas Jonavos rajono 2013 m. geriausios aerobinės gimnastikos sportininkės apdovanojimas. „Netrukus pradėjau varžytis ir respublikiniu lygiu, išvykdavau į užsienį. 2016–2018 metais tapau Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionato prizininke.  Mūsų šaliai atstovavau Čekijoje, Slovakijoje, Estijoje, Latvijoje, o visai neseniai grįžau iš Portugalijos“, – pasakojo S. Smailytė.

Jos žodžiais, šiame sporte reikia turėti ne tik lankstumo, bet ir didelio noro bei kantrybės. „Galutinį rezultatą sudaro 90 proc. darbo ir tik 10 proc. talento. Ne viskas pavyksta iš pirmo ar antro karto, kartais tenka tą patį elementą kartoti daugybę kartų. Sportuodama išmokau pareigingumo, atsakomybės, disciplinos, laiko planavimo, pasitikėjimo savimi. Čia aš augu ir tobulėju ne tik kaip sportininkė, bet ir kaip asmenybė“, – akcentavo Smiltė.

Šiuo metu jonavietė ruošiasi dalyvauti Pasaulio aerobinės gimnastikos čempionate. „Tai turbūt kiekvieno sportininko svajonė. Šiemet jis vyks Portugalijoje. Savo galimybes vertinu realiai, nekeliu nepamatuotų tikslų. Tačiau ten patekti man, trylikametei  mergaitei iš Jonavos, yra didžiulis iššūkis ir puiki galimybė“, – sakė ji.

Didžiuojasi dukra

O. Smailienė labai džiaugiasi Smiltės sportiniais pasiekimais, jos užsispyrimu, talentu, neapsakomu noru eiti į priekį. „Žinoma, būna visko – ir džiaugsmo, ir nusivylimų. Labiausiai apmaudu, kai ištinka traumos. Mums, tėvams, sunku matyti kenčiantį vaiką. Tačiau suprantame, kad sporte traumos yra neišvengiamos. Bėgant laikui, viskas sugyja, ašaros nudžiūna ir vėl džiaugiamės laimėjimais ir degančiomis Smiltės akimis. Visapusiškai ją palaikome ir labai didžiuojamės“, – teigė mama.

Jos žodžiais, aerobinė gimnastika nėra pigus sportas. „Išlaidos prasideda mokesčiu už treniruotes, varžybų startiniais mokesčiais, specialia avalyne, kostiumėliais, stovyklomis, treniruotėmis su rinktine kituose miestuose, o kur dar išvykos užsienyje. Nors mums tai kainuoja tikrai nemenkus pinigus, dukrai linkime pasitikėti savimi ir džiaugtis tuo, ką daro, siekti užsibrėžtų tikslų ir ryžtingai eiti svajonės link“, – linkėjo mama.

Trenerių komentaras

Smiltės pasiekimais džiaugiasi jos trenerės  Živilė Jefimenkė ir Giedrė Marcinkevičiūtė. „Mergaitė į klubą „Ieva“ atėjo būdama pirmokė. Augant jos fizinės ypatybės dar labiau išryškėjo ir stiprėjo. Matydama mergaitės perspektyvas, pasikviečiau tuometę Lietuvos aerobinės gimnastikos rinktinės narę G. Marcinkevičiūtę, kad padėtų ugdyti Smiltę ir kitas klubo „Ieva“ mergaites“, – pasakojo Ž. Jefimenkė.

Pasak G. Marcinkevičiūtės, jau pirmoje treniruotėje ją nustebino visų klubo „Ieva“ mergaičių sugebėjimai ir noras tobulėti, tačiau Smiltės talentas tiesiog pribloškė. „Man užtekdavo jai vieną kartą parodyti, kaip atlikti tam tikrą elementą ir ji iš karto jį atkartodavo taisyklingai. Tuo metu pati buvau Lietuvos aerobinės gimnastikos rinktinės narė, tad tikrai supratau, kiek daug įgūdžių reikalauja tam tikri šuoliai. Aerobinėje gimnastikoje tam, kad išmoktum naują pratimą, neužtenka tiesiog perprasti jo technikos. Kartais reikia ištisus mėnesius lavinti šoklumą ir lankstumą, o tam, be abejo, reikia labai daug kantrybės. Tačiau Smiltė jau tuomet pasižymėjo atkaklumu, kuris kyla iš begalinio noro siekti vis aukštesnių rezultatų“, – kalbėjo trenerė.

Didžiausias Smiltės pasiekimas yra šių metų startas Portugalijoje vykusiose varžybose „8th Cantanhede International Open Competition“, į kurias susirinko stipriausi šios sporto šakos atstovai iš daugybės šalių. Šiose varžybose Smiltė vieneto rungtyje gavo aukščiausią įvertinimą per visą savo karjerą (18,35 balo) ir, aplenkusi net 60 varžovių, užėmė 31 vietą. Taip pat ji sėkmingai startavo ir trejeto rungtyje, kurioje užėmė 16 vietą iš 39. Šis trejetas yra jungtinis, nes kitos mergaitės treniruojasi kitur: viena – Vilniuje, kita – Kaune. Šie rezultatai, pasak trenerių, rodo, kad Smiltė kuo puikiausiai geba varžytis tarptautiniu lygmeniu, o bėgant laikui galės pasigirti vis skambesniais nuopelnais ne tik Jonavai, bet ir visai Lietuvai.

KOMENTARAI