Vilčių įrengti aplinkkelį dar yra

Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovas Vitalijus Andrejevas. Tarybos nario Ginto Jasiulionio kvietimu jis susitiko su gyventojais, vietos verslininkais. Didžiausias dėmesys buvo skirtas aplinkkelio įrengimo klausimui.

12-oje ugdymo įstaigų – narkotinių medžiagų pėdsakai
Padėkojo už dėmesį ir paramą šauliams
Dėmesio Ruklos gyventojams!

Priminsime, kad V. Andrejevas Jonavoje lankėsi balandžio 18-ąją, tuomet taip pat buvo aptartos Jonavos pietrytinio aplinkkelio problemos.

Tąkart ir šįkart svečias akcentavo, kad viena iš priežasčių, kodėl formuojasi spūstys – kad transporto žiede yra 20 važiavimo  krypčių. Rytinio piko metu šiuo keliu pravažiuoja 2300 automobilių per valandą, o vakarinio piko metu – 2500. Iš jų rytinio piko metu  tranzitinis srautas sudaro 37 proc., vakarinio piko metu – tik 14,7 proc. Anot V. Andrejevo, rytinio piko metu aplinkkelis spūsčių klausimą spręstų, o vakarinio piko metu, jei nebūtų sutvarkytas žiedas, spūstyse sugaištas laikas sutrumpėtų tik 20 proc. Tai tikrai nesprendžia klausimo ir reikalauja daug detalesnio požiūrio.  

LAKD direktorius teigė, kad šiuo metu svarstomi keli sprendimų variantai. Pirmasis – pietrytinis aplinkkelis; jo specialusis planas parengtas, žemių poėmiai baigti, tačiau techninis projektas dar nebaigtas. Kita alternatyva – tunelinis pravažiavimas lengviesiems automobiliams, atvykstant nuo Kauno. Palygintos ir kainos: aplinkkelis su papildomais darbais  kainuotų 28,6 mln. eurų, tunelinis pravažiavimas ir žiedo sutvarkymas – 17 mln. eurų. V. Andrejevas akcentavo, kad galutinis sprendimas po visų skaičiavimų ir apibendrinimų bus priimtas po keturių mėnesių. 

Vėliau rajono meras M. Sinkevičius su V. Andrejevu susitiko uždarame susitikime. Jo metu gvildeno kitus jonaviečiams svarbius klausimus: Ar šiemet bus pradėti ir baigti  kelio Nr. 1519 Jonava-Meškonys ruožo nuo 0,35 iki 1,232 km asfaltavimo darbai? Kada planuojama (ar planuojama) atnaujinti pirkimo procedūras dėl Taurostos g. šaligatvio įrengimo? Ar planuojama kelio A6 atkarpoje Jonava – Šveicarija  įrengti pėsčiųjų /  dviračių taką? ir pan.

Apie šiuos aptartus klausimus ir detalesnį susitikimą Savivaldybėje plačiau skaitykite laikraštyje „Naujienos“.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI