Vietoje cigaretės – obuolysAustėjos Matačiūnaitės nuotr.

Vietoje cigaretės – obuolys

Gegužės 31-ąją Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija paskelbė Pasauline diena be tabako. Šiai dienai paminėti Lietuvoje organizuojama daugybė prevencinių akcijų. Jos neaplenkė ir Jonavos – kaip ir kasmet Senamiesčio gimnazijos mokiniai buvo kviečiami cigaretę iškeisti į obuolį.

Ryškiausia metų mokytoja – dailės pedagogė
Saugus eismas
Neįgalieji aptarė naujas veiklas

Jau tradicija tapusią akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ gimnazijoje šįmet organizavo sveikatos priežiūros specialistė Lionė Rimkuvienė ir socialinė pedagogė Vida Šerėnienė. Pasak L. Rimkuvienės, tokios iniciatyvos tikslas yra atkreipti mokinių dėmesį į tabako žalą.

,,Sveikatinti mokinius prašo ir Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija.  Kadangi gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako, kvietėme gimnazistus iškeisti cigaretę į obuolį. Kai paklausėme mokinių, kokia šiandien yra diena, jie greitai atsakė, kad nerūkymo ir noriai vaišinosi obuoliais.  Kartu su vaikais aptarėme, jog sveikatą saugoti yra būtina. Ji – pats brangiausias turtas, kurį galima greitai iššvaistyti. Tiesa, tokias akcijas mes organizuojame jau daug metų”, –,,Naujienoms” pasakojo L. Rimkuvienė.

Sveikatos specialistė pripažįsta, kad dalis jaunų žmonių išbando cigaretės dūmą dar būdami mokyklinio amžiaus. Pasak jos, tai – didelė problema.

,,Aš manau, kad neretas jaunuolis pabando užsitraukti cigaretę.  Mes turime vaikams suteikti kuo daugiau informacijos ir mokykloje, ir namuose.Tėvai gali įdėti didžiulį indėlį į vaikų ateitį ir sveikatą tiesiog apie tai su jais kalbėdami. Jei apie tai bus daug kalbama, kažkas tikrai išgirs, kad rūkymas – sveikatos priešas. Taip pat svarbus gero pavyzdžio rodymas. Vis tik reikia atkreipti dėmesį, kad jei žmogus pabando rūkyti sulaukęs daugiau nei 20 metų, įgyti priklausomybę jam yra sudėtingiau. Kitaip sakant, kuo ankščiau vaikas išbando tabako gaminius, tuo didesnė tikimybė, kad jis taps priklausomas nuo jų. Visi žinome, kad priklausomybės – nieko gero neatnešantis dalykas”, – kalbėjo L. Rimkuvienė.

 

KOMENTARAI