Viešnia iš Švedijos pateikė veiksmingą smurto prieš vaiką prevencijąSeminarą vedė žinoma smurto prevencijos ekspertė iš Švedijos Cecilia Kjellgren. Kęstučio Putelio nuotr.

Viešnia iš Švedijos pateikė veiksmingą smurto prieš vaiką prevenciją

Jonavos rajono savivaldybės bei visuomenininkų iniciatyva, praėjusią savaitę Jonavos kultūros centre vyko praktinis seminaras „Manęs daugiau nemuš...!“, skirtas socialiniams darbuotojams, vaikų teisių specialistams ir pedagogams. Jį vedė žinoma smurto prevencijos ekspertė iš Švedijos Cecilia Kjellgren. Kultūros centro mažąją salę užpildę žiūrovai klausėsi lektorės paskaitų apie tai, kaip suprasti, kad vaikas patiria smurtą, kaip atpažinti smurto formas, kaip apsaugoti mažamečius.

Jonava ‒ pirmaujantis darnaus judumo planų rengime miestas ‒ skatina mokytis ir kitas Lietuvos savivaldybes.
Ūkininkų viltis: aruodai bus pilnesni
Dėl išmokos vaikui gavimo

Skirtingos smurto formos

Pasak C. Kjellgren, vaiko patiriamas smurtas gali turėti įvairias formas: tai – fizinis, emocinis smurtas, seksualinis išnaudojimas, nepriežiūra.

Viešnia pasidalijo savo valstybės skaudžia patirtimi. „Prieš kelerius metus 12-metė mergina viename iš socialinių tinklų pradėjo susirašinėti su bendraamžiu apsimetusiu vyru. Pašnekovas mergaitės vis prašė siųsti jam savo nuogos nuotraukas. Mergaitė neprieštaravo. Kartą jai atsisakius, susirašinėjimo draugas pagrasino, kad jei daugiau nebesiųs jam nuotraukų, jis jau turimas paskelbs viešai, parodys tėvams ir mokyklai. Merginą tai paveikė, ji išsigando. Užuot pasišnekėjusi apie situaciją su tėvais, ji pasirinko mirtį – palindo po traukinio bėgiais. Visa Švedija liūdi dėl šios netekties“, – apie skaudžius išgyvenimus pasakojo lektorė.

Ji informavo, kad visos smurto formos Švedijoje uždraustos jau prieš daugelį metų – 1979 metais anuliuotos visos bausmės vaikų atžvilgiu. Ji pasidžiaugė, kad ir Lietuva šiais metais priėmė tokį įstatymą.

Plačiau skaitykite antradienio „Naujienų“ numeryje.

KOMENTARAI