Viena geriausių chemijos mokytojųKuliešienė tapo Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos organizuotų rinkimų trečiosios vietos laimėtoja. Kęstučio Putelio nuotr.

Viena geriausių chemijos mokytojų

Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos taryba, siekdama pagerbti nusipelniusius pedagogus, organizavo Metų chemijos mokytojo rinkimus. Jonavos Senamiesčio gimnazijos chemijos mokytoja Audronė Kuliešienė tapo trečiosios vietos laimėtoja.

Baudžiamosios bylos: rajone dominavo vagystės ir plėšimai
Didijį prizą pelnė jonavietės talentas
Kūrėjas sugrįžta į save ir ieško bendraminčių

Iš pradžių balsavimas vyko šalies regionuose, o vėliau – internetu. Buvo surinkta daugiau negu 950 balsų. Lietuvos chemijos mokytojų asociacija paskelbė, kad pirmąją vietą užėmė Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė, antrąją – Virginija Savickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, o trečioji vieta atiteko jonavietei A. Kuliešienei.

Simonos Černiauskienės nuotr.

„Tai Senamiesčio gimnazijos nuopelnas. Todėl nuoširdžiai dėkoju visai šios mokyklos bendruomenei“, – dėkojo pedagogė.

A. Kuliešienė – kasmetinio Dr. Bronislovo Lubio vardo respublikinio chemijos konkurso iniciatorė ir koordinatorė, tradicinio renginio „Molekulės lyga“ organizatorė.

Jos žodžiais, pedagogika užkoduota giminės genuose. Abu moters krikšto tėvai – mokytojai. Ji džiaugiasi turėjusi puikią chemijos mokytoją Eleną Šliauterienę. „Ši pedagogė ypač mokėjo sudominti, ji – mano autoritetas“, – pabrėžė A. Kuliešienė.

Dažniausiai moksleiviai teigia, kad chemija yra vienas sunkiausių gamtos mokslų, tačiau pedagogei taip neatrodo. „Paprastus dalykus galima sudėtingai paaiškinti, o sudėtingus – paprastai. Jeigu mes į viską žiūrėtume daug paprasčiau, tai viskas būtų nesudėtinga. Taip yra ir su chemijos mokslu. Žinoma, vieni mokiniai draugauja su chemija, kiti ją tik toleruoja. Taip pat draugystė su ja būna labai dažnai užkoduota dar šeimose. Pavyzdžiui, kartais vaikas įsitikinęs – jei jo močiutė ir mama nesuprato chemijos mokykloje, tai ir jam šis mokslas bus svetimas. Bet kai paaiškini, kad reikia tik daugiau atidumo, susikaupimo, darbo, tuomet tas mokslas nebeatrodo toks sunkiai įkandamas. Būna, kad ir patiems pasidaro įdomu, ir netgi tėvus tuo sudomina“, – teigė 25-erius metus pedagogikai atsidavusi jonavietė.

Norint būti geru mokytoju, pasak A. Kuliešienės, reikia sąžiningai dirbti savo darbą. „Bendravimas ir pagarba kitam – svarbiausi dalykai. Dirbant su vaikais, būtina suprasti, kad jie yra lyg pavasario upeliai, tad užtvankų mokytojai statyti tikrai neturi. Šiais laikais mokytojai dažniausiai turi lygiuotis į savo mokinius, mano nuomone, turinčius daug gyvenimo išminties“, – akcentavo pašnekovė.

KOMENTARAI