Vėžys – ne mirties nuosprendis

Vėžys – ne mirties nuosprendis

Mūsų mieste neseniai įkurta Jonavos onkologinių ligonių asociacija „Škac“.

Sergančiųjų tymais daugėja: kas saugūs, o kam reikėtų susirūpinti?
Dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo
Specialistai perspėja – Jonavoje skiepija per mažai vaikų

Pasak jos vadovės Jūratės Povilavičienės, turbūt sunku būtų rasti žmogų, kurio vienaip ar kitaip nebūtų palietusi onkologinė liga. Vienus – tiesiogiai, kiti su ja „susipažįsta“, kai serga artimieji, draugai.

„Kai suserga mūsų fizinis kūnas, tai neišvengiamai keičiasi ir mūsų emocinė būsena. Dažnai žmonės, ypač tik sužinoję diagnozę, išsigąsta, supanikuoja ir stengiasi atsiriboti nuo aplinkos, kuri taip pat nežino, kaip reaguoti –  arba atsitraukia nuo sergančio žmogaus, arba perdėtai savo veiksmais ir žodžiais reiškia užuojautą. Tokiais atvejais sergantysis užsisklendžia vienatvės prieglobstyje ir neretai grimzta į depresines būsenas. Norėčiau pakviesti  jungtis į sukurtą Jonavos onkologinių ligonių asociaciją „Škac“. Visi kartu nesistengsime bėgti nuo tiesos, bet ir nepriimsime ligos. Vėžys – tai dar ne mirties nuosprendis. Kviečiu susirinkti ne verkti, o kalbėtis“, – ragino pati su šia klastinga liga susidūrusi J. Povilavičienė ir pridūrė, kad niekas geriau negali suprasti sergančiojo onkologine liga, kaip  praėjęs tą nelengvą kelią žmogus.

Šiuo metu asociacija vienija 20 žmonių. Vadovė patikino, kad asociacijos nariai rinksis į įvairius susibūrimus, renginius, vyks į ekskursijas, žmonėms bus organizuojami susitikimai su psichologais, medikais, įvairių sričių specialistais. „Gal vieni norės susitikti su Juozu Ruolia, kiti – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovais ir nariais. Organizuosime įvairius susitikimus“, – teigė ji. 

Tapti asociacijos nariu ir dalyvauti renginiuose galima paskambinus tel. 8 685 36 670, el. paštas: jpovilaviciene7@gmail.com

KOMENTARAI