„Verslumo akademija“ atveria duris jaunimui

„Verslumo akademija“ atveria duris jaunimui

VšĮ „Drąsos morkos“ šį rudenį švenčia savo veiklos metines, plečia savo veiklą ir kviečia Jonavos jaunimą į „Verslumo akademiją“. Čia jauni žmonės mokysis verslo kūrimo pradmenų: finansų valdymo, rinkos tyrimų atlikimo, susipažins ir išbandys klientų/partnerių paieškos subtilumus. Programa apims tokias temas kaip viešąjį kalbėjimą, derybas, emocijų valdymą, laiko planavimą, sprendimų priėmimą, emocijų ir streso valdymą, karjeros planavimą ir savęs pažinimą. Kalbiname viešosios įstaigos „Drąsos morkos“ vadovę Beatričę Bernotienę.

Jonavos arenoje vyks UEFA futsal Čempionų lygos atrankos turnyras
Kun. R. Kazaitis: „Kažkas pasirinko mane eiti šiuo, o ne kitu keliu“
Kaip ir kur šią vasarą atostogaujate?

– Kaip kilo mintis sukurti „Verslumo akademiją“?

– Verslumas šiandien yra aktualus visiems: ir verslininkams, ir darbuotojams. Siekiant sėk­mingai įsitvirtinti šiuolaikinėje darbo rinkoje, rekomenduotina ugdyti asmenines kompetencijas jau paauglystėje. Šiuolaikiniai vaikai yra labai smalsūs, domisi daugeliu dalykų. Jaunimas yra daug laisvesnis, drąsesnis. Tačiau pastebiu, kad jie stokoja informacijos, kaip teisingai komunikuoti, planuoti ir susikurti savo ateitį.

Dar mokyklos suole galima pastebėti vaikus, kurie linkę bendrauti, derėtis su bendraamžiais ar mokytojais. Verslumą ar lyderystę galima išsiugdyti. Kuo anksčiau mes gauname žinių ir pradedame jas taikyti praktikoje, tuo greičiau galime pasiekti norimų rezultatų.

– Kaip planuojate organizuoti akademijos veiklą?

– Efektyviausiai vaikai mokosi tada, kai yra sukuriama jauki aplinka, o mokymasis vyksta pasitelkiant interaktyvias užduotis, žaidimus, patiriant atradimo džiaugsmą. Planuojama organizuoti užsiėmimus du kartus per mėnesį po keturias akademines valandas.

– Kokio amžiaus jaunimui yra skirta ši veikla?

–  „Verslumo akademija“ yra orientuota į 14–18 metų jaunimą, tačiau ieškotume būdų, kaip organizuoti veiklą ir vyresniems ar jaunesniems, jeigu, žinoma, tokių atsirastų.

– Daugelis gali pasakyti, kad verslas – ne man, kad nepavyks. Kaip manote, ar galima išmokti verslauti?

– Pasaulyje yra daug talentingų žmonių, tačiau vien talento neužtenka. Kiekvienas sportininkas kasdien daug treniruojasi, o iškovojęs pirmąją vietą ir norėdamas išsilaikyti geriausiųjų sąraše nuolat turi dirbti ir tobulėti.

Daugiausia pasiekiama pasitelkus talentą ir nuolatinę praktiką. Versle – taip pat. Nuolatinis aktyvumas, sprendimų priėmimo laisvė, kūrybinis mąstymas – tai kertiniai dalykai, kurie yra būtini.

Paauglystė yra laikotarpis, kurio metu energija trykšta per kraštus. Ją pakreipus tikslinga kryptimi, net bebaigiant mokyklą, galima jau turėti savo ateities viziją ar netgi verslą.

– Ar akademijos programos metu besimokantieji turės galimybę bendrauti su verslininkais ir pasisemti iš jų patirties?

– Teorinis mokymas nėra efektyvus be jo taikymo praktikoje. Akademijos studentai lankysis ne vienoje Jonavos įmonėje, kur galės ne tik susipažinti su jos veikla, bet ir pasisemti minčių savajai. Į akademijos programą yra įtrauktas tiek teorinis, tiek praktinis, patirtinis mokymasis.

– Kaip galima tapti „Verslumo akademijos“ studentu?

– Registracija vykdoma tel. 8 655 49 169, el. p. drasosmorkos@gmail.com, adresu S. G. Ilgūno g. 16, Jonava (2 aukšte).

KOMENTARAI