Veikli bendruomenė pasitinka profesinę šventę

Veikli bendruomenė pasitinka profesinę šventę

Artėjant Tarptautinei kultūros dienai, apie šios srities plėtrą mūsų mieste, infrastruktūros gerinimą pakalbinome Jonavos kultūros centro (JKC) direktorių Sergejų Jefimenką.

Žemdirbiai raginami pranešti apie naujus žemės plotus
Stadioną nušvies galingi prožektoriai
Nepatenkinti tie, kurie nežino sakramentų esmės

Įpusėjusi renovacija

Šiuo metu renovuojamas JKC pastatas. Birželio mėnesį planuojama užbaigti jo fasadinę pusę, o visus likusius darbus – iki rudens. Mat Kultūros centras gražėja ir iš vidaus. Ypač ryškūs pokyčiai Mažojoje salėje. Čia užsakytos ir pakabintos nedegios užuolaidos, pakeistos kėdės, įrengtas stacionarus apšvietimas, įrengtas projektorius. Jau šiuo metu yra nemažai norinčiųjų išsinuomoti salę konferencijoms, seminarams ir kitiems renginiams.

Neseniai atnaujintas pirmasis JKC aukštas – koridoriaus sienos nušvito balta spalva, suremontuoti kabinetai, sumontuoti nauji baldai. Visa administracija šiuo metu dirba pirmajame pastato aukšte. Kitos patalpos taip pat neliks tuščios. „Vienose darome savanorių erdvę, į kurią galėtų ateiti jaunimas ne tik linksmai praleisti laiką, bet kartu ir mums padėtų. Įsigijome sėdmaišių, žaidimų stalų. Norime pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių“, – teigė S. Jefimenka.

Plečiamos veiklos

Pamažu įrengiamos ir edukacijų erdvės – iš kelių kabinetų padaryti užimtumo kambariai. Viena klasė bus skirta mažiesiems dainininkams, popchorui „Natukai“, jau paruošta ir fotostudija. Ketinama bendradarbiauti su mokyklomis, kultūros darbuotojai ves pamokėles renginių organizavimo, fotografavimo, režisūros temomis. Ovidijus Lieponis mokys oratorystės, pramoginių ir oficialių renginių vedimo meno,  Indrė Darelaitė – fotografijos amato, Jolita Driukienė ir Jurgita Serapinė planuoja pasakoti apie tradicines lietuvių šventes, rengti įvairias edukacijas.

Siekiama išplėsti ir Krašto muziejaus veiklą. Prieš šv. Velykas jonaviečiai kviečiami nemokamai išmokti marginti kiaušinius vašku.

Meno galerijoje bus ir daugiau meno edukacijų, pavyzdžiui, vainikų pynimo, tapybos pamokų ir pan. „Mums svarbu, kad neatrodytų, jog Kultūros centre vyksta vien tik profesionalių atlikėjų koncertai, norime, kad čia žmonės atrastų save“, – akcentavo JKC direktorius.

Ruošiamasi vasarai

Pamažu JKC kolektyvas ruošiasi jau tradicija tapusiam festivaliui „Vasara Jonavoje“. Balandžio mėnesį sąmoningai mažinamas renginių skaičius pačiame Kultūros centre, nes visas dėmesys bus nukreiptas Joninių slėnio užimtumo veiklai. Jau sudaromos sutartys su atlikėjais, grupėmis, rūpinamasi scenos įrengimo, apšvietimo ir garso pateikimo reikalais.

Tradicinėmis išliks Joninės, Mindaugo karūnavimo diena, Miesto šventė, festivalio uždarymo renginys. Taip pat žadama daug pramogų ir edukacijų vaikams, koncertų paaugliams birželio 1 dieną.

„Dar turime vieną tikslą – liepos pabaigoje surengsime roko muzikos festivalį. Jau pakviestos kelios žinomos grupės. Labai norime, kad ir jonaviečiai prisijungtų. Jeigu kas groja tokią muziką mokyklose, gimnazijose, mielai kviečiame su mumis susisiekti, suteiksime erdvę repeticijoms“, – ragino vadovas.

Neliks nuošalyje ir etnografiniai renginiai. Birželio viduryje Jonavoje vyks respublikinė armonikininkų šventė, vėliau iki Joninių dar keletas projektų – „Siūlai, siūlai, susivykit“, sutartinių giedojimas ant piliakalnių.

Daug žmonių – į kiną

Po Didžiosios salės rekonstrukcijos atsirado puiki galimybė čia žiūrėti kino filmus. Neseniai gyventojai turėjo progą išvysti garsius festivalio „Kino pavasaris“ filmus, o nuo pat praėjusių metų rudens iki dabar rodomi įvairiausi tiek vaikams, tiek šeimoms ar jaunimui skirti filmai. „Džiaugiamės, kad jonaviečiai aktyviai mėgaujasi kinu. Nemažai žiūrovų sulaukėme kino festivalyje, buvo puikių atsiliepimų. Džiaugiamės, kad į seansus susirenka gausus būrys žmonių, kartais net po 300. Atkreipėme dėmesį, kad ypač mėgstami lietuviški filmai“, – akcentavo S. Jefimenka.

Lietuvoje norima įrengti apie 20–30 nedidelių specialių (50–60 vietų) kino salių, kuriose būtų rodomi naujo formato filmai (su galimybe naudotis 3D akiniais). JKC sieks, kad viena tokių salių būtų įrengta ir pačiame Kultūros centre. Paraiška konkursui jau išsiųsta.  

Teatro skyrius taip pat aktyviai darbuojasi – skyriaus vadovo, režisieriaus Gedimino Gutausko spektaklis „Laisvė“ sulaukė daug teigiamų įvertinimų. Šiuo metu trupė vaidinti šio spektaklio vyksta į kitus miestus.

Dėmesys turizmui

Norima išplėsti Turizmo informacijos centrą: sukurti interneto svetainę, susisteminti visus Jonavoje vykdomus renginius, rengti žygius, daugiau domėtis istorinėmis vietomis ir asmenybėmis.

Krašto muziejus šiuo metu vykdo 22 veiklas, kurias siūlo ugdymo įstaigoms. Edukatorės kviečiamos vesti paskaitas ir į kitus miestus. Bus ir kitų edukacijų, nesusijusių su Kultūros pasu, pavyzdžiui, nupirkta šakočio kepimo įranga, todėl yra galimybė išmokti kepti šį skanėstą.

Kaip informavo S. Jefimenka, yra siekis viską plėsti – ketinama įsigyti virtualius akinius, kurie leistų žmonėms, bevaikštantiems po senamiestį, matyti tuometį laikotarpį, kai gyveno žydai. „Galima įeiti į kelis kiemus, išgirsti, kaip šnekėjo Jonavos senamiesčio gyventojai, taip pat Antano Šabaniausko atliekamas dainas. Žodžiu, atsidurti to meto mieste ir išvysti, kaip tada virė gyvenimas. Būtų smagu perskristi ir per visą Jonavos dviračių taką, taip stebint mūsų miestą. Jei finansavimas būtų skiriamas, šias programas su virtualiais akiniais bandytume įsigyti“, – pasakojo vadovas.

Kultūros centro tikslas yra tapti geriausiu Lietuvoje. Link to einama dideliais žingsniais, nes jau antri metai JKC laikosi maždaug antroje trečioje pozicijoje tarp geriausiųjų.

Kviečia paminėti

Kultūros centro bendruomenė kviečia paminėti Tarptautinę kultūros dieną. Jau šiandien, balandžio 12-ąją, 19 val. Santarvės aikštėje vyks Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija. Vėliau JKC Didžiojoje salėje – koncertas, sveikinimai ir linkėjimai, „paskaninti“ Egidijaus Sipavičiaus pasirodymu. „Visų filialų darbuotojus anksčiau sukviesdavome į Panoterius, o šiemet nutarėme šventę perkelti į miestą. Kviečiame ir jonaviečius ateiti pasiklausyti žymaus dainininko koncerto“, – ragino JKC vadovas.

Profesinės šventės proga visai kultūros bendruomenei S. Jefimenka linki idėjų ir minčių – neužsisėdėti, ieškoti, kurti ir įgyvendinti. O jonaviečius jis  kviečia aktyviai dalyvau­ti vi­suose renginiuose.

KOMENTARAI