Vasaros palydos SaleninkuoseKaimo gyventojai ir svečiai vasarą išlydėjo su skambiomis dainomis. Egidijaus Tamaševičiaus nuotr.

Vasaros palydos Saleninkuose

Kai gandrai pakelia sparnus kelionei, o sodybų kiemuose margaspalvius žiedus išskleidžia jurginai, pamažu į kaimus ateina ruduo. Žmonės, norėdami sustiprinti išeinančio rugpjūčio akimirkas, bendrauja su kaimynais, organizuoja įdomius renginius, rengia muzikos programas. Tai patvirtino Saleninkų kaimo bendruomenė, praėjusį savaitgalį surengusi vasaros palydėtuvių šventę.

„Katino ašaros“ seniūnaičių kraitėje bėdų neišspręs
Lietuvos žemdirbiai siunčia maldas į dangų
Ūkininkų susitikime skambėjo ir optimizmo gaidelės

Su saleninkiečiais dainomis ir šokiu palydėti vasarą atvažiavo Juškonių kultūros centro muzikantai, visiems susirinkusiesiems padovanoję daug šypsenų ir puikios nuotaikos. Sveteliai ne tik patys dainavo, bet ir ragino kartu traukti dainą ir suktis šokio sūkuryje.

Neatsiliko nuo jų ir Upninkų kultūros centro kaimo kapela – grojo dainavo iš visos širdies, drauge su kaimynais siuntė vasarai linkėjimus, tarsi sakydama: „Neužsibūk, ruduo parves žiemą, o toji užpustys kelius, grįžk laiku. Mes tavęs lauksime“.

Smagu, kad kaimai bunda, kad nepasiduoda niūriai nuotaikai. O kaip gi kitaip? Žemę juk glosto jų žmonių rankos. Užauginę duoną, nori ir sielai peno. Tad ir alma per visą Upninkų seniūniją šventės. Skamba muzika, dainos, liejasi posmai.

Saleninkiečiai skoningai tvarko savo sodybas. Egidijaus Tamaševičiaus nuotr.

Upninkų seniūnijai priklausantys Saleninkai – kaimas įsikūręs 11 km nuo Upninkų, 5 km į rytus nuo Jonavos, Neries dešiniajame krante (45 km nuo jos žiočių), Gaižiūnų miškų apsuptyje, prieš bendrovę „Achema“. Tai vienintelis rajono kaimas, kur senų sodybų gonkos nukreiptos į Neries upę.

Šią vietovę sausumos keliais pasiekti nelengva, nes nuo Jonavos ją skiria ne tik Neris, bet ir Šventoji. Visais metų laikais gyventojai per upę keliasi valtimis. 2009 m. apie Saleninkus sukurtas dokumentinis filmas „Upė“.

Ana Aleksandravičienė, Upninkų bendruomenės narė

KOMENTARAI