Varžybos Bulgarijoje išpildė dalį svajoniųTrenerė G. Marcinkevičiūtė su auklėtinėmis. Klubo „Ieva“ nuotr.

Varžybos Bulgarijoje išpildė dalį svajonių

Neseniai Bulgarijoje vyko „9th Plovdiv Cup Aerobics Open 2018“ aerobinės gimnastikos varžybos. Jose dalyvavo net penkios jonavietės: Smiltė Smailytė, Justė Stankevičiūtė, Gabija Radzevičiūtė, Gabija Vilkaitytė ir Paulina Kriūnaitė.

Triatlonininkai prakaitą liejo ir sausumoje, ir vandenyje
Spaudos konferencija grapplingo ir brazilų džiu-džitsu varžyboms artėjant
„Mero taurė“ – „Pauliukų“ komandai

Aerobinės gimnastikos klubo „Ieva“ merginos varžėsi su geriausiais sportininkais iš 20 pasaulio šalių. Jaudulio ir naujos patirties buvo nemažai, mat tik viena iš jų  (S. Smailytė) buvo dalyvavusi tokio aukšto lygio varžybose. Ji šių metų birželio mėnesį atstovavo Lietuvai pasaulio aerobinės gimnastikos čempionate.

„Gimnasčių  baimė buvo tikrai pagrįsta, – sakė jų trenerė Giedrė Marcinkevičiūtė. – Juk viską, ką išmoko per tiek daug sunkių treniruočių, teisėjams turėjo pademonstruoti per mažiau nei pusantros minutės. Sportininkės visus sudėtingus elementus yra atlikusios tūkstančius ir daugiau kartų, bet tam, kad būtų tobulai pademonstruoti, reikia ne tik fizinio, bet ir psichologinio pasiruošimo. Todėl prieš varžybas daug kalbėjausi su mergaitėmis – skatinau pasitikėti savo jėgomis, nepasiduoti, jei kas nepavyktų. Džiugu, kad joms tai išpildyti tikrai pavyko.“

Penketo rungtyje finale užimta 5-oji vieta. Šis penketas buvo jungtinis, nes jį sudarė trys Jonavos klubo mergaitės ir dvi vilnietės. Taip padaryta dėl vieno labai svarbaus tikslo – patekti į 2019 m. Europos čempio­natą, kuris vyks Azerbaidžano sostinėje Baku.

„Pasiektas puikus rezultatas yra didelis žingsnis šios svajonės link. Taip pat labai didžiuojamės Smiltės pasirodymu vieneto rungtyje. Ji geriausiai tarp visų lietuvių atliko programą ir užėmė 25-ąją vietą iš 79 dalyvių. Ši gimnastė pretenduoja  Europos čempionate varžytis  ne tik vieneto, bet ir trejeto rungtyse. Taigi labai džiaugiamės ir tikimės, kad mūsų klubo sportininkės ir toliau garsins Jonavos vardą ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose turnyruose“, – sakė trenerė G. Marcinkevičiūtė.

P. Kriūnaitė į pirmąją treniruotę atėjo būdama vos šešerių metų ir nuo tos dienos, kaip pati sako, įsimylėjo šią sporto šaką ir treniruojasi jau 10 metų. Mergaitei Bulgarijoje vykusios varžybos paliko neišdildomų įspūdžių.

„Šis renginys tikrai nustebino savo apimtimi ir jose dalyvaujančių sportininkų pajėgumu. Tris dienas stebėjome įvairaus amžiaus ir sudėtingumo pratimus. Visai kas kita buvo pamatyti gyvai, savo akimis, negu žiūrėti varžybas internetu. Tai buvo tarsi dalelė mano svajonės išsipildymo, nes gavau progą varžytis su pačiais geriausiais pasaulio sportininkais. Ši galimybė man suteikė daug naujos patirties ir įkvėpė siekti dar aukštesnių rezultatų ateityje. Taip pat susiradau draugų iš įvairių šalių: Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos ir Brazilijos“, – pasakojo jaunoji sportininkė.

KOMENTARAI