Vaistų gamyba sugrįžo į JonavąA. Rastauskienė čia pat pagal receptus pagamina vaistus. K. Putelio nuotr.

Vaistų gamyba sugrįžo į Jonavą

Daugelis gyventojų jau spėjo sužinoti, kad buvusiose „Jonavos vaistinės“ patalpose (J. Ralio g. 1) jau antras mėnuo gaminami vaistai pagal užsakymą. Čia įsikūrusi „Mano vaistinė“ ne tik siūlo pasinaudoti šia galimybe, bet ir prekiauja įvairiais medikamentais.

Vėžys – ne mirties nuosprendis
Vaikų poilsio stovykloms – sveikatos saugos reikalavimai
,,Raudonos nosies“ akcija įtraukia ir mažuosius jonaviečius

Nepriklauso tinklui

„Mes išskirtiniai tuo, kad nepriklausome vaistinių tinklui. „Mano vaistinė“ yra interaktyvus marketingo (prekinis) ženklas, po kuriuo jungiasi visos netinklinės Lietuvos vaistinės. Tokia buvo ir Vidos Jokimienės „Jonavos vaistinė“, tokie ir mes esame Ukmergėje, dabar ir – Jonavoje. Galima sakyti, kad kiekviename mieste yra po kelias tokias vietas, didmiesčiuose – didesnis skaičius. Iš viso 150 nedidelių vaistinėlių, kurios dar yra uždarosios akcinės bendrovės“, – sakė „Mano vaistinės“ Jonavoje įkūrėjas Dalius Rastauskas.

Šeimos verslą vaistininkas kartu su artimaisiais plėtoja ir Ukmergėje. Jonavoje darbuojasi jo žmona, taip pat farmacininkė Akvilė Rastauskienė. „Kaimyniniame mieste gamybinė vaistinė skaičiuoja bene keturias dešimtis metų. Šios profesijos atstovai esame ne tik mes su žmona, bet ir mano mama, tėtis. Visi pasirinkome tokį kelią, dėl to ir nenumarinome šios srities. Tinklinio tipo farmacinės įmonės vaistų negamina arba tai daro minimaliai, nes tai nėra pelninga“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

„Mano vaistinėje“ – gausus ne tik medikamentų, bet ir arbatžolių pasirinkimas. K. Putelio nuotr.

Pagamina iš karto

Vienas iš šios vaistinės privalumų – užsakovas galės iš karto atsiimti čia pat gaminamus medikamentus. Jam nereikės laukti kitos dienos. „Kai kur taip greitai neaptarnaujama,  o mūsų pranašumas tas, kad viską darome iš karto. Jei vaisto neturime, iškart jį paruošiame per kelias valandas ar net greičiau, priklausomai nuo jo sudėties“, – teigė D. Rastauskas.

Gamyba vyksta čia pat, stiklinėje patalpoje. Ši idėja įgyvendinta specialiai – norima, kad žmonės  matytų patį procesą.

„Mums svarbu, kad pirkėjai žinotų darbo specifiką. Vaistininkas nėra pardavėjas, tai kompetentingas farmacijos specialistas, išmanantis vaistų gamybą“, – akcentavo ukmergiškis.

Be sutuoktinių, vaistinėje darbuosis dar trys specialistai. „Bendradarbiaujame ir su žinoma Jonavos vaistininke Vida Jokimiene. Ji perduos savo sukurtą receptūrą. Ši žinovė turi labai didelį įdirbį – daug gerų receptų pati yra sukūrusi. Nežinau, ar pati gamins savo rankomis, bet kitų – tai tikrai“, – šypsenos veide neslėpė „Mano vaistinės“ vadovas.

Jis patikino, kad čia bus galima įsigyti jau  jonaviečiams žinomų ir pamėgtų „Prisikėlimo miltelių“, „Nutukėlių arbatos“ ir kitų p. Vidos sukurtų vaistų ir žolelių mišinių.

Didelė pasiūla

A. Rastauskienė džiaugėsi, kad nuo pat kovo pradžios, kai tik vaistinė buvo atidaryta, klientų kasdien vis daugėja. „Smagu, kad žinia apie mus sklinda iš lūpų į lūpas. Po truputį ateina su gaminamų vaistų receptais. Pasiūlome ir savų, juos žmonės derina su šeimos gydytojais“, – sakė pašnekovė.

Sutuoktiniai patikino, kad vaistai gaminami atsakingai. „Receptus gauname iš gydytojų. Daug metų viskas išmėginta ir patikrinta. Bendradarbiaujame su medikais, Ukmergėje esame jiems padaliję gamybinių receptų knygelių kaip informacinę priemonę. Mat jie kartais pamiršta, nes jau pripratę prie fabrikinių vaistų. Tačiau yra visokių „perliukų“, kurių rinkoje jau nebėra, bet išlikusi žaliava, todėl galima nesunkiai pagaminti. Yra ir individualių užsakymų, pavyzdžiui, kai pacientui išrašomi tik jam vienam reikalingi kiekiai, sakykim, atsižvelgiant į žmogaus svorį ir pan.“, – teigė A. Rastauskienė.

„Mano vaistinė“ taip pat siūlo didelę vaistų pasiūlą.  Čia prekiaujama ir Jadvygos žolelių arbatomis – tai galimybė praktiškai susipažinti su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, pasigėrėti gamtos kvapų ir spalvų gama.

Neužsiimti savigyda

A. Rastauskienė akcentavo, kad šiais laikais žmonės mėgsta patys save gydyti, nepasikonsultuodami nei su šeimos gydytojais, nei su vaistininkais.

„Tai yra problema. Daug kas užsiima savo kūno savigyda. Sunku išaiškinti, kad jie blogai elgiasi, ypač vyresniosios kartos atstovai. Daugelis linkę naudotis internetinėje plotmėje pateikta nepatvirtinta informacija. Todėl labai džiaugiamės, kada pas mus užsuka jonaviečių, norinčių pasitarti, gauti informacijos“, – kalbėjo farmacijos specialistė. D. Rastauskas informavo, kad šį mėnesį pasirodys kompensuojamųjų vaistų kainynas. „Mes dirbame su visomis platinimo įmonėmis. Turime ir tokių medikamentų, kurių kituose tinkluose nėra. Taigi ir kompensuojamųjų vaistų pas mus rasite“, – patikino jis.

KOMENTARAI