Vaikų poilsio stovykloms – sveikatos saugos reikalavimai

Vaikų poilsio stovykloms – sveikatos saugos reikalavimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad stovyklų organizatoriai turi sudaryti vaikams saugias poilsio, ugdymo ir priežiūros sąlygos.

Tinsta kojos, o gal vargina nugaros skausmai? Išeitis yra!
Dainininkas Vudis: savo gyvenimą reikia ir galima valdyti
Ligonių kasos primena apie nemokamą silantavimą

Maudytis skirtos vietų ribos turi būti pažymėtos, priėjimas prie vandens neslidus, neklampus, o nenaudojami  stovyklos teritorijoje esantys vandens telkiniai aptverti. Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir vaikams, nemokantiems plaukti maudymosi gylis turi būti ne didesnis kaip 0,7 metro, mokantiems plaukti mokyklinio amžiaus vaikams – ne didesnis kaip 1,3 metro.

Gyvenamuosiuose kambariuose, iki 10 metų vaikams įrengiama ne daugiau kaip 10 vietų ir ne daugiau kaip 5 vietos vyresniems vaikams. Kiekvienam vaikui skiriama lova, pagalvė, antklodė, lovos skalbiniai ir ne mažiau kaip 2 rankšluosčiai. Organizatoriams iš anksto informavus rankšluosčius ir lovos skalbinius į stovyklą vaikai gali atsivežti patys. Į dušus ir prausyklas turi būti nuolat tiekiamas karštas ir šaltas vanduo. Tualeto ir prausyklos patalpose turi būti asmens higienos priemonių.

Stovyklose vaikų maitinimą gali organizuoti tik maisto tvarkymo subjektai, kuriems teisės akto nustatyta tvarka suteikta teisė užsiimti maisto tvarkymu. Vaikai maitinami ne rečiau kaip 4 kartus per dieną, kas 3,5 – 4 valandas,  bet kuriuo metu turi būti sudarytos sąlygos atsigerti geriamojo vandens.

Primename, kad vaikai į stovyklas gali būti priimami tik turintys Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a) ar jo kopiją, išduotą ne ankščiau kaip prieš metus.

Stovyklos vadovas telefonu nedelsdamas turi informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrių, jei per 1 ar 2 dienas 2 ar daugiau vaikų pasireiškia panašūs į užkrečiamosios ligos simptomai (pvz., vėmimas ar viduriavimas su arba be karščiavimo).

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus info.               

KOMENTARAI