Vaikų maitinimas Žeimių daugiafunkciame centreMaitinimo pažeidimų Žeimių daugiafunkciame centre nerasta. Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Vaikų maitinimas Žeimių daugiafunkciame centre

Šį mėnesį Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre vaikų maitinimą tikrino komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų (VMVT).

Premjeras: mes vieni proveržio nepadarysime
Taurostos gatvėje planuojama įrengti sporto kompleksą
Joninių tvenkinio vakarinio šlaito sutvarkymo projekto aptarimas (ne)įvyko?

Centras vykdo ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Iš viso ugdomi 167 mokiniai. Sukomplektuotos 2 ikimokyklinio ugdymo grupės (38 vaikai), 1 priešmokyklinio ugdymo grupė (13 mok.) ir 129 mokiniai mokosi 1–10 klasėse. Nemokamai maitinami 62 mokiniai. Centras veiklai vykdyti turi leidimą-higienos pasą.

Šalyje vaikų maitinimą organizuotuose kolektyvuose reglamentuoja „Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašas“, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964. Jis įteisino sveikatai palankią mitybą kaip privalomą visose vaikų įstaigose. Nuo to laiko šis aprašas buvo kelis kartus tobulintas.

Tikrintoje ugdymo įstaigoje maistą gamina VšĮ „Kretingos maistas“. Vertintojai iš SAM teigiamai įvertino maisto ruošimo higieną ir įstaigai priekaištų neturėjo. Tikrinimo metu valgykloje pietus valgė 1–4 klasių nemokamą ir mokamą maitinimą gaunantys mokiniai. Patiekalai patiekti estetiškai, o nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams maistas patiekiamas ant paženklintų stalų. Moksleivių pietums tąkart buvo pasiūlyta kugelis su kiauliena, obuolys ir pienas. Specialistai atkreipė dėmesį, kad skelbimų lentoje skelbiama visa reglamentuota informacija, informuojama apie alergenus.

Pretenzijų nepareiškė ir VMVT specialistai. Jie atkreipė dėmesį, kad patalpos bei įranga geros būklės, tikrinimo dienos patiekalai atitiko valgiaraštyje nurodytus patiekalus ir reikalaujamą temperatūrą (71 laipsnis).

Pažeidimų nerado ir Švietimo ir mokslo ministerijos vertintojai. Jie pasidžiaugė, kad mokinių maitinimo grafikas gerai apgalvotas, išnaudotos valgyklos patalpų ir darbuotojų galimybės laiku pamaitinti visus ugdytinius. Centro valgykla dirba iki 16 val., kol vakarienę pavalgo ikimokyklinio amžiaus grupių vaikai. Tikrintojus tenkino erdvios, šviesios, tvarkingos valgyklos patalpos, prie įėjimo įrengtos kelios kriauklės, rankų džiovintuvas, kur mokiniai prieš valgydami nusiplauna rankas. Moksleivių saugumą užtikrina prie įėjimo lauke ir viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kiemas apsodintas tankia gyvatvore.

Jonavos Visuomenės sveikatos biuras yra skyręs sveikatos priežiūros specialistę, kuri centre lankosi du kartus per savaitę, vykdydama sveikatinimo programas dalyvauja klasių vadovų valandėlėse, renginiuose, lankosi valgykloje, dalyvauja valgiaraščių sudaryme ir t.t.

Į maitinimo organizavimo procesus įtraukiami ir mokinių tėvai. 8 kl. moksleiviams dėstomas pasirenkamasis dalykas „Sveika gyvensena“, dalyvaujama projekte „Sveikuolių sveikuoliai“.

Vertintojai įstaigai rekomendavo patiekti vaisių ir daržovių maistą perkantiems vaikams, pakoreguoti valgiaraščius pagal naujos tvarkos reikalavimus.

Vertinimo komisijos inf.

KOMENTARAI