Užsukite į biblioteką – rasite naujų knygų

Užsukite į biblioteką – rasite naujų knygų

Jonavos r. savivaldybės viešosios bibliotekos fondai neseniai pasipildė naujomis knygomis. Skaitytojams trumpai jas pristatome.

Tikslinio studijų rėmimo fondo stipendijų gavėjai
Politikų susirinkime – dėmesys JKKSC audito išvadoms
Po pėsčiųjų tilto statybų Kosmonautų mikrorajone atsiras nauja pramogų erdvė

Poetės Tautvydos Marcinkevičiūtės eilėraščių rinkinys „Veiksma-žodinė“ alsuoja pavasarišku Paryžiumi. Kūrėja patvirtina jau beveik šimto metų senumo mitą, kad Kaunas, buvusi Lietuvos sostinė, iš visų mūsų šalies miestų yra panašiausias į Prancūzijos sostinę. „Veiksma-žodinė“ yra kupina moteriškumo, kuris, kaip ir dera, yra paslaptingas, intriguojantis, įdomus. T. Marcinkevičiūtės knygos neįmanoma suprasti, lygiagrečiai neskaitant jos vyro poeto Gintaro Patacko knygų – ši pora yra tapusi Kauno Laisvės alėjos gyvaisiais simboliais. Jei norite menininkų porą išvysti gyvai, pakanka sekmadienio rytą išsiruošti į kaimyninį miestą ir ten kavinėse dairytis poetų, kurie geria ekspreso kavą ir šnekučiuojasi apie daugybę įdomių temų.

Daug labiau komplikuota ir skirta mėgstantiems gilintis į žmogaus vidines problemas yra britų poetės Sylvia‘os Plath eilėraščių knyga „Rinktinė“. Fragmentiškas tekstų pobūdis, dėmesys gamtos detalėms, subtilios eilėraščių kalbančiojo būsenos ir nuojautos – paslaptys, kurias žmonija bando įminti nuo pat mūsų pasaulio pradžios. Perskaičius S. Plath „Rinktinę“, norisi išeiti iš namų į gaivų pavasarį, tačiau ten ne ieškoti optimizmo ir geros nuotaikos stimulų, o tiesiog stebėti aplinką, galvoti apie savo santykius su pačiu savimi ir artimaisiais. Akivaizdu, kad S. Plath kūrybą skyrė tokiems literatūros mėgėjams, kuriems patinka tekstus iššifruoti, spręsti savotišką literatūrinį kryžiažodį.

Tokiais laikais, kai mes vietoje ankstaus ir gaivaus ryto malonumo skaityti popierinį laikraštį renkamės internetinius leidinius, profesorės literatūrologės Vandos Zaborskaitės publicistikos tekstų knyga „Tekančio laiko ženklai“ bus įdomus intelektinis nuotykis. Niekada nerašiusi į „geltonąją spaudą“, V. Zaborskaitė rinkosi vertybių nepametusias redakcijas, kurioms reguliariai siųsdavo savo svarstymų apie mūsų viešąjį gyvenimą tekstus. „Tekančio laiko ženklai“ – tai knyga, kuri bus įdomi ir studentams, sugrįžtantiems savaitgaliui iš studijų miestų į Jonavą, ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dar prisimena sovietinius laikus: knygos autorė labai detaliai ir pagrįstai įrodo, kad tų laikų kultūros okupacija nenugalėjo. Ar taip buvo iš tiesų – tesprendžia kiekvienas knygos skaitytojas. Tikėtina, kad vien V. Zaborskaitės knygos, norint atsakyti į minėtą klausimą, nepakaks – skaityti norėsis vis daugiau ir dažniau.

Jonavos viešoji biblioteka yra atvira smalsiems skaitytojams, kurie vertina ir literatūros kartais užmenamus galvosūkius, ir knygų skleidžiamą gerą nuotaiką, lengvumą ir paprastumą.

KOMENTARAI