Upninkų tilto per Šventosios upę rekonstrukcijos dar reikės palaukti

Upninkų tilto per Šventosios upę rekonstrukcijos dar reikės palaukti

„Tiltas Upninkuose yra apgailėtinos būklės – vairuotojai priversti su savo automobiliais „šokinėti“ per tramplinus. Jie tikrai neglosto automobilių, o jei dar tiltu važiuoja apie jo subtilybes nežinantys žmonės... Po lietaus tenka įjungti pirmą pavarą ir vos vos riedėti, nes juk nesi ekstrasensas ir nežinai, kurioje tiksliai vietoje slepiasi nelygumai ir duobės. Pikčiausia, kad visi tie tramplinai – tilto tvarkymo pasekmė. Atvažiavo kažkokie darbuotojai, palopė duobes ir turime kalneliais nuklotą tiltą. Jis turi būti remontuojamas iš pagrindų. Ar pagaliau kažkas imsis to? Ar lauksim kol tiltas nugrius? Ironizuojant norėčiau paklausti, kad gal tie asfalto kalnai palikti tyčia, nes atlieka greičio mažinimo kalnelių funkciją?“, – „Naujienoms“ rašė Upninkų kaimo gyventoja Regina.

Tarp kandidatų į rajono Tarybą – 7 teisti asmenys
Suformuoti Savivaldybės tarybos komitetai
Studijuojančioms senjorėms – apie rajono problemas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų planavimo skyriaus patarėjas Gintaras Asadauskas: ,,Valstybinės reikšmės kelius, kurių yra 21 295 km, ir jų statinius (1 515 vnt.) prižiūri valstybės įmonė „Kelių priežiūra“. Ji, vadovaudamasi Kelių priežiūros tvarkos aprašu ir Kelių priežiūros vadovo I dalimi „Automobilių kelių priežiūros normatyvai KPV PN-14“ visais metų laikais turi užtikrinti rajoninio kelio Nr. 1502 Bukonys–Upninkai–Keižonys su tiltu per Šventosios upę periodinę priežiūrą iš tam skiriamų lėšų (pvz.: užtaisyti duobes tilto dangoje ir kitaip taisyti (remontuoti), kad transporto priemonės galėtų saugiai važiuoti ir pėstieji saugiai keliauti šaligatviu). Valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ privalo duobes kelio dangoje (jei tokių dar yra) sutaisyti tuojau pat. Jei vairuotojai pastebi duobes, jie dėl jų sutvarkymo patys gali kreiptis į minėtą įstaigą. Jos padalinys yra ir Jonavoje.

Kelių direkcija baigė rengti Lietuvos tiltų sąrašą valstybinės reikšmės keliuose, kuriuos reikia remontuoti. Tiltas per Šventąją yra 43 eilėje. Parengto projekto „Tilto per Šventąją kelio Nr. 1502 Bukonys–Upninkai–Keižonys, 22,155 km kapitalinis remontas“ ekspertizė turi būti atlikta 2018 metais.

Valstybinės reikšmės kelių ir jų statinių rekonstravimo įgyvendinimas priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos galimybių. Kelių direkcija planuoja 2019 metų pradžioje skelbti viešojo pirkimo konkursą minėto tilto rekonstrukcijos darbams atlikti.“

 

Rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

Parengė Jovita STANEVIČIŪTĖ

KOMENTARAI