Ūkininkų konkurso kriterijai – ne tik derliaus tonosKomisijos nariai aptarė kiekvieną svarbų „Metų ūkio“ konkurso kriterijų. K. Putelio nuotr.

Ūkininkų konkurso kriterijai – ne tik derliaus tonos

Žemdirbiai, priklausantys Jonavos ūkininkų sąjungai, pratęsė savo tradiciją – išrinkti geriausius rajono ūkius, pagerbti jų šeimininkus. Praėjusią savaitę komisija, sudaryta iš renginio organizatorių – Ūkininkų sąjungos ir rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vadovų, taip pat žemdirbiškų organizacijų atstovų, įsitikino, kad kasmet mūsų seniūnijose atsiranda sėkmingai plušančių, perspektyvių kaimo puoselėtojų, ypač sėkmingai tėvų pėdomis seka jaunimas.

Geriausias dalykas – paties žmogaus praktinė patirtis
Preliudija į Žeimių jubiliejų – miestelio patriotų sueiga
„Katino ašaros“ seniūnaičių kraitėje bėdų neišspręs

Labiausiai konkurso „Metų ūkis“ kriterijus atitiko Batėgaloje (Kulvos sen.) ūkininkaujantis Vidas Artiškevičius. Anot Sąjungos vadovo Rimanto Kubiliūno, šiandien batėgalietis – vienas iš moderniausių, tvirčiausių krašto žemdirbių. Įdomu, kad Vidas bene pirmas Kauno apskrityje maždaug prieš dešimtmetį rapsus ėmė sėti į ražienas. Šis metodas pasiteisino ir dabar plačiai naudojamas.

Antrąją vietą nutarta skirti palyginti dar jaunam, bet pakankamai jau patyrusiam laukų šeimininkui žeimiečiui Mariui Mockui.  Jo ūkis – tai pažangios technologijos, tėvų patirtis, gerai suplanuoti darbai, pagaliau darni šeima.

Trečioji vieta paskirta taip pat jaunam Kulvos seniūnijos atstovui Mariui Palaimai. Šio „koziriai“ – netradicinės kultūros, sertifikuotos įvairių žolių sėklos. Ypač gražiai čia veši raudonieji dobilai, auginamos ir kanapės.

„Gaila, vasaros kaitroje su­­nyko 30–40 proc. derliaus. Pievos, kurių hektaras paprastai nepašykštėdavo 700–800 kg žolės, šiemet žemdirbiams leido susivežti tik 300–400 kg. Tie, kas gaudavo vieno hektaro plote vidutiniškai 5 tonas rapsų,  nukūlė tik 3 tonas. O kviečių hektaras grūdininkams atseikėjo vidutiniškai vos po 5 tonas derliaus. Tačiau gamtos išdaigomis niekam nepasiskųsi. Mokomės vieni iš kitų, dalijamės patirtimi, tikimės, kad gražiai išsilaikys žieminiai pasėliai“, – sako R. Kubiliūnas.

 

KOMENTARAI