Turguje – per ankšta?Tokia turgaus realybė: vieni nori parduoti, o kitiems sunku prasibrauti pro prekes. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Turguje – per ankšta?

Į „Naujienų“ redakciją kreipėsi jonavietė Janina (redakcijai pavardė žinoma) ir išsakė priekaištus dėl situacijos Jonavos turguje. Pasak moters, tarp prekystalių su vaikišku vežimėliu labai sunku pravažiuoti, o turgaus erdvėse, kur prekiaujama avalyne ir drabužiais, reikia brautis tiesiog per ant tako išstatytas pakabas ir daiktais nukrautas lentynėles.

Autobusų laukimo paviljonų prie PC ,,Norfa” šiais metais nebus
Sureagavo greitai – kalneliai nuo pėsčiųjų tako pajudėjo
Tiesa apie Skarulių kapinių tvorą, vandenį ir festivalį

Jonavietės nuomone, takai pirkėjams vaikščioti turguje ir taip palyginti siauri, o prekybininkai  juos dar labiau susiaurina pastatydami čia įvairias pakabas su drabužiais ar lentynas su avalyne. „Atėjusioms mamoms su vežimėliais ar fizinę negalią turintiems ir invalido vežimėliuose sėdintiems gyventojams pravažiuoti beveik neįmanoma. Mamoms tai – laikina problema, o neįgaliesiems? Šiuose takuose neretai ir spūstys susidaro, dažnai vis ką nors kliudai – ar  manekenus, ar išsikišusius stovus. Kartą paklausiau vieno prekybininko, kodėl šitaip elgiamasi, tai man atrėžė: „Skųskitės! Niekas nesiskundžia, užtat ir užstatome takus“, – pasakojo jonavietė Janina.

UAB „Gudžionys“ direktoriaus Stanislovo Vansevičiaus teigimu, Jonavos turgelis mažas, todėl ir vietos prekybininkams ne per daugiausia, prekės šiek tiek ir „išsikiša“.

„Vienas pro vienas duris prekes iškiša, kitas – pro kitas, taip ir susiaurėja pirkėjams skirtas takelis. Suvaryti į kioskus ir uždaryti žmones – taip pat ne išeitis. Juk patalpos prekiauti nėra didelės, prekių jose mažai telpa. Turgus – ne prekybos centras. Per dvidešimt turgaus gyvavimo metų tokį gyventojų skundą girdime pirmą kartą, nors esame kalbėję su prekybininkais šiuo klausimu, sakėme jiems, kad, užstatydami aplink save prekes, mažina prieinamumą. Žinoma, pakalbėsime su jais dar kartą, kad labiau atlaisvintų“, – informavo S. Vansevičius.

Anot pašnekovo, prekybininkų kasmet mažėja. Šiuo metu turguje dirba apie du šimtus žmonių. „Žiemą daugelis iš viso nepasirodo, o vasarą padaugėja smulkių prekybininkų, pardavinėjančių gėlių daigus, miško gėrybes. Bet iš tiesų žmonių, besiverčiančių prekyba turguje, vis mažiau, todėl ir takai ateityje turėtų būti laisvesni. Vyresnio amžiaus prekybininkai miršta, jauni nebesidomi prekyba turguje, o ir dirba jie dažniausiai tik iki pirmos valandos. Apskritai turguje visko mažiau perkama, nes gyventojai daugiau renkasi didžiuosius prekybos centrus“, – kalbėjo UAB „Gudžionys“ direktorius.

KOMENTARAI