Trys kandidatai į rajono Tarybą išbraukti iš sąrašų

Trys kandidatai į rajono Tarybą išbraukti iš sąrašų

Šiandien, sausio 29 dieną, vyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis. Paaiškėjo, kad keturi kandidatai į Jonavos rajono tarybą savo anketose nenurodė teistumo. Trys iš jų nebegalės dalyvauti rinkimuose.

Už miesto šiukšlinimą laukia kur kas didesnės baudos
Ministro nuomonė: vietos Lietuvoje turėtų užtekti visiems
Dimšų šeima gauta parama dalijasi ir su kitais

Rinkimų įstatymas apibrėžia, kad į savivaldą kandidatuojantys asmenys privalo pateikti informaciją apie teistumą. Tačiau paaiškėjo, kad daugiau nei 300 kandidatų į skirtingų Lietuvos rajonų savivaldybių tarybas pateikė neteisingus ar netikslius duomenis.

„Dalis išvis nenurodė teistumo, dalis nurodė turintys vieną, o iš tiesų turėjo du, tris. Esminis klausimas komisijai – ar leisti papildyti anketinius duomenis asmenims, kurie nurodė ne visus savo teistumus, kai kurie nurodė jį turintys, bet neteisingai pažymėta Baudžiamojo straipsnio dalis. Kaip tokiu atveju vertinti, komisija ir apsispręs“, – sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.
Apie teistumą savo anketose informacijos nepateikė ir kelių partijų rinkiminiuose sąrašuose buvę kandidatai į Jonavos rajono tarybą: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partijos atstovas Aloyzas Čekavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Dalytė Draskinienė, „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas Džiugas Jekelis bei Darbo partijos atstovas Arnoldas Linkevičius.

Pirmieji trys kandidatai nepasirodė posėdyje, neatsiuntė ir jų interesams atstovaujančių asmenų. Visi jie nebegalės dalyvauti rinkimuose, nes buvo pašalinti iš rinkimų sąrašų.

A.Linkevičiaus  situaciją VRK nariams paaiškino partijos kolega Saulius Jakimavičius.

,,A. Linkevičius Lenkijoje pateko į eismo įvykį. Tada automobilyje buvo rasta prekių, kurias reikėjo deklaruoti muitinėje. Trumpai sakant, padarytas nusižengimas mokestinei sistemai. Prekių kiekiai buvo maži. Daugelyje Europos Sąjungos valstybių, kaip ir Lietuvoje, tokia veika laikoma administraciniu nusižengimu. Lenkijoje paskirta 600 eurų bauda. Ji sumokėta ir daugiau negauta jokių pranešimų apie baudžiamąją atsakomybę. Tuo metu A. Linkevičius buvo Savivaldybės tarybos narys. Savivaldybė taip pat negavo informacijos, kad A. Linkevičius būtų baustas. Jis turėjo ir tebeturi šaunamuosius ginklus. Jei pritaikoma baudžiamoji atsakomybė, leidimai ginklams – anuliuojami. Iki šiol neatėjo jokių pranešimų ar draudimų. Kai sudarėme partijos rinkimų sąrašą, dvejojome dėl vieno ar kito iš kolegų teistumo užsienyje, siuntėme užklausas Informatikos ir ryšių departamentui. Tačiau dėl A. Linkevičiaus neturėjome jokių klausimų – nesitikėjome, kad jam gali būti taikyta baudžiamoji atsakomybė“, – kalbėjo S. Jakimavičius.

Toks paaiškinimas regis įtikino VRK – A. Linkevičiui leista patikslinti anketoje nurodytus duomenis. Jei šis to nepadarys iki ateinančio posėdžio, Darbo partijos kandidatų sąrašas į mūsų rajono Tarybą taip pat sutrumpės.

KOMENTARAI