Triatlonininkai prakaitą liejo ir sausumoje, ir vandenyjePirmiausia sportininkai turėjo įveikti nuotolį vandenyje. Autorės nuotr.

Triatlonininkai prakaitą liejo ir sausumoje, ir vandenyje

Jonavos gyventojams buvo proga vėl pamatyti triatlono (bėgimas, plaukimas ir važiavimas dviračiu) varžybas. Šiais metais Lietuvos triatlono taurės varžybos vyksta penkiuose miestuose. Etapai buvo organizuojami Tauragėje, Zarasuose, o Veisiejuose ir Druskininkuose vyks rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Nusilenkė nusipelniusiems Jonavos krašto sporto žmonėms
Sėkmingas tenisininkų žaidimas
Ekipoje – puolėjas iš Brazilijos

Privalumai ir trūkumai

Jonavoje savaitgalį vyko 3-iasis Lietuvos triatlono taurės etapas. Pasak vieno iš šių varžybų organizatoriaus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto renginių ir projektų bei VšĮ „Triatlono ritmu“ vadovo Manto Marcinkevičiaus, renginys daugeliui sportininkų paliko teigiamas emocijas.

„Dalyvių įspūdžiai geri, distancija sunki, dviračių trasa kalnuota, bet visiems patiko, – sakė M. Marcinkevičius. – Bėgimo rungtyje „užmušė“ tas kalnas, kurį kai kuriems teko net po keturis kartus užbėgti. Labai dėkojame Kūno kultūros ir sporto centrui už infrastruktūrą, už savanorių pagalbą, taip pat ačiū kariūnams, be kurių nebūtų galima nieko padaryti. Be to, šiandien ir aš pats dalyvavau estafetėje su komanda, myniau dviratį. Smagu, norėjau pamatyti viską iš „vidaus“. Žinau, kur reikia dar pasitempti. Jei Jonava norės tokių varžybų, tai ir kitais metais mes pasirinktume jūsų miestą, nes geografiškai tai vienintelė tokia patogi vieta. Jei Jonava dar kokį viešbutuką pasistatytų, tuomet daugiau dalyvių atvyktų iš vakaro.“

TRI-FUN – 49 dalyviai

Varžybų organizatoriai džiūgavo rekordiniu šios rungties sportininkų skaičiumi. Šiemet 200 m nuplaukti,  dviračiu nuvažiuoti 10 km ir nubėgti 2,5 km panoro 49 entuziastai.

Trumpesnius nuotolius įveikė ir didesnis skaičius jonaviečių. Tarp aštuonių mūsų rajono atstovų aukščiausią (17-ąją) vietą užėmė Jevgenijus Sokolovas. Pasivaržyti atvyko ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius su žmona Aiste.

TRI-FUN rungtyje apdovanoti trijų kategorijų sporto mėgėjai. Absoliučiai geriausiu tapo Kauno „Domus Lumina Racing“ klubo atstovas Mantas Jančauskas, trasoje užtrukęs 35 min. ir 35 sek. Antrąją vietą iškovojo vilnietis Robertas Zaicevas (klubas „Asics“), nuo nugalėtojo atsilikęs tik šešiomis sekundėmis. Trečias – dar vienas kaunietis Dovydas Valiuška (Kauno maratono klubas) – 0:36.19.

Nugalėtojas – iš Trakų

Trečiajame Lietuvos triatlono taurės etape nepralenkiamas buvo 33-ejų Marius Butrimavičius iš Trakų. Šiemet varžybose nedalyvavo praėjusių metų nugalėtojas ir vienas pajėgiausių šalies triatlonininkų Tautvydas Kopūstas, todėl kitiems šios sporto šakos entuziastams atsivėrė didesnės galimybės. M. Butrimavičius trasą įveikė per 2 val. 13 min. 15 sek. ir tapo nugalėtoju, tuo tarpu  pernai olimpinės trasos  (1500 m plaukimas, 40 km dviračiu ir 10 km bėgimas) rezultatas buvo 2 val. 5 min. 23 sek.

„Triatlonu susidomėjau prieš gerus ketverius metus, nors pradėjau ne nuo jo. Buvo tokia egzotinė sporto šaka lampetronas: plaukimas, riedučiai, baidarė, kalnų dviračiai ir bėgimas, – po finišo apie save pasakojo M. Butrimavičius. – Trakuose vyko triatlonas, susirinko gausus būrys šios sporto šakos entuziastų ir taip mane „užkabino“. Savame mieste norėjosi startuoti, pasirodyti. Ir pirmas kartas nepamelavo – užlipau ant prizininkų pakylos, buvau trečias. Aš – irkluotojas, bet turiu bendrą fizinį pasiruošimą, tad nusprendžiau pamėginti ir triatloną. Esu stiprus mėgėjas, nes sportą tenka derinti su darbu, tai yra rimtas hobis.“

Atkakli kova

Lyginant su praėjusių metų pirmosiomis triatlono varžybomis Jonavoje, dalyvių skaičius išaugo nuo 109 iki 221.

Kai M. Butrimavičius  įgijo solidų pranašumą, įnirtinga kova užvirė tarp kitų dviejų sportininkų – marijampoliečio Andriaus Murausko ir Kauno „KG Group“ klubo atstovo Tautvydo Barščio. Pastarasis triatlonininkas trasą baigė per 02:18:03 ir prieš trečiąją vietą užėmusį Suvalkijos atstovą įgijo 16 sek. persvarą.

Moterų grupėje solidų pasirodymą pademonstravo viešnia iš Baltarusijos Natalija Barkun (02:40:44). Minsko „Trigalia“ klubo atstovę vis dėlto devyniomis sekundėmis aplenkė kur kas jaunesnė vilnietė Inga Paplauskė. Trečiąją vietą užėmė dar viena sostinės atstovė Giedrė Ambrazevičiūtė (02:54:40), pernai finišavusi antra.

Tokią pat distanciją įveikė ir estafetės rungtį pasirinkę šešių komandų atstovai. Kiekvieną komandą sudarė po tris dalyvius, kurie pasikeisdami  įveikė plaukimo, važiavimo dviračiu bei bėgimo nuotolius. Aplenkę Vilniaus „Tritono“ ir Rokiškio ekipas, nugalėjo Vilniaus „3Club“.

Sprinto distanciją pasirinkę sportininkai varžėsi trumpesniuose nuotoliuose. Jiems teko plaukiant įveikti 750 metrų nuotolį, nuvažiuoti dviračiu 20 km ir nubėgti 5 km.

Tarp moterų greičiausiai finišą pasiekė Panevėžio triatlono klubo atstovė Evelina Tomkevičiūtė (01:16:43). Antrąją vietą iškovojo dar viena sportininkė iš Panevėžio Unė Narkūnaitė (01:22:17), atstovavusi triatlono klubui „Darna“, o trečia buvo šios sportininkės sesuo Viltė (01:24:49).

Vyrų grupėje taip pat dominavo Panevėžio atstovai. Trijų rungčių nuotolius įveikė ir sprinte nugalėtoju tapo triatlono klubo atstovas Titas Pumputis (01:09:09). Antrą ir trečią vietas užėmusius dalyvius teskyrė vos kelios sekundės. Antras finišo liniją kirto marijampolietis Andrius Dapkevičius (01:10:11), o trečias buvo T. Pumpučio bendraklubis Lukas Prokopavičius (01:10:21).

Po varžybų vykusioje apdovanojimų ceremonijoje prizus gavo ir atskirų amžiaus grupių nugalėtojai, nors ne visose kategorijose buvo dalyvių.

Šiemet Jonavos sportininkų būrelis  buvo gausesnis. Be jau minėtų „TRI-FUN“ dalyvių, olimpinę ar sprinto distanciją įveikė ir  miesto seniūnas Povilas Beišys. Be jų, plaukė, mynė dviračių pedalus ir bėgo Jevgenijus Tolstokorovas, Deividas Klovas, Arvydas Čiužas, Eglė Čiužaitė ir kt. Greičiausias tarp jonaviečių buvo J. Tolstokorovas.

Jurgita PUTELIENĖ

Photography by Rokas

Posted by Lietuvos Triatlono Taurė on 2017 m. liepos 22 d.

KOMENTARAI