Tradicinis bėgimas rudenėjančiame mieste

Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ (prezidentas Bronius Kazėnas) kartu su Kūno kultūros ir sporto centru bei sporto klubu „Einius“ (prezidentė Gražina Goštautaitė) jau ne pirmą rudenį organizuoja bėgimus aplink tvenkinius. Jau devintą kartą šios sporto šakos entuziastus organizatoriai pakvietė dalyvauti bėgime „Varnutės ruduo“.

Svarūs Jonavos plaukikų su plaukmenimis rezultatai
Baigiamosios kovos – jau šį šeštadienį
Nerezultatyvus turas sustiprino „Gaschemos“ ir „Klevo“ pozicijas

Sportininkai startavo ir finišavo Joninių slėnyje, o pagal amžiaus grupes galėjo pasirinkti nuo trumpiausio 2 km atstumo ir 10 km nuotolio.

Šiemet į varžybas atvyko 104 bėgimo entuziastai, tik keliais mažiau nei pernai. Didelį būrį jonaviečių papildė svečiai iš Kauno, Marijampolės, Elektrėnų, Trakų, Paberžės (Vilniaus r.), Kaišiadorių, Vilniaus, Ukmergės, Vilkaviškio, Lentvario.

M 10 ir V 10 (2007 metų gimimo ir jaunesni) grupėse dalyviai įveikė 2 km nuotolį. Tarp pačių jauniausių mergaičių nepralenkiamos buvo dvi Lentvario atstovės. Nugalėtoja tapo Smiltė Vainalavičiūtė (0:10.22), tik finišo tiesiojoje vienu žingsniu aplenkusi draugę Kamilę Sudnikovičiūtę (0:11.23). Trečia buvo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė Silvija Griškevičiūtė (0:12.01).

Šio trumpiausio nuotolio finiše tarp berniukų greičiausiai bėgo Elektrėnų jaunieji sportininkai.

M 13 ir V 13 (2004–2006 m. gimę) jaunuoliai taip pat siekė kuo greičiau įveikti 2 km nuotolį. Aplenkusi ir ne vieną berniuką, tarp mergaičių nugalėtoja tapo Jonavos sporto centro auklėtinė Ema Sarafinaitė (0:08.15), bendroje įskaitoje užėmusi netgi antrąją poziciją. Tokiu pat laiku finišo liniją kirto ir Greta Malinauskaitė, akimirksniu likusi antra.

Tokį pat 2 km nuotolį įveikusių berniukų grupėje prizinių vietų jonaviečiai nelaimėjo.

M 17 ir V 17 (2000 m. gimę ir jaunesni) grupėje bėgimo entuziastai įveikė perpus ilgesnį nuotolį (4 km).  Jaunuolių grupėje prizinių vietų trejete iš kraštų stovėjo broliai iš Elektrėnų. Antras finišą pasiekė Rytis Ašmena (0:17.13), o trečiąją vietą užėmė keliomis sekundėmis jam nusileidęs brolis Rokas (0:17.22). Tuo tarpu jiems nepavyko pasivyti nugalėtoju tapusio Ernesto Lelio iš Paberžės (0:14.43), kuris pirmas buvo bendroje šio nuotolio įskaitoje.

Merginų gretose nugalėtoja tapo Sporto centro auklėtinė Miglė Malinauskaitė (0:18.53), aplenkusi antroje vietoje likusią Austėją Astrauskaitę iš Vilkaviškio (0:18.55).

4 km nuotolį įveikti pasiryžo ir vyrai bei moterys, besivaržę 1999 metų gimimo ir vyresnių grupėje.  Finišą greičiausiai pasiekė VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovė Daiva Bielevičiūtė (0:18.08).

Tarp vyrų pirmaujančių pozicijų neužleido jonavietis Justinas Čekanauskas (0:15.09).

Dešimties kilometrų nuotolio elito grupėse VE ir ME gr. (1983–1999 m. g.)  konkurentų visiškai neturėjo kaunietė Aurelija Kisieliūtė, atstumą įveikusi per 0:49.43. Tuo tarpu tarp vyrų užtikrintai visus varžovus aplenkė jonavietis, bėgimo klubo „Maratonas“ atstovas Aivaras Čekanavičius (0:36.47), pirmas atbėgęs iš visų dešimties kilometrų bėgikų ir tapęs absoliučiai greičiausiu.

Vyrų (V35) grupėje varžėsi 1968–1982 m. gimę sportininkai. Čia rezultatais dominavo Jonavos bėgimo entuziastai, kur visi trys tapo prizininkais. Per 0:41.50 nuotolį įveikė ir nugalėtoju tapo Remigijus Dapkus, antras buvo Darius Biržietis (0:44.05), atstovavęs VšĮ „Bėgimo klubas“, o trečią vietą užėmė Rimvydas Galimovas (0:44.08). Šio sporto mėgėjo žmona Eglė Galimovienė buvo nepralenkiama moterų grupėje, ji, pademonstravusi  rezultatą 0:49.54, tapo nugalėtoja.

1967 m. gimusiųjų ir vyresnių grupėje užtikrintai pirmavo ir pirmosios vietos neužleido etatinis tokių varžybų dalyvis Vytautas Gražys iš Paberžės (0:38.19). Trečiąją vietą užėmė dar vienas „Maratono“ narys Edvardas Linkevičius (0:44.54).

Bėgimo entuziastams medalius ir diplomus teikė G. Goštautaitė, Giedrius Povilavičius ir Sporto centro Lengvosios atletikos skyriaus trenerė Vidutė Lebeckienė, kurios auklėtinės iškovojo ne vieną prizinę vietą.

KOMENTARAI