Šventiniame bėgime – dalyvių rekordasNuo obelisko nutįso ilga bėgikų kolona. Kęstučio Putelio nuotr.

Šventiniame bėgime – dalyvių rekordas

Jonavoje Kovo 11-ąją jau dvidešimt aštuntąjį kartą vyko bėgikų šventė. Šiemečio bėgimo „Obeliskas A. Kulviečiui–Jonava“ entuziastų būrį iš visos Lietuvos papildė NATO kariai iš JAV, Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos.

Varžybos Bulgarijoje išpildė dalį svajonių
Tradiciniame turnyre – galvočių kovos prie šachmatų lentų
Tradiciškai bėgikai naujuosius pasitiko trasoje

Tradicinis bėgimas

Puiki, sertifikuota 15 km trasa, patogi data, daug metų iš eilės augančios bėgikų gretos šį renginį pavertė viena didžiausių, svarbiausių pavasario bėgimo švenčių Lietuvoje. Tądien į Jonavą atvyksta ne tik pavieniai dalyviai, bet ir su šeimomis. Šiemet šiek tiek pasikeitė trasų pasiūla, nes nebeliko 1 ir 2 km nuotolio neįgaliesiems. Tad įvairaus amžiaus sporto mėgėjai miesto gatvėmis galėjo įveikti 3,4 km nuotolį. Tradiciškai bėgimas buvo Lietuvos bėgimo taurės II etapo (pirmas vyko Kėdainiuose) varžybos bei įskaitinis šių metų Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) renginys.

Šių varžybų organizatoriai – Jonavos kūno kultūros ir sporto centras (JKKSC), Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA), bėgimo klubas „Šviesos kariai“ ir VšĮ Lietuvos bėgimo taurė.

2017 metų Lietuvos bėgimo taurės varžybas sudaro 13 etapų skirtinguose Lietuvos miestuose: Kėdainiuose, Jonavoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Šėtoje, Elektrėnuose, Žasliuose, Biržuose, Plungėje, Pakruojyje, Rumšiškėse. Lietuvos bėgimo taurė – projektas, vienas pirmųjų Lietuvoje į vieną bendruomenę sujungęs kelis miestus, kelis bėgimus, kelis bėgimų organizatorius, bėgimo profesionalus, mėgėjus ir entuziastus.

[foogallery id=“1121″]

Jonaviečių pasiekimai

Šiais metais varžybose panoro dalyvauti rekordinis dalyvių skaičius. 3,4 km nuotolyje finišo liniją kirto 171 bėgimo entuziastas, o 15 km – 426, nors užsiregistravusiųjų per abu nuotolius buvo per septynis šimtus. Vis dėlto 15 km nuotolį finišavusiųjų skaičius žymiai viršijo praėjusių metų statistiką (323).

Šių varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti įvairiose amžiaus kategorijose. Ant prizininkų pakylos lipo ir ne vienas jonavietis. 3,4 km nuotolyje (1999 metų gimimo ir vyresni) moterų grupėje trečiąją vietą užėmė jonavietė, bėgimo klubo „Maratonas“ narė Juliana Romoslavskaja (0:15,53), nuo antrojoje vietoje buvusios Karinos Vasovaitės iš Šiaulių rajono „Luko“ klubo atsilikusi 47 sek. (0:15,06). Šios grupės nugalėtoja tapo Ugnė Bagdžiūtė iš Alytaus klubo „Dzūkija“ (0:14,25). M13 grupėje (2003 metų gimimo ir jaunesni) taip pat ant trečios vietos laiptelio lipo dar viena „Maratono“ klubo sportininkė Greta Malinauskaitė (0:15,42), į priekį praleidusi Gabrielę Varnaitę iš Šiaulių (0:15,26) bei pirmosios vietos laimėtoją kėdainietę Ugnę Dirsytę (0:14,58).

Toje pačioje amžiaus grupėje (V13) puikiai pasirodė jonaviečiai jaunuoliai. Trečias distanciją baigė Gaudvydas Bielo-Petravičius (0:14,54), o antrasis finišavo bėgimo klubo atstovas Lukas Šaban (0:14,40). Nepralenkiamas buvo nugalėtoju tapęs Klaudijus Kačkis iš Šiaulių rajono.

15 km nuotolyje Jonavos bėgimo entuziastų garbę apgynė BK „Maratonas“ atstovė Vilija Damašickienė, kuri vienintelė iš jonaviečių tapo prizininke šioje ilgiausioje atkarpoje. M50 (1958–1967 metų gimimo) grupėje V. Damašickienė iškovojo pirmąją vietą, nuotolį įveikusi per 1:07,18 ir nepilna minute aplenkusi antroje vietoje likusią žymią šalies sportininkę, Kauno BMK atstovę Sadą Bukšnienę (1:08,05). Trečiąją vietą iškovojo šios lengvaatletės komandos draugė Audronė Borusienė (1:18,38).

Pajėgiausi – šiauliečiai

Absoliučioje įskaitoje nugalėtoju tapo Justinas Beržanskis (0:47,46) iš Šiaulių bėgimo klubo „Stadija“, kuris beveik minute aplenkė raseiniškį Mindaugą Viršilą (0:48,50) ir nepilnomis dviem minutėmis greitesnis buvo už trečiąją vietą užėmusį sostinės atstovą Andrejų Jegorovą (0:49,32). Pagrindinėje įskaitoje apdovanojimų tradiciškai sulaukė ir 4–6 vietas užėmę lengvaatlečiai: Šiaulių rajono bėgimo klubo „Lukas“ atstovas Robertas Vališauskas (0:50,32), Švenčionių „Aitvaro“ klubo narys Modestas Dirsė (0:50,45) bei Tomas Bizimavičius (0:50,57) iš Kauno maratono klubo.

Tarp moterų greičiausia tapo J. Beržanskio komandos draugė, šiaulietė Kamilė Vaidžiulytė (0:56,02), kuri bendroje įskaitoje užėmė 22-ąją vietą. Antrą ir trečią vietas pasidalijo Kauno maratono klubo sportininkės Loreta Kančytė (0:56,49) bei Vytautė Pabiržytė (0:57,03). Į prizininkų šešetą taip pat pateko vilnietė Loreta Petkevičienė (0:58,47), Kauno BMK atstovė Jovita Poškutė (0:59,51) ir Gintarė Vaiciukevičiūtė (1:00,04) iš Pabradės.

Susumavus visus 3,4 ir 15 km nuotolių rezultatus, paaiškėjo, jog šeimininkai iškovojo 5 medalius. Geriausiai varžybose pasirodė ir daugiausiai apdovanojimų pelnė Šiaulių rajono „Luko“ ir Šiaulių „Stadijos“ klubai bei Kauno ir Vilniaus sportininkai.

Eisena ir sveikinimai

Pasibaigus varžyboms ir finišą pasiekus paskutiniam dalyviui, prie Savivaldybės išsirikiavo beveik du tūkstančiai žmonių, pasiruošusių dalyvauti patriotiškoje eisenoje iki Sporto arenos.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga visus susirinkusiuosius Sporto arenoje sveikino laikinasis rajono meras Eugenijus Sabutis, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas, laikinai vykdantis Ruklos įgulos vado pareigas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.

Arenoje vyko ne tik sportininkų apdovanojimas, bet ir kultūrinė programa, kurią parengė Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų orkestras bei orkestro šokių grupė. Savo pasirodymus pristatė sportinių šokių klubas „Bonus“, Politechnikos mokyklos merginų šokių grupė „NON-STOP“. Susirinkę žiūrovai už pasirodymą dėkojo choro „Bel Canto“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas daktaras Egidijus Kaveckas) atlikėjams.

KOMENTARAI