Tradicinė apžiūra: žvilgsnis į problemines vietasGreitu laiku prie Šmatų kapinėse esančio kolumbariumo atsiras suoliukai. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Tradicinė apžiūra: žvilgsnis į problemines vietas

Jonava kasmet gražėja. Tačiau norėdami, kad ji taptų dar patrauklesnė, rajono Savivaldybės ir jai pavaldžių įmonių atstovai kiekvieną mėnesį kritiškai apžiūri problemines miesto vietas. Šįkart miesto apžiūros metu dėmesio skirta keliems akį badantiems objektams, taip pat gatvėms ir suoliukams.

Padėkojo už dėmesį ir paramą šauliams
Užsukite į biblioteką – rasite naujų knygų
Prie Varnutės tvenkinio kuriamas vandenlenčių parkas

Prie kolumbariumo

Tradicinėje miesto apžiūroje dalyvavo rajono meras Eugenijus Sabutis, mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas, Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys, UAB „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas, Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Živilė Zareckaitė, Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus  ir rajono žiniasklaidos atstovai.

Rajono meras sulaukė kelių gyventojų  prašymų šalia kolumbariumo įrengti suolelius, tad pirmiausia stabtelėta Šmatų kapinėse. „Tiek rajono Savivaldybė, tiek bendrovė „Jonavos paslaugos“ gauna ne vieną žmonių prašymą pastatyti bent keletą suoliukų šioje vietoje. Todėl artimiausiu metu tai bus padaryta“, – užtikrino E. Sabutis.

Apžvalgos dalyviai apžiūrėjo papildomai įrengtas  naujas kolumbariumo sekcijas. Šiuo metu pageidaujantiems artimųjų palaikus kremuoti vietos artimiausiam laikui Šmatų kapinėse dar pakaks. Ateityje kolumbariumas ir toliau plėsis. Pasak P. Beišio, bus plečiama pagal poreikį. „Kiekvienais metais pastatome po vieną ar dvi kolumbariumo sekcijas. Šiuo metu turime rezervą, todėl skubos naujas statyti tikrai nėra“, – teigė jis ir pridūrė, kad išsipirkti vieną  nišą Jonavos kolumbariume kainuoja 729 eurus, o į ją galima laidoti dvi urnas. Mokestis yra vienkartinis. Šiuo metu laisvos penkios kolumbariumo sekcijos, į kurias telpa 150 urnų.

E. Sabutis informavo, kad kitais metais taip pat planuojama atnaujinti fasadinę kapinių tvoros pusę.

Dviračių takų plėtra

Rajono meras džiaugėsi, kad Jonavoje gyventojai aktyviai naudojasi įrengtais ir sutvarkytais dviračių takais ir perdavė džiugią žinią jonaviečiams – kitais metais mieste dviračių takų daugės.

Šaltinio gatvės pabaigoje ketinama įrengti dviračių taką, nusidrieksiantį palei tvenkinį Šmatų kapinių link. Dabar šioje vietoje išmintas takelis, kuriuo, matyti, dažnai vaikštoma ar važiuojama dviračiais. Ateityje planuojama švarinti ir pakrantę, nes šiuo metu didelė jos dalis gausiai užžėlusi vandens augmenija.

„Šis takas būtų naudingas ne tik gyventojams, norintiems patogiai nukeliauti į miesto kapines, bet ir visiems kitiems, pageidaujantiems aplink tvenkinius pasivaikščioti, pabėgioti, pasivėžinti dviračiu. Šis takas susijungtų su dabar esančiu dviračių taku, besidriekiančiu į Ragožius“, – sakė E. Sabutis.

Akis bado prie konteinerių sukrauta didelė krūva stambiagabaričių atliekų.

Aplinkos nepuošia

Ilgiau stabtelėta Kosmonautų mikrorajone. Netoli prekybos centro „Maxima“ automobilių aikštelės vaizdą gadina daugelį metų nenaudojama betoninė smėlio dėžė. Meras įpareigojo miesto seniūniją kuo skubiau demontuoti betono konstrukcijas ir sutvarkyti šį plotą. Taip pat netoliese stypso neveikiantis apšvietimo stulpas su kyšančiais laidais, šią vietą taip pat paprašyta sutvarkyti.

E. Sabutis atkreipė dėmesį ir į pėsčiųjų taką, vedantį nuo prekybos centro „Maxima“ automobilių aikštelės Lietavos g. 11-ojo namo link – lyjant stipriam lietui, jis nuolat būna apsemtas. Siūlyta įrengti lietaus nubėgimo lataką arba perkloti visą taką iš naujo.

Leidžiantis laiptais nuo Kosmonautų gatvės į turgų, žvilgsnis nenorom užkliūna už apleistų, apgriuvusių, grafičiais išmargintų dviejų kioskų privačioje valdoje. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai įpareigoti susisiekti su šių privačių sklypų savininkais ir paraginti prižiūrėti savo statinius, jei neplanuoja vykdyti veiklos, kioskus iškelti, o teritoriją bei ją juosiančią tvorą sutvarkyti. „Mieste turime ne vieną panašų apleistą statinį, tačiau norėtųsi, kad tokio „grožio“ būtų kuo mažiau“, – teigė rajono meras.

Rajono mero teigimu, norėtųsi, kad tokio „grožio“ būtų kuo mažiau.

Problema dėl šiukšlių

Lankantis prie Kosmonautų g. 26-ojo namo, apžiūros dalyviams akis badė prie konteinerių sukrauta didelė krūva stambiagabaričių atliekų – išardytų lovų, spintų, kėdžių ir kitų baldų, namų apyvokos daiktų. Nors gyventojams šiuo metu nedraudžiama sekmadienį sunešti ir tvarkingai sudėti atliekas šalia konteinerių, bet dažnas tuo piktnaudžiauja.

Pasak E. Muloko, kartais nepakanka net visos darbo dienos išvežti po savaitgalio susikaupusioms stambiagabaritėms atliekoms. Jis ragino gyventojus būti atsakingus ir atgyvenusius daiktus vežti į Darbininkų gatvėje esančią rūšiavimo aikštelę.

Šiukšlina pavieniai gyventojai, o moka už paslaugas visi. „Jonavos paslaugų“ direktoriaus teigimu, už išvežamą didesnį kiekį atliekų bendrovė priversta paslaugų kainą didinti visiems gyventojams.

Prie konteinerių žmonės dažnai palieka ir automobilio salono dalis, sėdynes, tačiau taip daryti – nevalia. E. Mulokas pabrėžė, kad šios atliekos turėtų likti automobilių remonto servisuose, nes aikštelėse jų nepriima. UAB „Jonavos paslaugos“ galėtų tarpininkauti ir padėti gyventojams, bet šių atliekų išvežimas ir sutvarkymas papildomai apmokestinamas. „Jei žmonės automobilius ardosi patys, dėl atliekų išvežimo reiktų susisiekti su „Jonavos paslaugomis“, –  sakė E. Mulokas.

Duobių mažės

E. Sabutis atkreipė dėmesį ir į prie Kosmonautų g. 24-ojo namo esančią duobėmis nusėtą gatvelę. „Po ypač lietingos vasaros mieste atsiranda daug duobių, tad labai norėtųsi palopyti šias atkarpas“, – teigė E. Sabutis.

Dėl tos pačios problemos nuvykta ir į Mokyklos gatvę. Šioje ir kitose gatvėse (Geležinkelio g., Mažoji g., Girelės g.) po stiprių liūčių atsirado po kelias didesnes duobes. Pavesta bendrovei „Jonavos paslaugos“ jas sutvarkyti, kol nereikia didesnių investicijų.

KOMENTARAI