Tėtis – vaiko sąjungininkas, patarėjas, sielos draugasG. Striupaitis brangina savo šeimą – žmoną Rasą, vaikus Igną, Vaivą, Tadą ir Mildą. Asmeninio albumo nuotrauka

Tėtis – vaiko sąjungininkas, patarėjas, sielos draugas

Pirmasis birželio sekmadienis dedikuotas tėčiams ir seneliams – šeimos nariams, kurie savo atžalas augino ir auklėjo, kartais pabardami griežčiau negu mamos ir močiutės, o kartais anaiptol į gyvenimą kartu su vaikais žiūrėdami šiek tiek paprasčiau. Tėvo diena yra tinkamiausias laikas išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą. Šios gražios šventės proga paprašėme keletą tėvelių pasidalyti mintimis apie tėvystę.

LTeam olimpiniame žiemos festivalyje – sporto ir pramogų samplaika
Projektas sujungė šešių šalių mokyklas
Policijos akcija atskleidė laiptinėje po vieną nerakintą butą

Vaikai – šeimos centras

Lietuvos kariuomenėje dirbantis Gintaras Striupaitis – 17-metės Mildos, 14-mečio Igno, 10-mečio Tado ir 8-metės Vaivos tėtis.

„Tapti tėčiu – neapsakomas jausmas, sumišęs su džiaugsmu, baime suklysti bei atsakomybe už naują gyvybę. Šeimoje atsiradęs naujas žmogus tampa šeimos centru ir visas gyvenimo ritmas bent jau kuriam laikui priklauso nuo jo. Didžiausias tėvystės iššūkis yra baimė nuvilti vaiką ar prarasti ryšį su juo. Kol yra bendravimas, vaikas nebijo ateiti ir prisipažinti iškrėtęs išdaigą, tol galima rasti sprendimus visoms gyvenimiškoms problemoms. Vaikus noriu išmokyti mylėti ir gerbti vienas kitą, mylėti darbą bei savo šalį“, – mintimis dalijosi 45-erių G. Striupaitis. Jo žodžiais, geras tėtis visada gebės atstoti savo atžalai draugą, mokytoją, bus toks, kuriam vaikas nebijos atverti savo širdies.

Su žmona Rasa atžalas augina darniai. „Formalių darbų dalybų su žmona nebuvo, viskas savaime susidėliojo: kuris galėjo, tas tuo metu vaikais ir rūpinosi. Tik tenka prisipažinti, kad kol dukros ir sūnūs buvo maži, po lauką juos vežiodavo mama, o aš taip ir neišmokau mergaitėms pinti kasų“, – šypsenos veide neslėpė jis.

Pašnekovo manymu, tėvystės atostogos – puiki parama šeimoms. Gimus vaikui, įprastas šeimos ritmas išsiderina, vyresniems vaikams mamos dėmesį tenka dalytis su nauju šeimos nariu, o tai jiems ne visada yra priimtina. Tad tėčio galimybė pirmomis dienomis būti kartu su šeima –  puikus būdas tolygiai paskirstyti dėmesį visiems.

Striupaičių šeima kasmet švenčia tiek Motinos, tiek Tėvo dieną. Kas kartą vaikai pasveikina – kas atviruką nupiešia, kas kokį rankdarbį pagamina.

Gyvenimas pasikeitė

31-erių Arnas Počepavičius pirmą kartą tėčiu tapo prieš ketverius metus gimus dukrytei Noelijai, antrą kartą – prieš metus, kai pasaulį išvydo Dominykas.

„Kol laukėme visus devynis mėnesius, nesuvokiau, kas iš tikrųjų vyksta. Tačiau kai paėmiau naujagimę į rankas pirmą kartą, viduje pajutau didelę šilumą, tuomet viskas ir pradėjo keistis. Iki tol gyvenau nerūpestingai, o šeima privertė „susitupėti“ ir nepamiršti, kad esi atsakingas ne tik už save, bet ir už visus. Laikas, praleistas kartu su jais, yra pats brangiausias, todėl manau, kad geras tėtis turėtų dovanoti vaikams įspūdžius, nuotykius, padėti pažinti pasaulį. O apie tai, koks geras tėtis paaugliams ar dar vyresniems, man sunku pasakyti“, – teigė jonavietis, kuris savo vaikus labiausiai nori išmokyti atskirti gėrį nuo blogio.

Šiuo metu Arnas išėjęs tėvystės atostogų. „Šis reiškinys vis populiarėja.

Manau, tai yra labai puikus valdžios sprendimas. Su dukryte buvo žmona, su sūneliu – aš. Auginti, auklėti savo vaikus jausmas labai geras, nors šis darbas tikrai nėra lengvas. Nemeluosiu, būna kartais akimirkų, kai mieliau eičiau bent dienai į samdomą darbą. Su žmona esame lygiaverčiai partneriai, pasidaliję visą buities veiklą. Pavyzdžiui, aš maudau vaikus: nešamės į vonią kolonėlę, dainuojame ir žaidžiame įvairius žaidimus, tuo tarpu mama suruošia mažiesiems naktinius drabužėlius“, – pasakojo jis.

A. Počepavičius tikisi, kad kai vaikai paūgės, susikurs drauge linksmą Tėvo dienos tradiciją, o kol kas šia proga jį pasveikina žmona. „Vaikai greitai užauga, todėl visiems tėčiams linkiu mėgautis tėvystės teikiamais malonumais ir iššūkiais“, – linkėjo jis.

A. Počepavičius – Dominyko ir Noelijos tėtis

Moko doros

Kulvos seniūnijoje su šeima gyvenantis Nerijus Rakauskas – keturių atžalų tėtis. „Tėvu tapau būdamas 22-ejų, jausmas nepakartojamas, tarsi gyvenimo knygoje atverstas naujas puslapis. Atsiranda nauji prioritetai, vargeliai, potyriai, bet atperka didelė laimė. Kartais gaila, kad vaikai greitai auga“, – teigė 39-erių kraštietis, auginantis 17-metį Luką, 16-metį Elijų, 13-metį Marką ir 5-metę Korneliją.

Su žmona Jurgita savo vaikus moko būti dorais šalies piliečiais. O namuose abu darbais nėra pasiskirstę, viską šeimos maitintojai daro kartu. Kaip sako Nerijus, gali ir vaikus prižiūrėti, pagaminti valgyti, žmoną išleisti pailsėti į užsienį pas seserį. Buities darbai jam nesvetimi.

Tėvo dieną Rakauskai švenčia kasmet. Kartą nuo vaikų dovanų gavo avių porelę. Šios šventės proga visiems tėvams Nerijus linki ištvermės, supratimo, stengtis vaikams suteikti kuo daugiau šilumos, kuri ateityje atsipirks su kaupu.

N. Rakauskas savo atžalas moko būti dorais žmonėmis

Rūpintis visų gerove

Jonavietis Mantas Gembutas džiaugiasi ant rankų sūpuodamas vienų sulaukusią Emeritą. „Gimus dukrytei, gyvenimas tapo laimingesnis. Žinoma, tenka daugiau atsakomybės, reikia būti labiau susikoncentravusiam, rūpi jau rimtesni dalykai. Kai tampi tėvu, svarbu šeimos gerovė, atiduoti visas jėgas, kad tik jai nieko netrūktų. Kadangi dukrytė gimė labai mažytė, didžiausias iššūkis buvo paimti ją ant rankų, pakeisti sauskelnes, nes baiminausi, kad galiu sužeisti, juk ji tokia trapi tada atrodė“, – pasakojo 25-erių M. Gembutas. Emeritą jis nori išmokyti daug dalykų, vienas iš jų –  kad užaugtų tikra dama su geromis manieromis.

„Abu su žmona dirbame, tai ji per laisvas dienas moko mažąją vaikščioti, sėdėti ant puoduko, o kai man būna laisva diena, aš tą patį kartoju. Jei reiktų, mielu noru eičiau tėvystės atostogų ir būčiau su vaiku namuose. Juk geras tėtis turi rūpintis savo šeima, ją mylėti, užsiimti su vaiku, mokėti būti mama“, – sakė M. Gembutas ir linkėjo visiems vyrams būti supertėčiais, mylėti ir rūpintis savo atžalomis.

M. Gembutas su dukryte Emerita

„Šviežias“ tėtis

29-erių Gediminas Gutauskas tėčiu tapo prieš septynis mėnesius. „Buvau kartu su žmona gimdymo metu, tai pirmas klausimas buvo: „Kaip tokia trapi būtybė išgyvens?“ Naujagimei iš karto pajutau besąlygišką meilę, norėjosi visada būti šalia“, – mintimis dalijosi jaunas tėtis.

Pašnekovo žodžiais, gimus vaikučiui, gyvenimas keičiasi kardinaliai: ir tempas, ir atsakomybės, ir prioritetai, ir gal net vertybės tampa nebe tokie kaip buvo anksčiau. „Didžiausias tėvystės iššūkis – atsikovoti žmonos dėmesį. Reikia pripažinti, kad šiuo metu daugiausiai žmona rūpinasi tiek dukryte Kotryna, tiek namais, kadangi aš visą dieną praleidžiu darbe. Manau, kad žmona sunkiau dirba“, – akcentavo jonavietis.

G. Gutauskas tėčiu tapo prieš 7 mėnesius

Jo nuomone, tėvystės atostogos – labai reikalingas dalykas. „Gimus vaikui, namuose keičiasi  aplinkybės ir statusai, todėl jos reikalingos ne vien tik dėl pagalbos mamai, bet ir dėl to, kad labai įdomu stebėti, kaip vaikas vystosi, auga“, – teigė Gediminas.

Jis labai norėtų, kad dukrytė turėtų laisvą mąstymą, mylėtų gamtą, meną ir žmones.

Asmeninių albumų nuotraukos

KOMENTARAI