Terminai baigėsi, o gero kelio vis dar nėraPasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kelio atkarpa Jonava–Meškoniai bus asfaltuojama tik 2018-ųjų pavasarį. Kęstučio Putelio nuotr.

Terminai baigėsi, o gero kelio vis dar nėra

Į „Naujienų“ redakciją kreipėsi keli gyventojai, prašydami paaiškinti, kada prasidės kelio Jonava–Meškoniai asfaltavimo darbai, kurie turėjo būti baigti spalio 16 dieną.

Paralelinės tikrovės, gyvuojančios Jonavos mieste
Pakvėpuok grynu oru
Patriotiniai jausmai ir pagarba valstybės simboliams

Už prekybos centro „Maxima“ esantis žvyrkelis, vedantis į „Eglės“ sodų bendriją, yra labai duobėtas. Autobusai, vežantys vaikus į mokyklą, kartais negali išvažiuoti, nes, užėjus liūtims, dar labiau išmušamos duobės, tampa pavojinga visiems eismo dalyviams. Sausros metu pakelės skęsta dulkėse. Labai apsidžiaugėme, pamatę informacinį stendą, kuriame skelbiama, kad  atkarpa Jonava–Meškoniai pagaliau bus sutvarkyta. Jame nurodyta, kad asfalto tiesimo darbai bus baigti iki spalio 16 d. Bet iki šiol nesimato nei traktoriaus, nei kokio judesio, kuris liudytų darbų pradžią. Jau spalis įpusėjo“, – piktinosi Liongina P.

Kelio Nr. 1519 atkarpa Jonava–Meškoniai rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Gyventojų pretenzijas paprašėme pakomentuoti šios institucijos atstovus. Gavome tokį atsakymą:

„Stende yra palikta sena informacija, neįvertinus sutarties pratęsimų ir žiemos pertraukos. Yra duotas nurodymas rangovui neatitikimą ištaisyti.

Darbų pradžia užsitęsė dėl projektavimo, sprendinių derinimo su atsakingomis institucijomis procedūrų.

Pasirašęs rangos darbų sutartį, rangovas įsipareigojo atlikti visus numatytus darbus. Rangos sutartyje yra numatytas darbų atlikimo terminas, iki kurio nespėjus atlikti darbų, rangovui taikomi sutartyje numatyti delspinigiai už kiekvieną pavėluotą dieną. Kelių direkcija, pasirašydama sutartį su rangovu, negali numatyti rangovo veiksmų, neveikimo ar netinkamo veikimo, gali numatyti tik atsakomybę už tai. Dėl laiku neatliktų darbų rangovui yra skaičiuojami delspinigiai, kaip žalos valstybės biudžetui atlyginimas, o rangovas vis tiek privalės darbus užbaigti.

Apgailestaujame, kad dėl netinkamo rangovo sutarties vykdymo šie darbai užsitęsė ir bus baigti 2018 m. II ketvirtį (po žiemos periodo).”

KOMENTARAI