Tarp „Lietuvos Maximalistų“ – ir jonavietis Emilis Kaziukėnas

Tarp „Lietuvos Maximalistų“ – ir jonavietis Emilis Kaziukėnas

Šiais metais 1-12 klasių moksleiviai pretendavo į rekordinį 60 tūkst. eurų „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą 2018-2019 m. mokslo metams. Pastaruoju džiaugsis ir daugybę kartų jonaviečius savo laimėjimais džiuginęs Emilis Kaziukėnas.

Įkūrė savanorių organizaciją
Moksleivių idėja užkariauja keliautojų širdis
Gelbėjimo pratybos ir įspūdinga šventė su rimtais mokymais

Šįmet „Lietuvos Maximalistais“ pripažinti 74 gabūs ir talentingi Lietuvos moksleiviai. Šiems vaikams iš visos Lietuvos ateinančius mokslo metus puoselėti gabumus ir talentus bei siekti svajonių padės 60 tūkst. eurų dydžio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtas stipendijų fondas.

Dėl „Lietuvos Maximalisto“ stipendijos moksleiviai rungėsi muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo bei mokslo srityse. Pastarojoje geriausiai pasirodė buvęs J. Ralio gimnazijos mokinys Emilis Kaziukėnas.

Jonavietis yra daugkartinis fizikos ir astronomijos olimpiadų laimėtojas, tačiau svarbią vietą jo gyvenime užima ir muzika – vaikinas groja akordeonu, pianinu bei mažiau žinomu instrumentu – eufonija. Į prestižinį Kembridžo universitetą tik po interviu, dar be egzaminų rezultatų pakviestas jonavietis pabrėžia gimęs Žalgirio mūšio dieną ir ketina toliau siekti mokslo pergalių bei dirbti ten, kur bus labiausiai naudingas: Kembridžo ar Vilniaus universitetų laboratorijose, o kažkada galbūt grįžti į savo gimnaziją būti mokytoju.

Šių metų „Lietuvos Maximalistai“ – 16-oji nacionalinės moksleivių skatinimo programos karta. Per visus šiuos metus gabių ir talentingų vaikų pasiekimams skatinti „Maxima“  skyrė jau daugiau nei 300 tūkst. eurų. „Maximalistų“ alumnų rate – tokie garsūs šalies talentai kaip Martynas Levickis, Evelina Sašenko, Giedrius Titenis ir kiti. Programą, kurios tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus siekti užsibrėžtų tikslų ir puoselėti savo talentus, globoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Parengta pagal „Maximos“ inf.

KOMENTARAI