Tarp daugybės mitinge dalyvaujančių gydytojų –  ir medikai iš Jonavos

Tarp daugybės mitinge dalyvaujančių gydytojų – ir medikai iš Jonavos

Darbo sąlygomis ir atlyginimais nepatenkinti medikai šiandien išėjo į gatves. Į taikų mitingą susirinko apie 1000 dalyvių, tarp jų – ir Jonavos ligoninės gydytojai bei rezidentai.

Jonava buvo tapusi šeimų karalyste
Jonavos krašto istorijos pėdsakai už Atlanto
Naujas draudimas – smaugvirvė kaimo parduotuvėms

Jonavos ligoninės direktorė Aldona Balutienė teigia, kad negali šiuo metu pasakyti, kiek tiksliai jonaviečių šiandien išvyko į Vilnių, tačiau ji taip pat palaiko mitinge dalyvaujančius kolegas. Pasak jos, tiek gydytojų, tiek rezidentų  atlyginimai – maži, o krūvis milžiniškas.

„Žinote, kai išnyko sienos tarp valstybių, žmonės, tarp jų – ir gydytojai, pamatė, kad kitur atlyginimai ženkliai didesni, o dirbti tenka net kelis kartus mažiau. Užsienyje įsidarbinę lietuviai gauna dešimteriopai didesnius atlyginimus ir turi ženkliai mažesnį krūvį. Labai palaikau rezidentų reikalavimus. Juk jie yra mūsų pamaina ir gydys visus žmones ateityje. Jei atlyginimas siekia 390 eurų, o stipendiją gauna tik trečdalis rezidentų, tai logiška, kad jie nepatenkinti, o ir visos socialinės garantijos juk priklauso nuo atlyginimo“, – kalbėjo A. Balutienė.

Vadovė teigia, kad nors Vyriausybės politikoje skiriamas šioks toks dėmesys medikų atlyginimams, žadama, kad jie šiek tiek didės. Ji nesitiki, kad Lietuvos medikai greitu metu galės džiaugtis didesniais atlyginimais ir geresnėmis darbo sąlygomis.

Asociatyvi nuotr.

KOMENTARAI