Talentinga lengvaatletė sportinius rezultatus kaldina Panevėžyje

Pastaruoju metu Jonava jau gali susirungti ir su kitais rajonais ne tik dėl sportiškiausio miesto titulo, bet ir dėl augančio sportiško jaunimo, kuris rajoną jau garsina ne tik respublikinėse varžybose, bet Jonavos vardas jau girdimas ir pasaulinėje arenoje.

„Vikingai“ įsirašė tašką
„Klevo“ penkiasdešimtmečiams prasibrauti į prizininkus nepavyko
Jonavos boksininkai – Europos jaunių čempionate

Šių metų vasaros viduryje dar garsiau nuskambėjo jonavietės lengvaatletės vardas. Neseniai Kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos treniruotes lankiusi Gabija Galvydytė persikėlė mokytis ir sportuoti į Panevėžį, o savo sportiniais rezultatais džiugina tiek pirmąją, tiek dabartinį trenerį bei šios sporto šakos gerbėjus.

Sektinas mamos pavyzdys

Sausio mėnesį gimusiai septyniolikmetei Gabijai Galvydytei šie metai buvo išskirtiniai. Dar J. Vareikio progimnazijos pradinėse klasėse besimokydama mergaitė ėmė sekti mamos pėdomis, kuri savo pomėgius siejo su lengvąja. Visgi, būsimai sportininkei nebuvo lengva apsispręsti ko nori, nes tuo pačiu metu derino net dvi sporto šakas. Kaip pamena pati Gabija, nuo mažens labai mėgo šokti, todėl nebuvo lengva su lengvąja atletika tris metus poruoti ir aerobinę gimnastiką. Tai jai buvo itin didelis išbandymas. Visgi, teko pasirinkti vieną kelią.

„Nuo mažų dienų mačiau mamą, kaip sportininkę, manau tai mane ir įkvėpė eiti tuo pačiu keliu“, – savo pirmuosius žingsnius prisiminė sportininkė.

Besimokydama mokykloje Gabija jau buvo klasės ir mokyklos lyderė, nes ėmė ryškėti jos sugebėjimai bėgimo takelyje.

Labai panašų kelią pasirinko Gabija, nes jos mama Sonata Galvydienė tik dviem metais vėliau pradėjo lankyti lengvosios atletikos treniruotes būtent pas tą pačią trenerę. Tuometinį Kūno kultūros institutą (KKI) baigusi S. Galvydienė nė dienos negalėjo be sporto.

„Kiek save atsimenu, visada būdavau judesyje, lėkime. Dabar tempas sumažėjo, bet lengvoji atletika yra mano hobis. Priklausau bėgimo klubui „Maratonas“ ir vis tenka sudalyvauti įvairiose varžybose. Didžiausi pasiekimai – dalyvavimas maratonuose, kurie vyko tiek Paryžiuje, tiek Barselonoje ar Šveicarijoje. Galima sakyti, kad mano šeima sportuojanti, nes mama  buvo trumpų nuotolių bėgikė, lengvąją lankė ir sesuo, o tėtis žaidė regbį Jonavos komandoje, – savo sportinį kelią prisiminė S. Galvydienė.

Pasak Gabijos mamos, genai persidavė iš kartos į kartą, todėl ir dukra pasirinko sportininkės kelią. Beliko tik pačiai pasirinkti prie kokios sporto šakos labiau linksta širdis. Nuo mažens Gabija buvo labai judri, nenustygstanti vietoje mergaitė. Tiesiog iš visų mokyklos būrelių pati išsirinko tai, kas susiję su sportu. Mamos pavyzdys sportuoti paskatino užsiimti tuo, kas atnešė gerų rezultatų ir džiaugsmo. Savo dukros pasirinkimui mama neprieštaravo, nes nuo mažens buvo įžvelgiamas gabumas bėgimui ir todėl norėjo, kad būtų pratęstas įdirbis į lengvąją atletiką.

Trenerės įžvalgos

Šešerius metus lengvosios atletikos treniruotes G. Galvydytė lankė Jonavos Kūno kultūros ir sporto centre.

„Gabija atėjo 2009 metais rugsėjo mėnesį, būdama trečioje klasėje. Aš ją pastebėjau kovo 11-osios bėgime. Labai patiko jos sudėjimas, lengvas žingsniukas. Be to, puikiai pažinojau jos tėvelius, – sportininkės pirmuosius žingsnelius lengvojoje atletikoje prisiminė pirmoji jos trenerė Vidutė Lebeckienė. – Jos mamos sesė taip pat buvusi bėgikė, treniravosi pas mane, todėl neabejojau, kad Gabija taip pat gali pasiekti aukštų sportinių rezultatų. Įsimintina per treniruotes, kai ateidavo kokia naujokė, Gabija visada ją „pratestuodavo“ – patikrindavo ar ne greitesnė pastaroji už ją. Taip neatsirasdavo greitesnių, tada G. Galvydytė ramiai toliau treniruodavosi“.

Pasak trenerės, nuo pat mažens ji buvo labai koordinuota ir techniška. Niekada nebijodavo varžybų. Vienu metu buvo sumaniusi mesti lengvosios atletikos treniruotes, nes buvo pradėjusi lankyti aerobinę gimnastiką. Mama pergyveno, kai Gabija vienu metu lankė dviejų sporto šakų treniruotes, nes galėjo stipriai nukentėti mokslai. Tačiau užsispyrimas patvirtino, kad viską galima suderinti. Aerobinės gimnastikos treniruotės padėjo sutvirtėti fiziškai, nes bendram fiziniam parengimui dažnai nelikdavo laiko, nes norėdavo spėti ir į gimnastikos treniruotes. Buvo ir tokių sutapimų, kai po lengvosios atletikos varžybų, pati trenerė veždavo į aerobikos varžybas.

Labai sėkmingi Gabijai buvo 2014 metai. Ji puikiai startavo Marijampolėje, atrankoje į jaunučių žaidynes.

„Norint išlaikyti gabų vaiką, reikia lankstumo, suprasti ir gerbti jos norus. Po šių žaidynių sulaukėme įvairių kvietimų ir pasiūlymų treniruotis kituose miestuose, tačiau prieš mėnesį jau turėjau informacijos, kad Panevėžyje vėl atsidaro sporto mokykla. Taip pasitarę su Gabija, pasirinkome Panevėžį. Aš pati esu baigusi Panevėžio sporto mokyklą, prisiminimai tikrai nuostabūs, – prisiminimais dalinosi trenerė V. Lebeckienė. – Buvo visokių nuomonių iš kitų rajonų trenerių, kad blogai darau, jog sutinku, kad ji ten mokytųsi. Tačiau siekti aukštesnių sportinių rezultatų, reikia ir geresnių sąlygų, o pas mus jų tikrai labai trūksta, ypatingai žiemą – bendrame koridoriuje, kur nuolatos vyksta judėjimas. Taip 2014 metų rugsėjį Gabija išvyko mokytis į Panevėžį. Gaila buvo skirtis, bet tvirtai tikėjau, jog pasiekusi tokius rezultatus, neturint tokios geros sportinės bazės, ji tikrai savo startais dar nustebins ne tik mane ir mūsų rajoną, bet ir visą Lietuvą. Manau ir tikiu, kad didžiausi pasiekimai dar priešaky“.

Aukštumos su treneriu Algimantu Sniečkumi

G. Galvydytė į Panevėžyje įsikūrusią Raimundo Sargūno sporto gimnaziją atėjo nuo jos susikūrimo, t.y. 2014 m. rugsėjo 1 dienos. Stoti į gimnaziją ją paskatino pirmoji trenerė Vidutė Lebeckienė . Čia sportavimui buvo geresnės sąlygos, o jos noras – rezultatai. Pirmais metais įstojo 12 lengvaatlečių. Gabija į mokyklą jau įstojo būdama Lietuvos  ir Pabaltijo jaunučių amžiaus grupės čempione.

„Taip ji atsidūrė pas mane, nes mes su kitu treneriu turėjome pasiskirstyti grupes. Dabar mes jau turime visus titulus – Lietuvos ir Pabaltijo jaunių, jaunimo žiemos ir vasaros sezonų čempionė 400 ir 800 m rungtyse. Šias metais mes pabandėme naują rungtį 400 m barjerinį bėgimą. Jis vyksta tik vasaros laikotarpiu. Mums pavyko. Mes tapome Lietuvos jaunimo ir suaugusių amžiaus grupių čempionais, – Gabijos rezultatais džiūgauja jos dabartinis treneris Algimantas Sniečkus. – Merginą vertinu gerai, ji dabar užaugo, sustiprėjo. Gabija yra darbšti, pasilieka po treniruočių ir daro papildomus pratimus pilvo presui, kojoms, dirba su treniruokliais. Ji turi tikslą greitai bėgti ir pasiekti aukštumų. O man belieka jai padėti įgyvendinti jos tikslus. Tikiu, kad ji dalyvaus Tokijo olimpiadoje, kad dalyvaus neviename Europos ir Pasaulio čempionatuose, atstovaus Lietuvą. Kitais metais jos laukia Europos U20 čempionatas Tamperėje. Ji Panevėžyje sportuos dar du metus, o kur įstos mokytis toliau negaliu pasakyti, todėl prognozuoti jos rezultatus sunku. Žinau, kad dirbdami kartu padarysime viską, kad jos rezultatai būtų geriausi“.

Žingsnis pasaulio elite

Liepos mėnesį G. Galvydytė dalyvavo pasaulio jaunių čempionate Nairobyje (Kenija). Pasaulio čempionate Gabija dalyvavo 400 m barjerinio bėgimo (b/b) rungtyje. Jonavietė tik šiemet pradėjo varžytis šioje rungtyje ir tai tebuvo vos šeštasis oficialus jos startas bėgant 400 m su barjerais.

Gabija Galvydytė 400 m b/b trečiame atrankos bėgime užėmė antrą vietą ir pateko į finalinį bėgimą. Jos rezultatas – 58.94 sek. –  asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos U18, U20, 17-mečių ir 18-mečių rekordas, aštuntas rezultatas Lietuvoje per visą laiką. Gabija įvykdė sporto meistro normatyvą. Reikia pabrėžti, kad tai viso labo buvo jos šeštas ir septintas startai šioje rungtyje.

„Atrodo, kad apie finalą galėjau tik pasvajoti… Esu labai laiminga atidavusi viską šiam čempionatui! Tai yra labai didelis žingsnis mano gyvenime. Nuvykti į pasaulio čempionatą ir parodyti ką gali geriausia, yra tiesiog nerealu!! Geriau ir būti negali. Labai ačiū visiems už palaikymą, – grįžus namo po čempionato džiūgavo Gabija.

Aprimus čempionato aistroms, sportininkės mintyse įstrigo ir kai kurie dalykai apie šią šalį ir žmones. „Pati šalis yra tikrai kitokia nei teko lankytis kitose šalyse. Lyginant su Lietuva, labai skiriasi žmonių gyvenimas, manieros, patys žmonės. Gyvenimas Kenijoje verda tiek dieną, tiek naktį. Miesto (Nairobio) matyti daug neteko, bet iš šono tai yra tikrai skurdus miestas. Būtent savanoriai, kurie dirbo vykstant Pasaulio čempionatui yra tikrai labai malonūs, bendraujantys, – įspūdžiais dalinosi G. Galvydytė. –  Stadione žmonių palaikymas buvo tiesiog neapsakomas. Patys Kenijos žmonės ypač saviškius palaikė labai stipriai. Per finalines dienas žmonių buvo pilnai užpildytas stadionas ir didelis palaikymas visoms rungtims. Buvo nuostabus jausmas. Tikrai matosi, kad Kenijos žmonėms tai buvo labai svarbus renginys“.

Vasarą Palangoje ji aplenkė beveik dešimčia metų vyresnę lengvaatletę ir su laiku 59,42 sek tapo Lietuvos suaugusių čempione. Ji yra viena jauniausių čempionių šioje rungtyje.

KOMENTARAI