Šventė su šokiais ir dainomisSkambant gyvai muzikai, aktyviausieji smagiai pasišoko. Autorės nuotr.

Šventė su šokiais ir dainomis

Jonavos globos namuose vyko tradicinė ledų šventė. Įprastai šių namų gyventojai net tik vaišinami ledais, bet ir sulaukia kolektyvų su šokių ir dainų programomis.

Romano kūrėjas: pripažinote ir atpažinote
Jonavos teatralų investicija į Kaišiadorių krašto kultūrą
Kas padės neįgaliesiems įveikti barikadas?

Šiais metais prie šventės organizavimo prisidėjo ir miesto jaunimas. Projekte „Noriu būti savanoris“ dalyvaujantys moksleiviai Darius Matonis, Monika Pociūtė ir jau žinoma atlikėja Julija Radzevičiūtė savo muziką ir dainas skyrė Globos namų gyventojams.

Daug senjorų simpatijų sulaukė „Bonus“ šokėjų pora. Autorės nuotr.

Į kvietimą dalyvauti ledų šventėje atsiliepė ir „Bonus“ klubo vadovas Sergejus Jefimenka. Jo šokėjų poros pasirodymas sužavėjo visus žiūrovus.

„Globos namų gyventojai visada laukia švenčių. Tai yra proga ne tik pasipuošti, bet pabūti visiems kartu.  Kiek­vienas aplinkos pakeitimas teigiamai veikia žmogų. Tai, ką mato, girdi, prie ko prisiliečia, ką ragauja – viskas turi poveikį. Kartais atrodo, kad žmogus nerodo jokių emocijų, bet paskui dar ilgai pasakoja patirtus įspūdžius. Globotiniai labai mėgsta muziką, visada džiaugiasi sulaukę svečių, o ypač jaunimo ir vaikų.  Kai kurie gyventojai pasirodymą net fiksavo savomis išmaniomis priemonėmis, kiti gėrėjosi bei aptarinėjo tarpusavyje. Kai kurie prisiminė, kaip patys kadaise grojo, kitiems lyriškos dainos priminė lopšines. Visi paįvairino savo patirtis. Žinoma, aktyviausieji visada šventes baigia šokiais, o negalintys to daryti, šoka akimis ir mintimis“, – įspūdžiais dalijosi socialinė darbuotoja Agnė Jakštienė.

Prie programos organizavimo dalyvių paieškomis prisidėjusi Kristina Vaškevičienė sako, kad jaunimo įsitraukimas į tokias veiklas yra puikus pavyzdys kitiems. „Norime parodyti nuoširdų dėmesį Jonavos senjorams. Jie yra mūsų bendruomenės dalis. Labai džiaugiuosi, kad jauni žmonės tai supranta ir be dvejonių sutinka padėti ir dalyvauti. Taip mes kuriame visai kitokią kultūrą – socialiai atsakingą ir draugišką vieni kitiems“, – sakė Kristina.

Projektas „Noriu būti savanoris“ yra VšĮ „Noriu augti laimingas“ iniciatyva, kuria siekiama burti savanorius ir skatinti jų veiklą Jonavos rajone. VšĮ „Noriu augti laimingas“ yra ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslai – neformalus vaikų ir jaunimo ugdymas, socialiai, atsakingos bendruomenės kūrimas ir savanorystės populiarinimas.

Simona DAMULIENĖ

KOMENTARAI