Sveikatos priežiūrą pagerins moderni medicinos įranga

Sveikatos priežiūrą pagerins moderni medicinos įranga

VšĮ Jonavos ligoninė kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikos dalyvauja kaip partnerė projekte „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Projekto įgyvendinimo metu jonaviečiai jau gavo reikalingos modernios medicinos įrangos.

Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas
„Ramunė“ šiltai paminėjo veiklos sukaktį
Arturas Swanas neabejoja: kiekvienas turime galimybę keisti savo gyvenimą

Pasirašė sutartį

2015 m. rugsėjo 30 d. Jonavos ligoninė ir Kauno klinikos pasirašė sutartį dėl dalyvavimo projekte „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Iki šių metų rugpjūčio mėnesio projektas yra finansuojamas Šveicarijos Konfederacijos ir Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo programos lėšomis. Programos tikslas – sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.

„Pagal bendradarbiavimo programą ligoninė įsigijo vieną mobiliąją apšvietimo lempą, regos tikrinimo prietaisų komplektą, laringoskopą, tiesioginio vaizdo oftalmoskopą. Nors kai kurių šių prietaisų turėjome ir anksčiau, tačiau naujieji bus rezerviniai ir galės pagerinti gydytojų darbo sąlygas“, – sakė Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėjas Artūras Šalaševičius.

Patogi lova

Maždaug prieš pusantro mėnesio iš programos lėšų įsigyta funkcinė lova jau naudojama vadinamojoje skyriaus komercinėje palatoje. Jos veikimo principas pacientėms aiškus – tereikia valdymo skyde atidžiai paskaityti glaustą informaciją ir atlikti norimas funkcijas.

Jonavietė jauna mama, gulinti Akušerijos ginekologijos skyriaus palatoje su pirmagimiu, tądien sakė: „Mano gimdymas nebuvo labai komplikuotas, tačiau, gulėdama naujoje funkcinėje lovoje, iškart pastebėjau, kad ji labai patogi maitinti kūdikį – galiu pasirinkti norimas pozicijas.“ Anot A. Šalaševičiaus, naujoji lova yra žemesnė už standartines. Į ją yra patogiau įlipti ir iš jos išlipti.

Išvyksta kelti kvalifikacijos

Projekto įgyvendinimo metu teikiama ne tik medicinos įranga, bet ir skiriama parama kvalifikacijos kėlimo kursams organizuoti įvairiuose Lietuvos didmiesčiuose. Tiesa, už apgyvendinimą, kelionę ir maitinimą turi susimokėti patys kursų lankytojai.

„Kvalifikaciniuose mokymuose jau dalyvavo beveik visas mūsų skyriaus personalas. Kursai yra modernūs, parengti pagal naujausius reikalavimus. Siekiama, kad jų lankytojai įgytų kuo daugiau praktinių įgūdžių. Beje, dirbdamas jau galiu pastebėti akivaizdžius skirtumus – dalyvavusieji mokymuose tą patį atlieka daug kokybiškiau, negu jų dar nelankiusieji“, – džiaugėsi vedėjas.

Medikai mokėsi, kaip laiku ir efektyviai suteikti specializuotą pagalbą naujagimiams gyvybei pavojingų situacijų atvejais, kaip efektyviai dirbti komandoje su kitų sričių medicinos specialistais, kaip stabilizuoti naujagimio būklę po atgaivinimo, kaip taikyti konfliktų ir streso valdymo priemones bendraujant su pacientėmis.

Projekto finansinės paramos pabaiga yra numatyta šių metų rugpjūtį. Tikimasi, kad per tą laiką Jonavos ligoninė gaus daugiau svarbios įrangos.

KOMENTARAI