Sutinkant Naujuosius jonaviečiams nuotaiką sugadino ugniagesiaiAsociatyvi nuotr.

Sutinkant Naujuosius jonaviečiams nuotaiką sugadino ugniagesiai

Šventiniu laikotarpiu kur kas daugiau darbo tenka gelbėjimo tarnyboms. Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Kuliešius tvirtina, kad iškvietimų Naujųjų metų naktį buvo ko ne dvigubai daugiau, tačiau rimtų nelaimių nebuvo užfiksuota. Visgi ugniagesiams teko ir kiek netradicinė situacija – gesinti Naujųjų metų sutikimui skirtą laužą.

Vestuvių muzikantų šventėje varžėsi tik svečiai
Kaip vertinate kaitaliojamą laiką?
Konferencija apie želdynus „persikėlė“ ir į Ramybės skverą

Gruodžio 31 vakarą, dar prieš vidurnaktį, Socialiniame tinkle „Facebook“ sunerimę jonaviečiai teiravosi kas dega A. Kulviečio gatvėje, mat iš daugiabučių matyti didelė liepsna. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo tiesiog gyventojų uždegtas laužas, o pastarieji skundėsi, kad jų Naujųjų metų sutikimo šventę sugadino ugniagesiai, užgesinę šventei skirtą laužą.

„Priešgaisrinės saugos taisyklės nedraudžia kūrenti laužo saugiu atstumu nuo pastatų. Vieni žmonės uždega laužą, o kiti praneša,  gal iš pavydo ar nesupratimo. Tada mes privalome važiuoti ir reaguoti. Keletą metų buvome susitarę dėl tų laužų su žmonėmis, o jie turėtų mus perspėti iš anksto. Visgi nors mūsų taisyklės nedraudžia kūrenti laužo, dar yra ir Aplinkos apsaugos tarnyba, todėl reikia aiškintis, kaip ji vertina šį reikalą. Jei laužai taps masine atrakcija ir atsiras prie kiekvieno daugiabučio, tai žinot… Būtina šiuos klausimus derinti ir su Aplinkos apsauga“, –  situaciją aiškino Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas S. Kuliešius.

Kaip „Naujienoms“ pasakojo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūros vedėjas Kęstutis Celiešius, deginti laužus mieste – nerekomenduojama. Nepaisant to, kas yra deginama, dūmai yra teršalai, galintys pakenkti ir sukelti nepatogumų kitiems žmonėms.

„Pagal įstatymus, deginti atliekas, tame tarpe ir augalinės kilmės, pavyzdžiui, medienos, miesto teritorijoje – draudžiama. Nežinau tikslių detalių apie šią situaciją. Galbūt ten buvo deginamos ir geros malkos, bet aplinkui gyvena žmonės, kurie turi problemų su kvėpavimo takais, serga astma, todėl deginti laužus mieste – nerekomenduojama ir neleidžiama. Žinoma, jei kažkas užkuria malkas šašlykinėje, mes tikrai neuždrausime to daryti. Visgi visada reikia pagalvoti, kad dūmai gali sukelti dusulį ir kosulį žmonėms. Manau, kad yra priemonių, kurios gali prisidėti prie Naujųjų metų paminėjimo ir nekenkiant aplinkai. Laužai mieste tikrai yra nerekomenduotini“,–  kalbėjo K. Celiešius.

KOMENTARAI