Susitarė dėl dujų pirkimo

Susitarė dėl dujų pirkimo

Didžiausia šalies dujų vartotoja Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ gruodžio pabaigoje pasirašė susitarimus su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ dėl dujų pirkimo šiais metais.

D. Mockus: rengiant programas turi dalyvauti geriausi specialistai
AB „Achema“ priversta keisti gamybos ritmą
Vytis įskėlė nesutarimų kibirkštis

„Achema“ iš „Gazprom“ ketina įsigyti apie du trečdalius viso per metus sunaudojamo kiekio, arba apie 9 mln. megavatvalandžių (MWh), dujų, o likusią dalį pirks iš Norvegijos koncerno „Statoil“ – jas įmonė atsigabens per Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą.

Pasak „Achemą“ valdančio koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkės pavaduotojas Gintaro Balčiūno, dujos bus perkamos per antrinę grupės įmonę Vokietijoje „Agro Baltic“. „Koncerne yra įvykęs tam tikras veiklų persiskirstymas. Iki „Brexito“ dujų pirkimams būdavo taikomas Anglijos biržos NBP indeksas. Kadangi svaro kursas po „Brexito“ nukrito ir ta birža susvyravo, dabar yra taikomas Vokietijos „Gaspool“ indeksas. Dėl to dujas pirksime per mūsų įmonę Vokietijoje „Agro Baltic“. Tai nėra tarpininkė, tai yra koncerno įmonė, kuri iki tol „Achemai“ tiekdavo trąšų gamyboje naudojamą anhidritą“, – teigė G. Balčiūnas.

Dujų įsigijimo kaina yra konfidenciali, tačiau, pasak G. Balčiūno, ji panaši kaip ir pernai.

lzinios.lt

KOMENTARAI