Suimti trys įtariamieji jonaviškio nužudymo byloje

Suimti trys įtariamieji jonaviškio nužudymo byloje

Nuo kovo 7 d. Jonavos rajono policijos komisariatas ieškojo dingusio Šveicarijos seniūnijos Gulbiniškių kaimo 38-erių metų gyventojo G. V. Šią savaitę dingusiojo kūnas su durtine žaizda buvo rastas šulinyje Užusalių seniūnijoje, buvusio karinio poligono teritorijoje.

Petarda šauliui nutraukė pirštus
Gaisrai nesibaigia: Kulvos seniūnijoje degė namas
Sodų gatvėje pavogtas automobilis

Kovo 4-ąją atletiško kūno sudėjimo vyriškis išėjo iš namų ir nebegrįžo, tad pagalbos į pareigūnus kreipėsi jo motina. Intensyvių paieškų dėka nužudytojo kūną dviejų metrų gylyje vandens rezervuare aptiko ugniagesiai gelbėtojai.

Pareigūnams pavyko nustatyti, kad G. V. buvo susitikęs su trimis teistais asmenimis ir kartu su jais girtavo pirtyje. Gavę tokių duomenų, pasitelkę kinologus, kriminalistai netrukus nustatė tris įtariamuosius ir juos sulaikė. Pasak prokurorų, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tai numato nelaisvę iki gyvos galvos.

Ir nužudytasis, ir įtariamieji, galimai atsikratę savo bendro, yra ne kartą teisti ir policijos pareigūnams jau žinomi Jonavos rajono gyventojai.

Kauno apylinkės teismas dvidešimčiai dienų leido suimti tris Jonavos rajono gyventojus, kurie įtariami nužudę 38 metų vyriškį.

Tyrimo duomenimis, be žinios dingęs ir kelias savaites ieškotas G. V., įtariama, buvo nužudytas šių metų kovo 4 arba 5 dienomis Jonavos rajone. Jį, kaip įtariama, nužudę V. G., D. R. ir D. B., automobiliu nuvežė į Jonavos rajone esančią sodybą, kurioje lavoną įmetė į vandens rezervuaro šulinį.

Anksčiau teisti įtariamieji nusikaltimą padarė būdami apsvaigę nuo alkoholio.

Teismas priimtose nutartyse pažymi, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dar neseniai, įtariamieji laikosi gynybinių pozicijų ir atskleidžia ne visas tyrimui reikšmingas aplinkybes. Be to, siekiama nustatyti asmenis, turinčius duomenų apie nusikaltimo padarymo aplinkybes. „Įtariamieji, būdami laisvėje, gali bandyti patys arba per kitus asmenis paveikti kitus proceso dalyvius, liudytojus, sunaikinti ar paslėpti nusikaltimo įrankius”, – griežčiausios kardomosios priemonės skyrimo motyvus aiškino teisėja Živilė Bliūdžiuvienė.

Teismo nuomone, šiuo metu nėra galimybių skirti švelnesnes nei suėmimas kardomąsias priemones. „Tai užtikrins ir įtariamųjų dalyvavimą procese, ir nepertraukiamą ikiteisminį tyrimą”, – sako teisėja.

Šias nutartis per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Kauno apylinkės teismo ir „Naujienų“ inf.

KOMENTARAI