Sudėtingas laikmetis – ne kliūtis apdovanoti geriausiuosiusPrieš teikdamas dovanas, A. Meškauskas padėkojo darbuotojams. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Sudėtingas laikmetis – ne kliūtis apdovanoti geriausiuosius

Liepos pabaigoje uždaroji akcinė bendrovė „Baldai Jums“ surengė tradicinę įmonės gimtadienio šventę, kurios metu ne tik apžvelgė pirmojo pusmečio veiklos rezultatus, bet ir paskatino nemažai darbuotojų. Pasak generalinio direktoriaus Alfonso Meškausko, tik darnaus kolektyvo, žmonių susitelkimo dėka baldų bendrovė dirba efektyviai ir yra pajėgi konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

„Metų ūkio“ konkurse – naujų lyderių paieška
Prasminga „Mozaikos“ veikla
Šauktinių sąrašai bus paskelbti jau kitą savaitę

Lydėjo kontrastai

Šiemet „Baldai Jums“ suskaičiavo 23-ejus gyvavimo metus. Žinoma, per šį laikotarpį visko pasitaikė – buvo ir džiugesnių, ir nesėkmingų laikotarpių. Nedžiugina ir pirmasis pusmetis šiemet. Ši pusė metų įmonei – viena sudėtingiausių nuo susikūrimo pradžios, 1994-ųjų. Svarbiausia to priežastimi administracija įvardija nepatikimą pirkėją, kuris, pažadėjęs nupirkti didelį kiekį bendrovės gaminių, žodžio netesėjo – nupirko du kartus mažiau nei ketino.

„Teko ieškoti papildomo pirkėjo – dėti daug pastangų, aukoti laiko, kitaip tariant, turėjome nemažai rūpesčių ir darbo. Bet ir tie pardavimai nebuvo dideli. Neaišku, kaip toliau seksis“, – sakė A. Meškauskas.

Įmonė, gaminanti baldus ir juos eksportuojanti į įvairias užsienio šalis, priimdama įvairius iššūkius, netrukus minės ketvirtį amžiaus. Per visą šį laikotarpį elektros energija pabrango dvigubai, pagrindinės bendrovės žaliavos – medienos, ypač beržo rąstų, kaina pakilo keturis kartus. O atlyginimai darbuotojams augo dešimčia kartų.

„Žaliavos kaina auga, o pardavimų krinta. Gaminame daugiau, bet esame priversti parduoti už žemesnę kainą. Paprasta aritmetika“, – dalijosi patirtimi bendrovės generalinis direktorius.

Nors įmonės produkcija iškeliauja į svečias šalis, tačiau pačios bendrovės ekspozicijos salėje galima išsirinkti norimą baldą. Šiuo metu čia kaip tik vyksta išpardavimas, tad jonaviečių gaminiai parduodami kiekvienam prieinama kaina.

Visi susirinkusieji įmonės gimtadienio proga buvo vaišinami ledais.

Teigiami pokyčiai

Nepaisant užklupusių sunkumų, naujoms gamybos technologijoms pagerinti skirtos nemažos investicijos, kolektyvas dirba stabiliai ir gali konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

Įmonė įsigijo daug naujų įrenginių, palengvinančių darbą. Pavyzdžiui, bendrovėje veikia tašelių gamybos staklės, stalviršių dvigubos staklės, netrukus baldų įmonę pasieks naujos obliavimo staklės. Kolektyvo nariai džiaugiasi faneravimo staklėmis, pakeitusiomis senuosius įrenginius.

Įsigijus naują medienos tekinimo įrangą, kuri pradės veikti jau šį mėnesį, nebereikės pirkti šios paslaugos, sėkmingai įgyvendinta ir veleninė apdailos sistema.

Įvyko ir kai kurių administracinio suskirstymo pokyčių. Prie cecho Nr. 1 prijungus faneravimo ir spintelių gamybos barus, atsirado galimybė dirbti efektyviau.

Pasak generalinio direktoriaus, patirties įgyjama ir įmonės administracijai lankantis analogiško pobūdžio įmonėse. „Dar turime, kur tobulėti ir pritaikyti naujoves“, – patikino vadovas.

„Baldai Jums“ pradėti paruošiamieji darbai LEAN sistemai diegti: apmokomi darbuotojai, optimizuojamos darbo vietos. Tai – pasiruošimas įgyvendinti ES projektą, kuris bus skirtas darbuotojų kvalifikacijai kelti pagal 2014–2020 metų žmogiškųjų išteklių plėtros programą.

„Pradėjome nuo pirmo žingsnelio – 5S sistemos diegimo. Dabar matome, kad tvarka pagerėjo, skatina darbuotojus kurti malonią ir bendradarbiavimą skatinančią darbo aplinką, gerina darbo kultūrą ir taupo laiką. Ir toliau eisime pasirinktu keliu. Manau, kad tokie pokyčiai padidins ir mūsų bendrovės veiklos rezultatus“, – pabrėžė A. Meškauskas.

Šveicarišku laikrodžiu apdovanotą S. Klimienę pasveikino O. Mickevičienė.

Po atviru dangumi

Tradicinė įmonės gimtadienio sueiga buvo surengta po atviru dangumi – erdvioje, liepomis, beržais, eglėmis apaugusioje teritorijos aikštelėje. Čia darbuotojų laukė įvairios dovanos – keptuvės, lygintuvai, virduliai, kokteilinės ir įvairūs kiti buityje reikalingi daiktai, kurių pageidavo patys žmonės.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius, įmonės vadovas dėkojo visiems už pareigingumą, gerą darbą ir visos įmonės gerovės siekį. „Iš visokių negandų ir sunkumų iškopėme tik jūsų pastangų dėka. Bendrovėje dar yra pusšimtis asmenų, dirbančių nuo pirmos mūsų įmonės veiklos dienos. Jie labai gerai prisimena, kokios sąlygos buvo tada ir šiandien. Tai nepalyginami dalykai. Ir šie medžiai mūsų aikštelėje užaugo ir subrendo. Džiaugiuosi, kad visada, net ir esant labai sudėtingai situacijai, radome bendrą kalbą, išgirdome bei supratome vieni kitus, visus klausimus sprendėme kartu. Malonu, kad mūsų bendrovėje darbuojasi 26 šeimos. Esu dėkingas jums už buvimą kartu ir didžiuojuosi jumis“, – prieš apdovanojimus kalbėjo A. Meškauskas.

Savo kolegas 23-iojo įmonės gimtadienio proga pasveikino ir „Baldai Jums“ Darbo tarybos pirmininkė Olga Mickevičienė. Ji priminė, kad kantrybė ir atkaklumas stiprina stebuklingą galią. „Sveikinu į mūsų įmonės pagrindą įmūrijus dar vieną veiklos metų plytą“, – kreipėsi Darbo tarybos pirmininkė.

Svarbiausia – paprastumas

Tarp apdovanotųjų – beveik 40 įmonės darbuotojų. Spausdamas ranką, įmonės generalinis direktorius kiekvienam rado malonų epitetą, kolegoms trumpai jį pristatydamas, pavyzdžiui: „darbštuolis“, „auksinių rankų meistras“, „šaunuolis“ ir t. t. Štai Mindaugas Gedraitis per trumpą laikotarpį parodė savo sugebėjimus, įgijo pasitikėjimą ir buvo paskirtas eiti svarbiausio bendrovės padalinio – cecho Nr. 1 – viršininko pareigas. Keli vyrai į įmonės kolektyvą įsiliejo sugrįžę iš darbo užsienyje.

Svarbiausias paskatinimas – šveicariškas laikrodis – šiemet įteiktas  medienos tiekimo vadovei-ekologei Sandrai Klimienei, bendrovėje dirbančiai 10 metų.

„Nuotaika labai puiki. Tai man buvo netikėta, tiesą sakant, savotiška staigmena. Džiaugiuosi, kad dirbu baldų įmonėje. Čia iš tikrųjų labai puikus ir draugiškas kolektyvas, labai paprasta bendrauti su generaliniu direktoriumi. Bet kuriuo metu galima į jį kreiptis, pasitarti vienu ar kitu klausimu, išspręsti sudėtingesnę problemą. Jis ne iš tokios valdžios, kur baisu ko nors paklausti ar paprašyti. Mūsų direktorius daugiau kolega, o ne administracijos vadovas. Tai labai svarbu kiekvienam darbuotojui, nes nuoširdus ir paprastas bendravimas skatina siekti kuo geresnių rezultatų. Kiekvienam ieškančiam darbo galiu trumpai pasakyti: ateikite pas mus – nenusivilsite“, – sakė moteris.

Pagiriamieji žodžiai

Praėjusiais metais bendrovė „Baldai Jums“ pelnė „Žaliausios įmonės“ titulą Lietuvoje. Tai patvirtina ir visa teritorijos aplinka. Pasak kalbintų baldžių, įmonėje sąlygos dirbti yra puikios. Kiekviename ceche darbuotojus pasitinka jaukios buitinės patalpos, kur žmonės gali persirengti ir papietauti. Pernai teritorijoje buvo įrengta krepšinio aikštelė su dirbtine danga, buitinėse patalpose pastatyti bilijardo, teniso stalai, įrengtos rūkymo ir poilsio vietos.

„Mums čia labai patinka, draugiški žmonės, gerbia bendrovės vadovai. Tai rodo ir šioji šventė – įmonės gimtadienio proga daugelis yra apdovanoti, loterijos būdu dovanų gavo visai netikėti žmonės. Manau, nieko negali būtų prasmingiau už vadovybės požiūrį į darbuotoją ne kaip į darbo jėgą, bet, pirmiausia, kaip į žmogų, asmenybę“, – savo mintimis pasidalijo keli vyriškiai.

Gimtadienio šventė, prasidėjusi bendrovės himnu, baigėsi ledų lietumi – kiekvienas atėjęs į renginį buvo pavaišintas ledų porcija.

KOMENTARAI