Staigmena „Velomaratone“: Užusaliams – moderni riedlenčių rampaUžusalių bendruomenė subūrė gausiausią komandą ir tapo nugalėtoja. „Velomaratono“ nuotr.

Staigmena „Velomaratone“: Užusaliams – moderni riedlenčių rampa

Šiemet didžiausioje dviračių šventėje – „Velomaratone“ – Užusalių bendruomenė pateikė staigmeną: nedidelis kaimelis subūrė didžiausią komandą Lietuvoje ir pelnė ypatingą prizą – jau ateinantį pavasarį čia iškils moderni riedlenčių rampa. Tai paaiškėjo kai „Velomaratono“, vykusio Vilniuje, organizatoriai suskaičiavo galutinius dalyvavusiųjų „Nutrilite” iššūkyje rezultatus.

Debiutinis sezonas įvertintas teigiamai
Jaunajam tenisininkui nusišypsojo sėkmė
„Achema-KKSC“ komandai – aštuntoji vieta

Didžiausios miestelio  komandos laukė specialus prizas – amerikiečių kompanijos „Amway“ įsteigta 5 000 JAV dolerių parama riedlenčių parko statyboms.

Šiemet internete dėl didžiojo prizo užsiregistravo daugiau kaip 1000 „Nutrilite“ iššūkio dalyvių. Daugiausia – iš Užusalių, Šilutės, Dembavos ir Lentvario. Didieji miestai šioje iniciatyvoje dalyvauti negalėjo, ji buvo skirta miesteliams, turintiems ne daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių gyventojų, nes būtent juose aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra jaunimui yra menkiau išplėtota.

Suskaičiavus rezultatus, ren­­ginio dieną prie starto linijos stojo beveik 200 Užusalių bendruomenės narių, daugiau nei dvigubai aplenkusių artimiausius varžovus – Šilutę, kurie, kaip ir pernai, vėl liko antri.

Užusalių atstovai tikina, kad „Velomaratonas“ buvo didelis įvykis jų bendruomenei: komanda samdėsi autobusiukus, vyrai krovė dviračius, visi važiavo į Vilnių turėdami vieną tikslą – nugalėti.

„Esame maža gyvenvietė prie Kauno, tačiau norime augti ir tobulėti, todėl „Velomaratono“ metu vykęs „Nutrilite“ iššūkis paskatino suburti bendruomenę. Pati idėja pasivaržyti dėl pagrindinio prizo kilo daugiau nei prieš metus, nors „Velomaratone“ dalyvaujame jau ketveri metai. Nusprendėme burtis ne tik patys – kreipėmės ir į seniūnaičius, kurie itin aktyviai palaikė šią idėją. Mums pavyko sukviesti ne tik savo kaimo bendruomenę, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus, kurie padėjo siekti tikslo. Tikiu, kad naujoji rampa – tai tik dar vienas žingsnis geresnės mūsų jaunimo ateities link“, – komentavo Užusalių iniciatyvos laimėti riedlenčių rampą pradininkė Ala Kontromavičienė.

Renginio organizatoriai kreip­sis į laimėtojų valdžios institucijas ir aptars visus riedlenčių rampos įrengimo aspektus. Planuojama, kad riedlenčių rampa Užusaliuose bus atidaryta 2019 m. pavasarį.

Agnė KALINKAITĖ, projektų vadovė

KOMENTARAI