Stadioną nušvies galingi prožektoriai

Stadioną nušvies galingi prožektoriai

Dar pernai prasidėjo Jonavos centrinio stadiono rekonstrukcija, kitaip tariant infrastruktūros gerinimo darbai. Visai neseniai buvo įrengta pilnų matmenų dirbtinė futbolo danga, o dabar pagrindinėje natūralios vejos aikštelėje varžytis bus galima ir sutemus. Šalia aikštelės pastatyti galingi apšvietimo stulpai, kuriuose įrengti prožektoriai ir kaip kalbama, bus šviesu, kaip dieną.

Patikslintas vietovių sąrašas, kur jaunos šeimos galės įsigyti būstą ir gauti subsidiją
Pažadai išgaravo kaip kamparo kvapas
Tėviškės takais – į kraštiečių šventę Čičinuose

Kaip teigė Jonavos rajono savivaldybės remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas, darbai vykdomi pagal centrinio miesto stadiono tribūnų naujo statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų techninį projektą. Konkursą laimėjo ir darbus pradėjo vykdyti UAB „Irdaiva“, o bendra sutarties vertė – 3930198,22 Eur.

„Pagal šį projektą turės būti įrengtas ne tik apšvietimas, bet ir tribūnų statyba, takų remontas, privažiavimo takų įrengimas, apšvietimo įrengimas, tvoros keitimas nauja ir kiti darbai. Darbų laikas priklausys nuo skiriamo finansavimo, bet manome, kad tai turėtų užtrukti apie trejus metus, – esamo projekto detales vardijo M. Petrauskas. – Šiais metais bus vykdomi inžinerinių tinklų privedimo prie tribūnų bei pradėti pačių tribūnų statybos darbai“.

Stadiono aikštės apšvietimas paskaičiuotas vadovaujantis „Guide the artificial lighting of football pitches FIFA 2008“ reikalavimus. Bus apšviečiama futbolo aikštė ir lengvosios atletikos takai. Jau pastatyti keturi stulpai, kurių aukštis po 40 metrų. Ant kiekvieno stulpo įrengta po 48 šviestuvus, kur kiekvieno galingumas – 2000 W. Bendras apšvietimo bokšto pareikalaujamas galingumas – 100 kW.

Toks galingas apšvietimas bus taikomas pagal varžybų lygį ir mąstą. Viso bus galima pateikti keturis apšvietimo režimus:

IV klasės – nacionalinės varžybos, (su TV filmavimu): įjungti visi 192 vnt. prožektorių;

III klasės – nacionalinės varžybos (be TV filmavimo): įjungta 80 vnt. prožektorių;

II klasės – klubinės varžybos: įjungti 32 vnt. prožektorių;

I klasės – treniruotės: įjungta 16 vnt. prožektorių.

Praėjusių metų pabaigoje UAB „Irdaiva“ pradėjo visos stadiono tvoros atnaujinimo darbus, kurios ilgis apie 850 metrų. Naujos tvoros aukštis – 180 cm.

Kaip teigė Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė, pačių mintis buvo įrengti apšvietimą ir paplūdimio tinklinio aikštelėse. Tai įgyvendinta labai greitai, nes laukė sniego tinklinio čempionatas, kuris turėjo vykti dvi dienas iki sutemų.

„Uždaroji akcinė bendrovė „Jonavos paslaugos“ mums labai greitai įrengė apšvietimą, nes jo būtinai reikėjo jau įvykusiam čempionatui. Tačiau tai bus nevienkartinis apšvietimas. Tinklinio mėgėjai turės galimybę sportuoti ir sutemus ne tik dabar, bet ir kitais metų laikais. Tai ilgalaikė investicija“, – kalbėjo direktorė.

Kęstučio Putelio nuotr.

 

 

 

 

 

KOMENTARAI