Sporto arenoje – aukšto lygio Europos salės futbolasPauliaus Jakelio nuotr.

Sporto arenoje – aukšto lygio Europos salės futbolas

Lietuvai patikėta surengti Europos salės futbolo Čempionų lygos atrankos turnyrą. Jame dalyvaus šalies čempionas ir taurės laimėtojas Kauno "Vytis". Turnyras vyks rugpjūčio 28-31 dienomis Jonavos sporto arenoje. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) varžybų organizavimo vadovas Laurent'as Morelis puikiai įvertino Jonavos areną ir galimybes čia organizuoti Čempionų lygos atrankos turnyrą.

Taškų lenktynėse į priekį išsiveržė „Gaschema“ komanda
„Achema-KKSC“ taškus dalinosi su estėmis
Senjorų krepšinio pirmenybėse – „Achespo“ komandos dominavimas

UEFA turnyre „Vytis“ – ne naujokai. 2017-aisiais Liuksemburgo mieste Oberkorne surengtame Europos salės futbolo taurės atrankos turnyre „Vytis“ varžėsi su Kosovo, Juodkalnijos ir šeimininkų ekipomis. Kauniečiai 3:7 pralaimėjo „Liburni Gjakove“ (Kosovas) futbolininkams, 2:3 – „Titograd“ (Juodkalnija) klubui, sužaidė lygiosiomis 3:3 su „Differdange 03“ (Liuksemburgas) ir užėmė 3-iąją vietą. Į kitą varžybų etapą pateko tik visas trejas rungtynes laimėję Kosovo atstovai.
Europos salės futbolo klubų reitingų lentelėje „Vytis“ tarp 56 komandų yra 44-oje vietoje. Lyderiai – Madrido „Inter“ (Ispanija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Jugorsko „TTG-Ugra“ (Rusija). 12-oje vietoje – Rygos „Nikars“, 52-oje – Talino „Cosmos“.

Lietuva taip pat siekia teisės surengti 2020 m. pasaulio salės futbolo čempionato finalo turnyrą. UEFA pareigūnas L.Morelis apžiūrėjo Kauno „Žalgirio“ areną, miesto viešbučius. Svečią sužavėjo didžiausia Baltijos šalyse „Žalgirio“ arena ir visa infrastruktūra. L.Morelis patvirtino, kad UEFA remia Lietuvos kandidatūrą organizuoti pasaulio čempionatą. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) rudenį nuspręs, kam patikėti pasaulio salės futbolo čempionato finalo turnyrą. Pagrindiniai Lietuvos konkurentai – Japonija ir Iranas. 2016-aisiais Kolumbijoje aukso medalius iškovojo Argentinos salės futbolininkai, finale 5:4 palaužę rusus. Trečiąją vietą užėmė iraniečiai, baudiniais 4:3 įveikę portugalus.
Startui prestižiniame turnyre „Vytis” subūrė itin pajėgią sudėtį, kurią sudaro geriausi Lietuvos salės futbolininkai ir itin garsiose lygose rungtyniavę užsieniečiai. Iš komandos senbuvių „Vyčio” gretose ir toliau rungtyniaus: Justinas Zagurskas, Deividas Stradalovas, Arsenijus Buinickis, Paulius Vaitiekus ir Tomas Micelis. Prie jų startui UEFA Futsalo Čempionų lygos atrankos turnyre prisijungė gerai žinomi vardai: Lukas Sendžikas, jonavietis Eisvinas Utyra ir vartininkas Gintaras Repšas. Taip pat „Vyčiui” vėl atstovaus čia jau anksčiau žaidę Jurijus Jeremejevas bei Albertas Voskunovičius. Prie komandos senbuvių prisijungė žaidėjai iš Brazilijos: Rafa, Isaacas, Sandrinho ir vartininkas Olinho bei kolumbietis Andresas. „Vyčio” garbę UEFA Futsalo Čempionų lygoje gins ir kur kas geriau pažįstami bei čia jau anksčiau žaidę vieni lyderių brazilai Ericsonas ir Guesinho. Komandai vadovauja jau praėjusiame sezone prie „Vyčio“ prisijungęs patyręs ukrainietis Pavelas Pikalovas, o jo asistento poziciją užima Mindaugas Grigalevičius. Rengiantis startui prestižiniame turnyre „Vyčio” pagrindinis tikslas buvo suburti konkurencingą ir subalansuotą sudėtį.
„Vyčio” naujokai – ambicingi, talentingi ir ragavę aukščiausio lygio salės futbolo. Brazilas Rafa prieš tai rungtyniavo aukščiausioje Brazilijos lygoje bei turi patirties rungtyniaudamas „UEFA Futsal Cup” turnyre. Isaacas taip pat į Lietuvą atvyko iš pajėgiausios Brazilijos lygos, o Sandrinho Brazilijos salės futbolo elite praleido pastaruosius du metus bei prieš tai patirties sėmėsi Artimuosiuose Rytuose. Vartininkas Olinha gimtinėje turi savo vartininkų akademiją, o pastaruoju metu žaidė aukščiausioje Čekijos lygoje. Ne mažiau įspūdingas Andreso iš Kolumbijos CV. Nuomos pagrindais į Lietuvą atvykęs žaidėjas yra ne kartą vilkėjęs Kolumbijos nacionalinės salės futbolo rinktinės marškinėlius.
UEFA Futsalo Čempionų lygos atrankos varžybos Jonavos arenoje bus žaidžiamos rugpjūčio 28 – 31 dienomis. Lietuvių varžovais čia bus Anglijos čempionai „Reading“, San Marino pajėgiausia ekipa „Murata“ ir atrankos favoritais laikomas Olandijos „Hovocubo“. Visas rungtynes „Vytis” žais 19 val.

Atrankos turnyro tvarkaraštis (Jonavos sporto arena)

 

Rugpjūčio 28 d. (antradienis)

16.30 val. „ZVV Hovocubo” – „S.S. Murata”

19 val. FK „Vytis” – „Reading”

 

Rugpjūčio 29 d. (trečiadienis)

16.30 val. „Reading” – „ZVV Hovocubo”

19 val. FK „Vytis” – „S.S. Murata”

 

Rugpjūčio 31 d. (penktadienis)

16.30 val. „S.S. Murata”- „Reading”

19 val. „ZVV Hovocubo” – FK „Vytis”

 

Atrankos grupės nugalėtojai keliaus į B srautą, kurio varžybos vyks rugsėjį.  Jei „Vytis” laimės savo grupę, jis keliaus į Slovakiją, kur lietuvių varžovai bus Nachičevanės „Araz” (Azerbaidžanas) ir atrankos E grupės laimėtojai. Šioje grupėje Skopjėje (Makedonija) žais vietos „FMK Veles”, „FC Valletta” (Malta), „FutSamba Naas” (Airija) ir „FC Cosmos Tallinn” (Estija).

KOMENTARAI