Spaudos konferencija grapplingo ir brazilų džiu-džitsu varžyboms artėjant

Spaudos konferencija grapplingo ir brazilų džiu-džitsu varžyboms artėjant

Užsiimantiems Grappling ir Brazilų Džiu-Džitsu sportu bus galimybė išbandyti save. 2018 m. kovo 24-25 dienomis, Jonavos mieste, Jonavos sporto arenoje (Žeimių gatvė 17, Jonava) vyks Baltijos šalių atviras Grappling ir Brazilų Džiu-Džitsu čempionatas. Šių varžybų tikslas – populiarinti Grappling bei Brazilų Džiu-Džitsu sportą bei tobulinti šių sporto šakų sportininkų meistriškumą.

Sporto klubui „Achespo“ – 10 metų
Sporto klubo „Kumite“ sportininkų viešnagė Kėdainiuose
Stalo tenisininkai pajėgumą tikrino tradiciniame tarptautiniame turnyre treneriams atminti

Prieš šias varžybas savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir į žurnalistų klausimus atsakė Lietuvos grapplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas, rajono meras Eugenijus Sabutis ir sporto klubo „Faiteris“ vadovas Arnoldas Lukošiūnas.

„Pirmiausia turiu labai padėkoti merui, sporto centrui, kurie suteikė galimybę organizuotis tokio l aukšto lygio renginį. Manau šiais metais Jonava tikrai pirmauja pagal didelių ir puikių aukšto lygio renginių organizavimą. Mūsų renginys yra dviejų federacijų – grapplingo Baltijos šalių čempionatas, o antrą dieną vyks brazilų džiu-džitsu,- renginį pristatė grapplingo federacijos prezidentas A. Kupstas. – Laukiama apie 200 sportininkų ir bus išdalinta 47 komplektai medalių. Pagal amžiaus grupes bus penki absoliutūs nugalėtojai, kurie užsisegs tam skirtus nugalėtojų diržus. Mes su brazilų džiu-džitsu federacija pasirašėme sutartį bei šios sporto šakos yra giminingos ir papildo viena kitą. Imtynės labai panašios, irgi akcentuojamas parteris bei naudojama kimono. Dažnai varžybose dalyvauja tie patys sportininkai, todėl mes pasitarę nuspendėme, kad surengiam tokias varžybas kartu.

Jonava tampa sportišku  miestu ir tai akcentavo rajono meras E. Sabutis: „Miestai paprastai myli tas didžiąsias masiškiausias sporto rūšis, nes kadangi pritraukia daug žiūrovų, yra daug komandų, daug sportininkų. Bet kurio sporto atstovui sakau, kad man Jonavoje ir Lietuvoje yra ne tiek masiškumas, kiek galimybė yra pasirinkti. Labai svarbus dalykas žmonėms pasirinkti. Kaip miesto vadovo mano pareiga ir didžiausias iššūkis yra patenkinti kaip tik įmanoma visų norus, kad miestas būtų sportiškas turėdamas įvairias sporto rūšis. Kalbant apie šias varžybas, norisi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, tada bus sportininkams didesnė motyvacija pasirodyti“.

Sporto klubo „Faiteris“ vadovas A. Lukošiūnas jau turi patirties rengti varžybas, kai vyko atviros miesto grapplingo čempionatas. Visgi, pasak vadovo, yra nemažas skirtumas rengti jau Baltijos šalių čempionatą, nes atvyks kitų šalių atstovai ir norisi parodyti savo miestą, savo šalį gražiausiomis spalvomis, didesnė atsakomybė. Varžybose be Baltijos valstybių sportininkų, atvyks varžytis Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos atletai, taip pat svečiuosis Airijos ar net Azerbaidžano sportininkai. Manoma, kad bus 15-20 šalių atstovai.

Tad varžybos vyks dvi dienas. Kovo 24 d., šeštadienį, sporto arenoje grapplingo varžybos prasidės 12.00 val., o kovo 25 d., sekmadienį, brazilų džiu-džitsu – 11.00 val.

KOMENTARAI