Sniego patrankų keliamas triukšmas bus matuojamasDirbtinį sniegą gaminančios patrankos smulkiai purškia vandenį ir jį sušaldo, o tą darydamos jos įkyriai zvimbia ir pykdo jonaviečius. Kęstučio Putelio nuotr.

Sniego patrankų keliamas triukšmas bus matuojamas

Šią savaitę Jonavos slidinėjimo centre pradėjusios veikti dirbtinio sniego gaminimo patrankos – tikras džiaugsmas žiemos sporto aistruoliams. Kol vieni nekantriai laukia malonumų ir tikisi, kad gamta neiškrės pokšto ir nepavers slidinėjimo trasos purvinu kalnu, kiti skundžiasi, kad per jų keliamą triukšmą negali išsimiegoti ir gerai jaustis savo namuose.

Pasirašyta pirmoji gatvių apšvietimo modernizavimo garantijos sutartis
Kulvos bibliotekoje radiatoriai nebeužšals
Jonavos miesto gyventojai kviečiami atsiimti paramą

Pateikė skundą

Dar 2013 metais pradėtas įgyvendinti projektas „Žiemos kalnų slidinėjimo komplekso nauja statyba“ jonaviečiams suteikė galimybę savo mieste turėti slidinėjimo centrą. Tačiau kasmet trasos veiklą sunkina nepalankios oro sąlygos – šaltukas vis rečiau paspaudžia, o snaigės irgi nenoriai krinta, dažniau jas keičia lietus. Tačiau panašu, kad tai gali būti ne vienintelė slidinėjimo centro problema – Chemikų, Sodų ir kitose gatvėse gyvenantys žmonės skundžiasi sniego patrankų keliamu triukšmu.

„Gyvenu S. G. Ilgūno ir Žaliosios g. susikirtime. Slidinėjimo trasa – tiesioginis triukšmo šaltinis. Nežinau, kaip kiti kaimynai reaguoja į šį zvimbimą, bet mūsų šeimos nariai yra įpratę vakare, aprimus eismui, prieš miegą praverti langų viršutines dalis ir išvėdinti kambarius. Deja, net ir uždarius langus, garsas trikdo ramų poilsį. Kreipiausi į atsakingas institucijas dėl triukšmo matavimo. Jei ir toliau sniego patrankos trikdys viešąją rimtį nakties metu ir dėl to pablogės sveikata, jau su medikų išvadomis, siekdamas žalos atlyginimo, kreipsiuosi į teismą. Tada, kol jie gamins sniegą, aš galėsiu ilsėtis ten, kur jo niekada nėra“, – „Naujienoms“ rašo Vytautas Kližentis.

Problemos nemato

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius tikina, kad pernai kai kurie gyventojai taip pat skundėsi slidinėjimo centre keliamu triukšmu. Pasak jo, tada Savivaldybės aparatu buvo išmatuotas sniego patrankų garsas, bet jis neviršijo normų.

„Manau, kad ir šiais metais triukšmas neviršys nustatytų ribų. Žinote, mes ne specialiai naktį tas sniego patrankas statome, juk dieną dažnai būna pliusinė temperatūra. Norint paruošti trasą, tenka darbuotis ir naktimis“, – kalbėjo L. Gailius.

Pasak Kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės, ji asmeniškai ne kartą yra kalbėjusi su žmonėms, gyvenančiais šalia slidinėjimo centro, ir šie niekada neturėjo nusiskundimų. Anot jos, viskas priklauso nuo gyventojų pakantumo ir požiūrio.

„Vieni skundžiasi, o kiti ir atidarę langus nieko negirdi, net nekreipia dėmesio. Kažkas gali klausytis įtempęs ausį ir skųstis triukšmu. Kai nori, tai ir girdi. Kitų miestų gyventojai iš pradžių irgi nepatenkinti buvo, o vėliau aprimo. Juk tos keturios patrankos per metus veikia tik dvi savaites ar mėnesį“, – kalbėjo R. Stupurienė.

Atliks tyrimą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyriaus direktorė Jurgita Arbočienė teigė, kad greitu laiku sniego patrankų keliamas triukšmas bus matuojamas. Garso ribas nurodo higienos normos, todėl, anot jos, nesvarbu, kas skleidžia – asmuo, privataus verslo ar Savivaldybės įmonė.

„Kadangi yra gautas gyventojų skundas, kartu su akredituota laboratorija atliksime triukšmo matavimus tiek gyvenamosiose patalpose, tiek aplinkoje. Žiūrėsime, ar neperžengiamos leistinos ribos“, – tikino J. Arbočienė.

Viešai skelbiamas slidinėjimo darbo laikas prasideda 16 val., o baigiasi 21 val. „Naujienos“ bandė  sužinoti dar projektavimo metu numatytą darbo laiką, teiravomės, ar prieš įrengiant trasą buvo apgalvotas triukšmo klausimas. Atsakymo iš atsakingų institucijų dar negavome.

KOMENTARAI