Smarvės įkalintų jonaviečių ramybė – ūkininkės rankose

Smarvės įkalintų jonaviečių ramybė – ūkininkės rankose

Jonavietė Viktorija (pavardė redakcijai žinoma) kreipėsi į „Naujienas“ dėl Rimkų mikrorajone vakarais jaučiamo blogo kvapo. Tiek Jonavos rajono savivaldybė, tiek aplinkosaugininkai pripažįsta girdėję apie minėtą problemą, tačiau ją išspręsti gali tik kaltininkų geranoriškumas.

Etnokultūrinė paroda – vienas iš būdų labiau pažinti pabėgėlius
Vakare – materialios ir dvasinės dovanos
Raliečiai atsiėmė brandos atestatus

Skundėsi savivaldai

„Vakarais Rimkų mikrorajonas stipriai prasmirsta. Nors dabar yra labai šiltas laikotarpis, neįmanoma atsidaryti langų. Ar žmonių ramybę trikdantis kvapas – norma? Kodėl niekas nesprendžia šios problemos?“, – klausė jonavietė.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės Aplinkos ir sveikatos skyriumi, jo vadovė Rasa Raicevičienė tikino žinanti apie šią problemą. Pasak jos, savivalda sulaukė vieno skundo iš jonaviečių, tačiau išmatuoti nemalonaus kvapo lygį gali tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius.

„Žinau, kad administracijos direktorius sulaukė skambučio dėl blogo kvapo mieste, tačiau jo kontrolę aplinkoje vykdo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius. Jis turi komisiją, kuri važiuoja ir atlieka matavimus“, – kalbėjo R. Raicevičienė.

Niekas nesikreipė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus vedėją pavaduojanti Jurgita Liutkevičienė tikina negirdėjusi panašių jonaviečių skundų. Ji atkreipia dėmesį, kad net ir gavus pranešimus apie nemalonų kvapą, pastarojo lygis būna matuojamas tik įvertinus, ar jo šaltinis yra stacionarus.

„Jokių skundų mes negavome. Galbūt apie kvapo šaltinį galėtų pakomentuoti aplinkosaugininkai – gal  jo šaltinis yra ūkininkų laistomi laukai. Man sunku kažką pakomentuoti, nes nežinau, nei koks tas kvapas, nei iš kur jis sklinda. Visgi jei žmonės kreipsis į mus, jie turi žinoti, kad matavimai gali būti atlikti tik tuo atveju, jei kvapas sklinda nuo stacionaraus šaltinio. Jei problema kyla dėl ūkininkų laistomų laukų, matavimai neatliekami“, – pasakojo J. Liutkevičienė.

Nėra draudimo

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos skyriaus vedėjas Kęstutis Celiešius pripažino ne tik girdėjęs skundus apie Jonavoje vakarais sklindantį nemalonų kvapą, bet ir pats jį jaučiantis. Pasak jo, smarvė miestą pasiekia iš laukų, kuriuose ganosi Kulvos seniūnijoje esančios fermos gyvuliai – fermai vadovaujanti ūkininkė pila srutas ant ganyklų, kurios garuoja ir pasiekia Jonavą.

„Tą kvapą jaučiu ir aš. Galiu pasakyti, kad viena ūkininkė ant ganyklos buvo išpylusi srutas. Dabar labai karšta ir jos pradėjo stipriai garuoti bei pasiekė miestą. Aš asmeniškai bandžiau su ja kalbėtis, logiškai paaiškinti, kad kai yra labai karšta, nėra vėjo – garavimas labai padidėja. Vis tik įstatymai nedraudžia ūkininkams pilti srutų ir mėšlo ant ganyklų šiuo laikotarpiu – draudžiama tai daryti tik tada, kai žemė yra įšalusi arba labai drėgna. Įstatymai numato, kad nuo birželio 15 iki rugpjūčio 1 dienos negalima pilti mėšlo ant laukų, bet ne ganyklų ar pūdymų. Belieka tikėtis, kad ūkininkė bus geranoriška ir nustos taip elgtis“, –  vylėsi K. Celiešius.

 

KOMENTARAI