Smagus rugsėjis – atgimę darželiai ir mokyklosD. Kurauskienė: „Darželis už savo lėšas grupėms nupirko naujų spintelių, suremontavo vamzdynus, vonias, kriaukles, papildomai įsigijo lauko žaislų.“ D. Kasparavičienės nuotr.

Smagus rugsėjis – atgimę darželiai ir mokyklos

Moksleiviai ir daugelis darželinukų skaičiuoja paskutines atostogų dienas. O pačioms ugdymo įstaigoms vasara buvo tikras darbymetis. Baigiama kai kurių pastatų renovacija, suremontuotos patalpos, nuveikta daug kitų darbų. Apie kai kuriuos iš jų „Naujienose“ jau buvo rašyta. Šįkart išsamiau pasidomėjome, kokia yra bendra situacija rajono mokyklose ir darželiuose, kas padaryta (ar nespėta) likus maždaug savaitei iki Rugsėjo 1-osios.

Nuo rytojaus „Penktos kojos“ Jonavoje nebebus
Jonavos autobusų parką papildė du nauji autobusai
Kaziukas svečiavosi ir Globos namuose

Dėmesys – darželiams

Pasak Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Vytauto Žebrausko, šiemet rajono biudžete daugiau finansavimo sulaukė ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Todėl jose ir atlikti ar dar bus padaryti didžiausi darbai.

Vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ pastato renovacijai ir susijusiems darbams skirta 530 tūkst. eurų (tiesa, dalis šios sumos vėliau buvo perskirstyta),  „Žilvičio“ – 500 tūkst. eurų, „Pakalnutės“ – 333 tūkst. eurų.

„Pakalnutės“ renovaciją planuota baigti rugsėjo 4 d., tačiau trukdo lietingi orai, todėl darbai kiek užsitęs. Pastato modernizavimo vertė – apie 236 700 eurų.  Kartu teritorijoje bus sutvarkyti pėsčiųjų takeliai. Šių darbų vertė – apie 94 tūkst. eurų.

Šiemet darželyje atnaujinta sporto salė (apie 2 tūkst. eurų), taip pat – archyvo patalpos, užsakyti archyviniai baldai (apie 5 tūkst. eurų).

Jau buvo skelbta, kad šiais metais prasidės iš rajono biudžeto finansuojama l.-d. „Žilvitis“ renovacija (fasado, stogo apšiltinimas, nauja stogo danga ir kt.). Taip pat čia numatyta sutvarkyti pėsčiųjų takus, teritorijos apšvietimą, įrengti drenažo sistemą.

Daug darbų „Žilvityje“ atlikta ir tikslingai panaudojus kitokius finansavimo šaltinius.

Spaudoje taip pat minėta, kad Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro skyriuje „Pušaitė“ suremontuotos patalpos dviem naujoms vaikų grupėms, kurias lankys ir pabėgėlių vaikai. 100 tūkst. eurų šiam tikslui skirta iš valstybės biudžeto. O rajono Savivaldybė atseikėjo 12 tūkst. eurų šių grupių inventoriui įsigyti.

Nemažai lėšų remontams – 46,3 tūkst. eurų gavo l.-d. „Lakštingalėlė“. Už šią sumą suremontuotas antro korpuso stogas, įrengtas teritorijos apšvietimas.

Džiaugiasi rezultatais

Užsukome į l.-d. „Dobilas“ ir iš arčiau  susipažinome, kaip čia pasiruošta naujiesiems mokslo metams ir kokie darbai dar laukia.

Anot direktorės Danutės Kurauskienės, daugiausiai Savivaldybės lėšų pareikalausianti šio lopšelio-darželio renovacija prasidės dar rugpjūtį (ją atliks tie patys darbininkai, kurie renovuoja „Pakalnutę“), tačiau ji nesutrukdys priimti vaikus.

Vadovė pasidžiaugė kitais vasarą įstaigoje atliktais darbais.

Už Savivaldybės skirtus 10 tūkst. eurų visose vienuolikoje grupių pakeisti vamzdynai, vonios, kriauklės.

Iš savų pinigų, t. y. iš surinkto 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, įsigyta naujų rūbinės spintelių. (Beje, „Dobilas“ užpernai šio mokesčio surinko  daugiausiai iš visų darželių – 5300 eurų.) Pasitelkus  specialiąsias, iš tėvelių 2,9 euro kasmėnesinio mokesčio sukauptas, lėšas, reikiamose vietose pakeistas linoleumas.

Taip pat už 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio lėšas papildomai įsigyta spalvingų žaislų vaikų žaidimų aikštelei.

Darželyje įsteigta ir įrengta viena priešmokyklinio ugdymo grupė.

Rugpjūtį dėl remonto vaikai nelanko šio darželio. Įstaigos darbuotojoms dar teks atlikti paskutinius paruošiamuosius darbus, bet jos, gerai nusiteikusios, jau laukia vaikų.

Smulkesnės investicijos

Mokyklose šią vasarą pastatų išorės renovacija nebuvo numatyta, todėl ir joms skirtos lėšos buvo kiek kuklesnės.

Štai Savivaldybei skyrus 46 tūkst. eurų ir dar kiek pridėjus, suremontuotos Justino Vareikio progimnazijos sporto ir aktų salės grindys. V. Žebrauskas patikino, kad jos atrodo kaip naujos.

Taip pat šioje mokykloje savo jėgomis už pačių sutaupytas lėšas ir panaudojus paramai skirtus 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio suremontuoti šeši kabinetai (pakeistas apšvietimas, grindys, įrengtos naujos kriauklės, ant langų pakabintos ritininės užuolaidos), taip pat – visų trijų aukštų koridorių sienos ir palangės.

Jeronimo Ralio gimnazija už Savivaldybės skirtus 30 tūkst. eurų suremontavo koridorių lubas ir apšvietimą.

O štai Senamiesčio gimnazijos stogo remontas dar tebevyksta. Pagal sutartį (jos vykdymą kontroliuoja Savivaldybė), jis turi būti baigtas iki 2017 m. sausio 1 d. Tačiau tądien, kai dairėmės po ugdymo įstaigas, jokių remontininkų ant stogo nesimatė. Sužinojome, kad svarbiausi darbai čia jau padaryti, o dabar retkarčiais pasirodo vienas kitas darbuotojas. Pasak V. Žebrausko, kad remontas būtų laiku baigtas, atsakinga jį atliekanti bendrovė. Mokymo proceso tai nesutrukdys.

Jaunimo mokyklai remontams šiemet skirta 22 tūkst. eurų. Už šias lėšas baigiami tvarkyti tualetai ir suremontuotas stogas.

Smulkesnių investicijų padaryta daugelyje mokyklų. „Visos įstaigos daro kosmetinius remontus“, – teigė rajono švietimo vadovas.

R. Špokienė džiaugiasi suremontuotu mokyklos koridoriumi ir originaliai įrengtomis nišomis su suoleliais.

Bus patogiau ir smagiau

Spaudos dėmesio kartais pritrūksta kaimo mokykloms. Tad pažiūrėti, kaip klostosi remontai ir ruošiamasi sutikti Rugsėjo 1-ąją, apsilankėme Kulvos Abraomo Kulviečio pagrindinėje mokykloje.

Šiai mokyklai iš Savivaldybės biudžeto skirta 32 tūkst. eurų koridoriams, grindų dangai atnaujinti.

Pirmiausia čia sutikome mokytojas Rūtą  Dainienę, Skirmantę Pilsudskienę ir Jolitą Ajutienę bei mokytojo padėjėją Laimutę Bykovienę. Darbuotojos neslėpė pasitenkinimo suremontuotomis pradinukų klasėmis, atnaujintais koridoriais – dabar ir joms dirbti, ir vaikams mokytis bus patogiau ir smagiau.

„Ekskursiją“ pratęsusi mokyklos direktorė Renata Špokienė akcentavo, kad pirmojo aukšto koridoriuje ir klasėse pakeistos grindys, elektros instaliacija, suremontuotos lubos, nudažytos sienos. Antrame aukšte užteko finansavimo tik grindų dangai pakeisti.

Anot direktorės, prie minėtos sumos, kurią Savivaldybė jiems skyrė remontams, ugdymo įstaiga pridėjo ir savo sutaupytų lėšų bei surinkto 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Taip atsirado galimybė nuveikti daugiau darbų. Ji atkreipė dėmesį į koridoriuje įrengtas naujas mokinių rūbų spintas, taip pat nišose „įkurdintus“ jiems skirtus suolelius.

Beje, tokie suoleliai su išpieštomis nišomis traukia akį savo originalumu, bent jau mums neteko panašių matyti. Trys suoleliai turi savo pavadinimus – „Draugystės suolelis“, „Žaidimų suolelis“ ir „Skaitymo suolelis“. O nišas pagal tematiką išpiešė S. Pilsudskienė ir jos vadovaujamo būrelio vaikai.

Patalpose tądien dar vyko paskutiniai „pasitvarkymai“. Tačiau, pasak R. Špokienės, visas kolektyvas džiaugiasi pagražėjusiomis, pašviesėjusiomis patalpomis ir laukia rugsėjo bei vaikų.

Apibendrindamas „ūkinį“ pasiruošimą naujiesiems mokslo metams, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas pabrėžė, kad didesnių problemų nekilo, o švietimo įstaigų finansavimas šiemet – kaip niekada geras. „Nebuvo dar nė vieno tokio smagaus artėjančio rugsėjo“, – patikino V. Žebrauskas.

 

KOMENTARAI