Smagi romansų šventė sugrąžino į jaunystęScenoje – svečiai iš Ukmergės r. Šventupės bendruomenės namų. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Smagi romansų šventė sugrąžino į jaunystę

Jonavos suaugusiųjų švietimo centre (SŠC) nuskambėjo tradicinė romansų šventė „Oi, žodeliai, žodeliai“, šiemet tapusi respublikine. Į centro salę susirinkę romansų atlikėjai ir mėgėjai, daugiausia senjorai, dainų ir muzikos dėka tarsi sugrįžo į savo prabėgusią jaunystę, prisiminė neblėstančią meilę.

Aukštaitijos kūrėjai atvėrė savo margus rankraščius
Į Dainų šventę keliaus gausus jonaviečių šokėjų būrys
„Metų rato“ ciklą vainikavo ypatingas koncertas

Renginį lyriniais žodžiais pradėjo jo iniciatorė, prie SŠC veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ vadovė Danutė Kasparavičienė. Jos vadovaujamos dainininkės pirmosios ir dainą užtraukė.

Be šio ansamblio, šįkart šventėje mūsų rajonui atstovavo  tik Liepių kultūros centro (KC) liaudiškas ansamblis „Gija“, vadovaujamas Modestos Korepinos.

Vienas po kito į sceną kilo svečių muzikiniai kolektyvai – Kauno r. Karmėlavos bendruomenės centro vokalinis ansamblis „Prie židinio“ (vadovė Neringa Tarvydaitė), Kauno miesto Dainavos seniūnijos bendruomenės ansamblis „Brydė“ (vad. Teofilė Vazbutienė), Širvintų KC Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vad. Inga Strakauskienė), Anykščių KC Kavarsko skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Akimirka“ ir Ukmergės r. Šventupės bendruomenės namų romansinio dainavimo ansamblis „Šventerečius“ (vad. Kazimieras Šermukšnis). Pastarasis nuotaikingas kolektyvas sulaukė ypač daug ir vietos žiūrovų, ir kolegų dainininkų iš kitų kraštų plojimų.

Kiti ansambliai taip pat žavėjo klausytojus savitu atlikimu ir repertuaru. Tad visi kartu kūrė smagią nuotaiką. Ilgesingomis melodijomis ją papildė saksofonininkas Romaldas Žilinskas.

Koncertinę dalį, dar kartą padainavusi, užbaigė „Vakarė“.

Popietei baigiantis, netrūko gerų žodžių, palinkėjimų ir apdovanojimų. TAU kuratorė Regina Gudonavičienė pirmiausia juos skyrė renginio organizatorei D. Kasparavičienei. „Jonavai padovanojote gražią šventę“, – sakė ji. Tad pirmoji rožė – Danutei.

Už gražias dainas, suteiktas emocijas raštiškų padėkų, gėlių sulaukė ir kolektyvų vadovai. Apdovanoti ir kiti prisidėjusieji prie šventės.

Vėliau dalyviai, neformaliai bendraudami prie stalo, pasidžiaugė suteikta puikia galimybe paklausyti vieni kitų, išplėsti akiratį, susirasti naujų pažįstamų, planuoti būsimas keliones.

Kiekvienas renginys pareikalauja ne tik malonių rūpesčių, bet ir išlaidų. Romansų šventės organizatoriai dėkoja rėmėjams – Erlandui Andrejevui, Kęstučiui Macioniui, Liudui Mediekšai, Rimantui Sinkevičiui ir Gintarui Stašioniui bei jų šeimoms. Pasak D. Kasparavičienės, jų piniginės paramos pakaks ne tik šiam renginiui, bet ir būsimoms „Vakarės“ kocertinėmis išvykoms.

O jų numatoma jau artimiausiu metu. Balandžio pabaigoje šio ansamblio dainininkės dalyvaus naujųjų draugų – Širvintų rajono Čiobiškio filialo rengiamoje šventėje „Romantiškas pavasaris“.

KOMENTARAI