Slidinėtojai: „Trasa gera, trūksta antro keltuvo“

Slidinėtojai: „Trasa gera, trūksta antro keltuvo“

Tai, kad Jonavos slidinėjimo centro trasos – stiprus žmonių traukos objektas, galima įsitikinti beveik kasdien. „Naujienų“ kalbinti pašnekovai vieningai gyrė trasas, bet kartu ir pastebėjo, kad dar yra kur pasitempti.

Visi švęskime Jonavos miesto gimtadienį!
Jonavoje viešėjo Europos ir pasaulio čempionai
J. Miščiukaitės vardas gyvas muzikuojančiais vaikais

Yra ir trūkumų

„Slidinėju dar tik antrą žiemą, todėl iš pradžių žiūrėjau „Youtube“ kanalo vaizdelius ir iš jų mokiausi. Ši trasa daugiau tinka pradedantiesiems. Planuojame keliauti į  kalnus, todėl čia mums – apšilimas. Jonavos slidinėjimo centrui labai reikėtų dar vieno keltuvo“, – sakė jonavietė Laimutė Vilkauskienė.

Achemiečiai Justė Sasnauskaitė ir Marius Brazlauskas taip pat tvirtino, kad čia puikios sąlygos mokytis slidinėti. Pasak jų, šaunu, kad jonaviečiai nori išmokti valdyti slides ar tiesiog smagiai praleisti laiką ir tai gali daryti savo mieste. „Gerai, kad viskas vietoje, puikus oras, o ir pažįstamų daug susitinkame. Tik norėtųsi, kad slidininkus greičiau aptarnautų, kad čia dirbtų daugiau žmonių. Mes atvykom jau prieš 40 minučių, bet tik dabar eisime keltuvo link“, – įspūdžiais dalijosi M. Brazlauskas.

Ir maži, ir dideli

Jonaviečiai Šarūnas ir Laima Gaišiai išmokti slidinėti atvedė savo atžalą Arijų. Berniukui – vos daugiau nei treji, tačiau šis drąsiai pasakoja, kad tuojau stos ant slidžių ir bandys leistis nuo kalno.

„Šiandien jis pirmą kartą slidinėjimo trasoje. Sūnus labai norėjo išmokti, todėl nusprendėme, kad reikia išbandyti. Labai šaunu, kad nereikia niekur toli keliauti“, – kalbėjo Arijaus mama.

Jonavietis Egidijus Sipavičius čia lankosi jau trečius metus „Trasa tikrai gera, tačiau labai trūksta antro keltuvo. Besimokantiems slidininkams gerai būtų atskira trasa. Kai jie išmoktų, tada galėtų naudotis ir pagrindine trasa“, – teigė vyras.

Moksleivė Aistė Kemerzūnaitė siūlo dalyvauti slidinėjimo instruktorių pamokose. Pasak jos, nors ši sporto šaka greitai įtraukia ir kelia žavesį, tačiau nėra lengva pačiam savarankiškai išmokti gerai valdyti slides. „Pernai pirmą kartą pabandžiau ir nelabai pavyko nusileisti. Tada su drauge pradėjome mokytis padedamos instruktorės. Kai viską parodo, kur kas aiškiau ir lengviau“, – patirtimi dalijosi mergina.

Jonaviečiams pavydi

Iš Kauno į Jonavą atvykęs senjoras Antanas Kaunelis – patyręs slidininkas. Vyras prasitaria, kad šis kalnas jam yra šiek tiek per mažas. Nepaisant to, jis yra nuolatinis mūsų trasų lankytojas.

„Slidinėju turbūt apie 30 metų. Keturis kartus buvau Italijos kalnuose, Austrijoje. Mano amžius jau neleidžia ilgai būti kalnuose, bet esu nusileidęs ir Turino olimpine trasa. Tai buvo paskutinis toks įspūdingas svajonių nusileidimas. Gaila, kad Kaunas toks apsileidęs. Jau prieš dvejus metus žadėjo įrengti slidinėjimo centrą, bet vis dar nėra. Aš tikrai sveikinu jonaviečius ir džiaugiuosi, kad jie turi tokias puikias sąlygas. Čia atvykstu kasmet, tik truputėlį viską gadina ilgos eilės prie keltuvo. Siūlyčiau jonaviečiams geriau apgalvoti ir darbo laiką, nes paprastomis dienomis jis galėtų būti atviras  anksčiau nei 16 valandą“, – pastebėjimais dalijosi A. Kaunelis.

Kaunietį Dovydą Navicką išbandyti Jonavoje esančių slidinėjimo trasų pakvietė draugas. Tiesa, vaikinas pramogauja ne slidėmis, o snieglente. Jo žodžiais tariant, tai kur kas „kietesnis“ pasirinkimas. „Žymiai smagiau čiuožti su snieglente. Tiesa, trasoje vienu metu kartais susirenka per daug žmonių ir per valandą galima nučiuožti vos tris keturis kartus. Ilgai tenka laukti ir prie keltuvo, ir prie įrangos nuomos punkto. Nepaisant visų šių pastabų, smagu pabūti tokioje erdvėje“, – sakė D. Navickas.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI