Slidinėjimo centro sniego patrankos – kančia šalia gyvenantiems žmonėms?

Slidinėjimo centro sniego patrankos – kančia šalia gyvenantiems žmonėms?

Po straipsnio apie tai, kad vakar buvo paleistos Jonavos slidinėjimo centro sniego patrankos, publikavimo, jonaviečiai pradėjo skųstis, kad šių triukšmas neleidžia jiems išsimiegoti.

Gėlių gatvės kieme – geležinio rojaus kampelis
Veidai – ramybės ar sumaišties atspindžiai
Lofoteno salos – prisiekusių keliautojų rojus

„Per tas sniego patrankas neįmanoma išsimiegoti, pastovus triukšmas iki pat 6 val. ryto. Naktį pabundame keletą kartų. Kas atsakingas už miesto triukšmadarių leidimus rimties metu?“,  –  klausė jonavietis Vytautas Kližentis.

„Naujienos“ kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyriaus direktorę Jurgitą Arbočienę ir pasiteiravo, kas atsakingas už Jonavos slidinėjimo centro keliamo triukšmo kontrolę.

„Nepriklausomai nuo to, ar triukšmą kelia privatus žmogus, privataus verslo, ar Savivaldybės įmonė, triukšmo ribas nurodo higienos normos. Skundų dėl to negavome, bet jei gausime – tikrinsime“, –  kalbėjo J. Arbočienė.

Pasak Jonavos visuomenės sveikatos biuro direktorės Inos Osauskienės, triukšmas gali sukelti rimtus negalavimus bei ligas. Dėl triukšmo nespecifinio poveikio organizmui labiau­siai veikiama centrinė nervų sistema: galvos skausmai, svaigimai, blogėja dėmesys, atmintis, sutrinka miegas, vys­tosi neurozės. Įrodyta, kad ilgą laiką veikiant triukšmui, žmonės dažniau serga hipertonine liga, ateroskleroze, išemine širdies liga, triukšmas slopina skrandžio sulčių sekreciją ir rūgštingumą, ilgainiui gali iš­sivystyti gastritas, opaligė, sutrikti miegas.

Kęstučio Putelio nuotr.

 

 

KOMENTARAI