Slidinėjimo centro sezonas – rekordinisJonavos slidinėjimo centras sezono metu sulaukė daugiau kaip 7 tūkst. žiemos sporto entuziastų. Kęstučio Putelio nuotr.

Slidinėjimo centro sezonas – rekordinis

Pastaroji žiema sudarė neblogas sąlygas sporto mėgėjams. Apie tai, koks buvo ketvirtasis sezonas Jonavos slidinėjimo centrui, „Naujienos“ teiravosi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) direktorės Reginos Stupurienės.

Jonavos jauniai pradės kovas elitinėje futbolo lygoje
„Klevas“ komandos išvyka baigėsi triuškinančia pergale
Sporto klubas „Faiteris“ ne tik organizuoja, bet ir „skina“ pergales

Geriau nei anksčiau

„Puikus sezonas“, – trumpai apibūdino R. Stupurienė. Pasak jos, šiemetis šaltasis metų laikas neabejotinai buvo dosnesnis už pernykštį. Štai pirmaisiais metais ruoštasi net du mėnesius, o dirbta vos keletą dienų, o šis sezonas buvo pats ilgiausias – nuo sausio 13-osios iki kovo 26-osios. „Pastarąją dieną trasą uždarėme, nes jau nebesulaukėme slidininkų. Nors dar tikrai galėjome vieną ar keletą savaičių dirbti, nes sniego danga vis laikėsi. Bet tikriausiai ateina laikas, kai žmonėms pabosta žiemos malonumai, jie jau nori užsiimti kita veikla. Kai aplinkui kalasi žolė, o tik vienoje vietoje sniegas, matyt, tas noras ir dingsta“, – sakė JKKSC vadovė.

Per sezoną Jonavos slidinėjimo centras sulaukė daugiau negu 7 tūkst. lankytojų, už teiktas paslaugas surinkta apie 20 tūkst. eurų. Nuomos punktas turėjo apie 200 šalmų, 165 poras slidžių, 56 snieglentes. R. Stupurienės teigimu, netgi būdavo tokių dienų, kai inventoriaus pritrūkdavo. Tačiau jo skaičius sąmoningai nebuvo didinamas, kadangi ir taip susidarydavo ilgos eilės prie keltuvų.

„Ne kartą teiravausi slidininkų apie teikiamas paslaugas. Daugelis žmonių buvo patenkinti ir pačiu kalnu, ir ten dirbančių operatorių darbu, jų paslaugumu. Todėl ir aš nuoširdžiai noriu padėkoti už  atsakingai atliktą darbą viso sezono metu“, – gražių žodžių negailėjo direktorė.

Be didelių trukdžių  

Šiais metais didelių trikdžių išvengta. „Porą dienų lijo ir susidarė ledas, tad turėjome šiek tiek pristabdyti darbus – laukti šalčio, kad galėtų veikti sniego patrankos. Trumpą laiką buvo sugedusi sniego lyginimo technika, bet ji pirkta nenauja, tad sunku to išvengti. Tikimės, kad ir penktą sezoną dar ji „tarnaus“. O daugiau didesnių problemų ir neturėjome“, – pasakojo R. Stupurienė.

Slidinėti į Jonavą atvykdavo žmonių iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Ukmergės, Kėdainių, Kaišiadorių, Anykščių, Vilkaviškio. Dažniausiai žiemos malonumais mėgavosi šeimos su savo atžalomis. „Tradiciškai kasmet iš sostinės atvažiuoja tėvai su penkiais vaikais. Jų žodžiais, Liepkalnio trasos skirtos jau patyrusiems slidininkams, o mūsų mieste  yra natūraliai susiformavusių kalvų, nuo kurių nebaisu čiuožti ir vaikams. Ir nebūtinai su slidėmis, arčiau stadiono esantis kalniukas jau ne vienus metus išbandytas vadinamųjų rogutininkų“, – kalbėjo pašnekovė.

Slidininkai taip pat patenkinti, kad Jonavoje mėgautis žiemos malonumais nėra brangu. Keltuvo kaina yra viena mažiausių šalyje. Neketinama didinti jos ir kitais metais. Jei Jonava sulauktų dar daugiau žiemos sporto mėgėjų, būtų įrengtas ir antrasis keltuvas, kad sumažėtų laukimo laikas prie jų.

Ateities planai

Sunku prognozuoti, kada prasidės kitas slidinėjimo sezonas. „Ši sritis visada yra valdoma gamtos, nepriklauso nuo žmonių įdėto darbo. Žiema vis tolsta – pernai trasą atidarėme per Naujuosius metus, šiemet – tik sausio vidury. Žinoma, visas orų prognozes seka mūsų puikūs partneriai – „Jonavos paslaugos“, kurie labai pagelbėja ruošiant trasą. Širdingai jiems dėkoju už nepriekaištingą priežiūrą“, – dėkojo R. Stupurienė.

Per vasarą dalis kalno dar bus tobulinama, mat kalno viršuje esančią aikštelę ketinama didinti. „Prie paskutiniojo stulpo yra mažai vietos. Pakilęs ant kalno slidininkas negali stabtelėti ilgesniam laikui, pavyzdžiui, pasigrožėti panorama, turi iškart leistis žemyn, nes už jo jau kiti slidininkai susigrūdę laukia. Todėl ketiname šią aikštelę platinti. Miestui, turinčiam tokį slidinėjimo kalną, atsiveria daug galimybių. Šįmet organizavome ir Pasaulinę sniego šventę, sniego tinklinio varžybas, naktinį slidinėjimą, vyko „LTeam“ olimpinis žiemos festivalis. Slidinėjimo centras tikrai garsina Jonavos vardą“, – tikino R. Stupurienė.

KOMENTARAI