Skulptorės jubiliejus atsispindi ekspozicijoseMedžio drožėjos Janinos Baltrimavičiūtės – Listvinos darbų paroda. Kęstučio Putelio nuotr.

Skulptorės jubiliejus atsispindi ekspozicijose

Vakar Krašto muziejuje atidaryta šį mėnesį garbingą jubiliejų sutinkančios tautodailininkės, medžio drožėjos Janinos Baltrimavičiūtės – Listvinos darbų paroda. Ekspozicijoje – dešimtys medžio eksponatų, reprezentuojančių jau pusę amžiaus trunkantį jonavietės kūrybos etapą.

Įsimintina stovyklaujančių vaikų diena (FOTO)
Šimtmetis mus supynė
Žvėrelių ūkiui – aukštų standartų sertifikatas

Liaudies meistrę sveikino draugės, tautodailininkės, muziejaus darbuotojos. Jai įteiktos Jonavos kultūros centro, Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovų padėkos. „Darykime mažus darbus su didele meile“,- motinos Teresės žodžius per savo padėjėją Laimą Slovikienę perdavė ir Lietuvos seimo narys Rimantas Sinkevičius.

„Ačiū visiems“,- susijaudinusi dėkojo kūrėja, dovanodama kiekvienam po savo naują drožinį – šaukštą- plunksną. Anot jos, kadaise iš tėvo, kaimo staliaus, pramoktas amatas lydi ją visą gyvenimą. Ne veltui ir čia, į muziejų, ji atgabeno tėvuką su kirviu ant peties vaizduojančią skulptūrą, kurią lankytojai pastebės tarp daugybės angelų, rūpintojėlių, kryželių, šventųjų.

Iš viso po Lietuvą ir įvairias pasaulio šalis  pasklidę apie du tūkstančius  J. Listvinos medžio darbų. Tokio produktyvumo ir kūrybos užmojo galėtų pavydėti ne vienas drožėjas. Ne veltui 80-mečio sulaukusiai jubiliatei čia pat sudainuota „Ilgiausių metų“.

J. Listvinos darbų paroda muziejuje veiks iki kovo pabaigos.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI